Menu
--
Domů Profil prodejce z hájenky
  • aktivní prodejce od r. 2011
    Reaguje na objednávky obvykle do 2 dnů.
  • Beroun, ČR
  • 258 prodaných kusů
  • 100% kladných hodnocení
Hodnocení: (29) 100%
Nadšenci: 60
Aktivita: aktivní
Prodáno: 258
Registrace: 16.5.2011
Město: Beroun
Stát: ČR

z hájenky

/ Prodávající
Novinky
63810
11.4.2012 Zdravím a omlouvám se těm, kdo mají objednáno a zaplaceno, vzhledem k přípravě na výstavu se na poštu dostanu až v sobotu :-(

 

Z HÁJENKY...

 

Z hájenky jsem já (Bára) i má smečka, z hájenky pocházejí i mé občasné výtvory a přebytky.

Většina mých výtvorů cestuje rovnou na profil Animal´s o.s., jehož jsem členem, "moje" pelíšky, šperky, hračky pro zvířata, svíčky a podobně najdete přímo na profilu sdružení, výtěžek je určen přímo pro opuštěná zvířata v naší péči.

Chyběl mi ale vlastní profil pro občasné výtvory a přebytky z kuchyně, zahrady, sadu či pastviny. A tak vzniklo Z HÁJENKY.

Co tu můžete najít?

Tak bohužel, musím si sem sama vložit, že sortiment bude v nejbližší době dost dramaticky omezen. Jak informoval fler šerif, je pro prodej potravin vyžadováno IČ a registrace/schválení potravinářské inspekce atd. Nejsem kuchařka, jsem veterinární technik a výrobou potravin se nehodlám živit, prodej přebytků, toho, co nespotřebuje rodina a kamarádi,  na fleru, by rozhodně nezaplatilo komplikace spojené s živnostenským oprávněním na tuto činnost a kuchyni své matky nehodlám předělávat na výrobnu.  A tak v budoucnu budou pečené čaje, povidla, marmelády, zeleninové základy, pomazánky a chuťovky i pampeliškové a jiné medíky, kompoty nebo třeba sádlo zas už jen pro rodinu, přátele a kamarády, ty, kdo se přijedou povozit na koníkovi a náhodné pocestné (vede okolo nás turistická značka :-)). Většinu přebytků i tak směňuji za pracovní síly, zapůjčení nářadí či za krmení pro zvířata, tak to nebude žádná katastrofa, ale mrzí mne to, bylo tu na fleru příjemně. Jelikož většina mých výrobků cestuje přímo na profil Animals´o.s. k prodeji ve prospěch našich "erárních" svěřenců a je určena k úhradě nutné veteriny, tento krámeček se asi dost vyprázdní. Najdete tu zatím pár hraček, z nichž je zisk určený pro vylepšení zázemí pro "erární" psy u nás doma a vlnu z našich oveček, na kterou snad žádná inspekce zatím nedosáhne.

A toto platilo dříve....

Co tu můžete najít?

Něco jedlého z přebytků, neumím totiž vařit v malých hrncích. Takže třeba s pampeliškovým medem jsem to fakt trochu přehnala. Přebytky mohou být ovocné, zeleninové, bylinkové, houbové, ale i mastné, zkrátka, koukněte do nabídky. Záleží na tom, co se kozám nepovedlo sežrat.

Vždycky je mi líto vyhodit tak krásný materiál, když na léto "svlékám" ovce. Tak se třeba pochlapím a vlnu zpracuju i jinak, než jen jako výplň do kočičích hraček.

Občas mám nějaký náhlý nápad, co že by se mohlo spáchat. Materiál je různý, výsledek někdy hrůzný, ale... Prostě se tu může najít i nějaké to překvapení.

Na hájence kromě mě sídlí i stádečko ovcí, nenechávé kozy, Mudloun uslintaný, Koňovitosti škodolibé, Rocháčková, kočky a psi, z nichž část je vlastní a část jsou azylanti, čekající tu na nové páníčky a nové domovy.

