Domů Profil prodejce YourStory
  • aktivní prodejce od r. 2010
    Reaguje na objednávky obvykle do 15 minut.
  • Bezměrov, ČR
  • 2138 prodaných kusů
  • 100% kladných hodnocení
Hodnocení: (299) 100%
Nadšenci: 501
Aktivita: aktivní
Prodáno: 2138
Registrace: 11.6.2010
Město: Bezměrov
Stát: ČR
Důležitá informace: Při objednávkách nad 1200,- je poštovné zdarma.

YourStory

/ Prodávající
Novinky
1035567
27.11.2022 Nejmilejší zákazníci, zlevnila jsem pro Vás spoustu zboží! Toto zboží je již v omezeném počtu kusů a další již nebude! Potřebujeme udělat místo ve skladu :-)
S láskou Váš tým Yourstory

Co je to mexická bola?

Mexická bola je ozdobou a zároveň šperkem obvykle vyrobeným ze stříbra nebo jiného drahého kovu. Výjimečná je tím, že uvnitř klícky obsahuje kuličku vydávající tiché zvuky, připomínající zvonkohru.

Kdo ji nosí a k čemu slouží?

Nejčastěji bolu nosí těhotné maminky. Přívěšek, tvořený malou kuličkou uvnitř, vytváří při otřesu krásně jemný zvuk. Ten se vytváří nárazem kuličky o bolu, takže jakékoli pohyby maminky znamenají, že dítě slyší jemné zvonění. Na tento zvuk si dítě brzy zvykne a přijímá jej jako důkaz bezpečí, který jej uklidňuje.

Jak se bola nosí a kdy je vhodné ji začít nosit?

Mexická bola se obvykle nosí na delším náhrdelníku nebo šňůrce tak, že samotná bola visí na bříšku těhotné ženy. Přibližně od 20. týdne těhotenství je dítě schopné slyšet a rozeznat zvuk pocházející z mexické boly. Jemný zvuk vydávaný bolou uklidňuje nejen dítě, ale stejný přínos má i pro nastávající maminku.

             image

Takže bolu můžu využít pouze při těhotenství?

Jakmile se dítě narodí, uklidňující a známý zvuk pro dítě připomíná bezpečnost dělohy. Proto se dítě v prvních měsících života po narození cítí v bezpečí, když je mu jemný zvuk mexické boly nablízku. Je tedy vhodné kuličku z boly kupříkladu zašít do plyšové hračky, která je poblíž dítěte. Maminka však bolu může nosit dále jako při těhotenství, protože uklidňující a relaxační účinky má bola i na ni samotnou. Konkrétní možností nošení je například zkrácení náhrdelníku tak, aby se bola nacházela mezi krkem a prsy, aby jej mohlo dítě slyšet během kojení anebo kdykoli, kdy je matce nablízku.

Jak široký výběr bol máte v nabídce?

Mexické boly mohou mít nejrůznější tvary, od typických kulovitých, až přes tvar srdce, hvězdice anebo krychle. Krom nových inovativních tvarů jsou zde i klasické, vycházející z tradicí přenášené z generace na generaci skrze regionální řemeslníky, využívající tradiční prvky svých rodných oblastí.

Vyberu si i já tu „svou“?

V dnešním moderním světě se mexická bola stává velmi populárním kouskem módní bižuterie. Různorodost jednotlivých kousků umožňuje výběr té pravé i pro tu nejnáročnější ženu. V současné nabídce je například možné nakombinovat barvu boly s kuličkou tak, aby ladila k jakémukoli kousku vašeho oblečení. Je možné také zakoupit jednu či dvě boly a k nim několik různě barevných kuliček, které k vašim jednotlivým outfitům vystřídáte tak, aby dotvořily dokonalou souhru. Hodí se doslova ke všemu – jak k sukni, džínám, ale také dokonce ke svatebním šatům

       image       

Proč název „mexická bola“?

Tento neobvyklý šperk původně nosily ženy v Mexiku, které přišly na okouzlující účinky zvuku, který bola vytváří. Nosily jej v průběhu těhotenství i po něm dítěti co nejvíce nablízku. Protože byly účinky boly ohromující, časem se tato specialita dostala do celého světa. V některých oblastech se dokonce vyvinula tradice, kdy matky předávají boly svým dospělým dcerám, které plánují rodinu.

S takovým neuvěřitelně zvláštním smyslem je snadné pochopit, jak se tyto drahokamy staly nejen v Mexiku tradicemi, zakořeněnými v různorodých kulturách a předávanými po generace. Úplně okouzlená mexickou bolou a vším, co přináší matkám a jejich dětem, doufám, že se vám bude líbit alespoň stejně tak jako mně.

Vítejte!                                                                         

Ráda bychom Vás pozvali do našeho obchůdku...

YourStory je příběhem:

Chceme vyrábět šperky, které Vás budou provázet nejen na plese, promoci nebo vánoční párty. 
Naše značka vytváří šperky/doplňky, které vykouzlí úsměv při těžkém dnu v práci, obzvláštní obyčejné tričko ve škole nebo Vám vyslouží nejednu pochvalu.

Netvoříme anonymní módu velkých nákupáků.
Jsme malá značka s velkým srdcem. ♥

Značka od lidí pro lidi

V našich špercích hledáme ideální spojení rafinovanosti a elegance s praktičností.

Tvoříme pro silné ženy, které dobře vědí, co chtějí. 
Víme, že krásný šperk podtrhuje a zušlechťuje krásu ženy, a je nám radostí k tomu přispívat.

Milujeme RŮZNORODOST, sny, Les, Malého prince, vůni přírody, minimalismus, cestování, VŠECHNY barvy, svatby, POČTENÍČKO se šálkem dobré kávy, úsměvy, tvořivost, hravost a samozřejmě MIMINKA!

Přejeme pohodový den! 

M & M

Yourstory: Váš Příběh, který pomáháme tvořit

Když chceme, aby nám šperk vydržel, co nejdéle:

1. Šperk uchováváme nejlépe ve šperkovnici a nebo v zipovém plastovém pytlíčku, kam nemůže vzduch.

2. Před spaním vždy bižuterii odkládáme.

3. Dáváme pozor na chemikálie, včetně parfémů, mýdla, šampónu a jiných přípravků.

4. Snažíme se vyvarovat styku s vodou.

Způsob dopravy
Nabízíme: Česká pošta doporučeně - platba předem doporučeně - na dobírku Zásilkovna - platba předem
Další prodejní profily
Komentáře
Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Fotogalerie
Žádná fotografie ve Fler fotogalerii.
Zboží

Další zboží od YourStory

Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím
Menu
--