Sídlíme jen kousek nad Berounem, kdo by si chtěl zboží vyzvednout osobně, může se seznámit s osazenstvem, svézt na koníkovi, donést ovečkám chleba.. baví to hlavně děti, ale chce to buď turistickou zdatnost v pochodu do kopce, nebo auto.

Jelikož mi mí zvěřincové trošku "lezou do peněz" (kromě psů a koček se tu "azyluje" třeba koňská důchodkyně Marcelka..), nepoužívám žádné chemické postřiky, umělá hnojiva a jiné lahůdky, musíme si vystačit s tím, co je doma k dispozici z přírodních zdrojů. Zboží je z nekuřáckého prostředí, ale alergenů potkalo víc, než se dá spočítat.

P.S. Jedlosti vkládám postupně, jak zrajou a může se stát, že zas zmizí, pokud je smlsáme sami. Vlnu vkládám postupně, podle množství klidných nocí (nedostatkové zboží :-(), tak, jak stíhám česat.

Už jako malá jsem si do čaje přidávala povidla a marmeládu ředila k pití :-) Díky fleru jsem objevila legalizaci těhle zvěrstev v podobě pečeného čaje. Je to tak trochu to mé ředění marmelády se dvěma bonusy. Jednak pečené chutná lépe, druhak lze přece dobře využít troubu předehřátou po pečení čehokoliv jiného (což je pro človka neustále zneužívajícího kuchyň své matky, doma nemajíce dost vody, dost podstatný argument/výmluva :-)). A tak teď od každé kombinace ovoce, co se doma sejde, nasypu do pekáčku a zkusím novou chuť. Víc cukru, míň cukru, samotné ovoce, různé koření, ze solidarity s těmi, kdo sladit nemohou už jsem spáchala i "kyselou" variantu bez cukru. Většinu zlikviduju lžící rovnou a přeměním v zásoby tukové, přesto se skleničky začínají množit. Můj "pečený čaj" obsahuje upečené ovoce, obvykle cukr, koření, některý trošku alkoholu, obsah je vypsaný v popisu. Je bez konzervantů, ale i bez želírovacích látek, konzistence je spíš kompotová, jen šťáva je o dost koncentrovanější. Konzervuji zavařením. Dobrou chuť. PS Další využití je míchat ho do bílých jogurtů..

Přibyla také spousta různých džemů a marmelád, (začalo mě bavit kombinovat chutě) a něco zeleniny pro usnadnění a zrychlení tvorby večeří pro zaměstnané a časem neoplývající lidičky. Nejnáročnější "kuchyňskou" disciplínou je boj s úrodou dýní. Paní Rocháčková sice statečně pomáhá, ale přeci jen je mi líto dát všechny ty žluťoučké nádhery prasátku...

S dýněmi je dobojováno, začíná zima. Dobytci zdvojnásobili spotřebu sena, kozy a ovce paběrkují zbytky trávy, všechen zvěřinec obrostl zimní srstí a já o tom začínám taky vážně uvažovat. Ke zpracování zbývají už jen jablíčka, šípky, zelenina a mišpule s trnkami, ty ale musí přemrznout. Přes zimu snad bude čas učesat a případně obarvit vlnu, něco málo ušít...  

Přidány mišpulové marmelády, pár posledních kompotů a skončila  nám zavařovací sezona. Nové ovoce, zelenina i bylinky budou aktuální až zas na jaře. V zimě může přibýt z jedlých hodnot už jen masíčko nebo sádlo. Češu a barvím vlnu, páchám pokusy s různými barvami, snad se mi jí povede brzy přidat. Některé ovce už jsou viditelně kulaté, čekáme na jehňátka, pak snad i na hříbátka, na nové naděje. Ale to už bude jaro a celý kolotoč se roztočí znovu.

Jak už jsem psala v začátku, azylují se u nás i "nevlastní" zvířata, čekají tu na nové páníčky. A tak ke třem vlastním psům  musím připočítat i dva "erární dárečky"  Georgina a Blacka.  Především Black by už opravdu potřeboval nový domov.  //www.kocky-online.cz/jportal/zvire.phtml?id=6771&utulek_id=369 Je báječný, zlatý a hodný vůči lidem, velmi dobře se snese i s většinou psů, ale... za lovné považuje ovečky, kozy, kočky a vůbec většinu našeho osazenstva. Má tedy přidělen kovový, pevný, neprokousatelný kotec a na rozdíl od Georgina povoleny jen vycházky na vodítku. Strašně se tu nudí. Před pár dny jsme opravili Georginovo dřevěný kotec, jeho střechu a připravili boudu na zimu (oba psi jsou krátkosrstí), Blackovi ale k pohodlí na zimu chybí větší, pevná, zateplená pohodlná boudička. Pokud se o černé potřeštidlo nikdo nepřihlásí do jara, budeme muset oddělit kus sadu a vytvořit mu vlastní výběh. Teď ale řešíme zimu a boudičku a tak mi na profil přibudou ručně vyrobené hračky pro zvířata, jejichž prodej má pomoci zaplatit "boudičkový" materiál. Snad se Vám i vašim zvířatům budou líbit.

Vše nej do roku 2012, zachovejte nám přízeň.

Jaro je tu...

Potrhlé ovce porodily na začátku ledna, pod nohama se jim motají černí skřítci, kozenky to stihly minulý týden, máme čtyři kůzlátka. Dýňová polévka a bezinkový sirup už není a zásoby většiny marmelád a pečených čajů také došly. Kobylám se kulatí pupky a z Mudlounka létají závěje bílých chlupů, divoká prasata ničí louku, ptáci řvou a slepičky jsou beznadějně vyprodané... jaro je tu :-)

Asi patřím do blázince a v praxi to kromě mnoha jiných změn znamená, že se sem na fler dostávám jen v několikadenních intervalech, ale přivezli jsme si nový, dost velký přírůstek. Je to kravička jersey jménem Líza. Je béžová, hodná a něžná (proti skvrnitému kolosu, na který jsem zvyklá), samozřejmě ne bez vady (byla už objednaná "do lázní" - rozuměj na jatky) a má výborné mléko. Přišli jsme o kozenku Rézi, mou oblíbenou a malá prasátková Merunka, o které jsem se tu zapomněla vůbec zmínit, porodila šest černých pidiselátek. Chystáme se stříhat ovečky.

Léto je tu. Slepičky se nakonec podařilo sehnat a před pár dny začaly nést. Ředkvičky zdřevnatěly, ale rajčátkům se zatím daří Vlna od nejlepších ovcí je vypraná, ale česat budu nejspíš až v zimě. Naší ovčí důchodkyni Balů se po dvou letech narodilo jehňátko. Máme dvě nová hříbata, drzé zpupníky a lotry, oba hřebečky.

 


Způsob dopravy
Jelikož psi nejsou tažní, koně jsou líní a holuby ještě nechovám, používám s občasným skřípěním zubů českou poštu, balím pečlivě a doufám snažně, že vše správně dorazí na místo určení. Posílám doporučeně. Osobně lze zboží vyzvednout v Berouně nebo v Praze, po dohodě i jiné možnosti. K balení používám většinou recyklovaný materiál, stejně tak "recykluji" i skleničky, připadá mi absurdní je po jednom použití vyhazovat, ale vždy je pečlivě vyvařuji.
Komentáře
Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Žádný záznam v blogu.
Fler Boxy
Žádný veřejný FlerBox.
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Top nominace
Uživatel nevytvořil žádnou Top nominaci.
Zboží

Další zboží od z hájenky

Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím