Menu
--
Domů Profil prodejce zanky
Zuzana Koudelová
  • aktivní prodejce od r. 2011
    Reaguje na objednávky obvykle do 5 hodin.
  • Olomouc, ČR
  • 154 prodaných kusů
  • 100% kladných hodnocení
Hodnocení: (247) 100%
Nadšenci: 351
Aktivita: aktivní
Prodáno: 154
Registrace: 21.2.2011
Město: Olomouc
Stát: ČR
Důležitá informace: Slovenští zákazníci mohou provádět platbu v Eurech na účet Fio banky.

zanky

/ Prodávající
Novinky
782789
28.1.2019 Je tady jeden soutěžní blog: https://bit.ly/2Wo2WZS s mým (netradičně) obrázkem

Hezký den, večer či noc, vítám Vás na svém profilu :-)


Jmenuji se Zuzana Koudelová a potěší mě, pokud vstoupíte dál a "můj šálek čaje bude i Vaším šálkem čaje".

Ráda kombinuji nekombinovatelné a dávám věcem nový prostor a novou podobu. Své šperky vytvářím jako malá grafická dílka - tento styl je mi nejbližší. Bude mi poctou, když některý z nich osloví Vás nebo někoho z Vašich blízkých a zamíří do Vašeho domova :-).

Taky mám ráda minimalistickou podobu poezie - haiku. U některých mých šperků je najdete na konci textu a jsou psány pro ten šperk.

Tady si můžete přečíst rozhovor se mnou.

Tady si můžete poslechnout něco o mně samé na vlnách ČR.

Účastním se soutěží Inspirativního tvoření na různá témata - informace mám vždy v novinkách.

Jsem členkou klubu Adopce na dálku Susan a Simona, z prodeje výrobků označených logem Afriky přispívám na jejich vzdělání.

image

Jestli se chcete podívat na zajímavé "kamínky", najdete je u Littlemia.

Pokud si objednáte z mých obchůdků a obchůdku Littlemia a noty FK, budete platit pouze jedno poštovné.

Protože mě baví tvořit nejen z kovu a minerálů, tak jsem otevřela svůj druhý profil zanky2, kde se budou postupně objevovat výrobky z textilu, vlny a sem tam nějaký obrázek či obraz. Zde je první vlaštovka:

Bicycle Race

 

Hezký zbytek dne, večera či noci přeje Zanky.

 

A něco z mé šperkařské tvorby:

 

 

Létám, tak jsem...

  

 

 

 

 

Verde mariposa

 

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

 

Náramek

Způsob měření velikosti průměru - vzdálenost mezi klouby malíčku a ukazováčku

malý 5,5 cm

střední 6,5 cm

velký 7,5 cm

Velikost vždy u náramku uvádím.

 

Velikost prstenu

 Velikost prstenu uvádím v popisu výrobku.

 

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Pokud jste si donesli domů šperk vytvořený za pomoci cínu, je dobré šperk uložit tak, aby nebyl ve vlhku a na přímém slunci - ochráníte tím lépe barvu kamene.

Pokud už došlo k tomu, že šperk ztratil lesk, přeleštěte jej bavlněným hadříkem a můžete jej potřít troškou dětského (nebo jakéhokoliv minerálního) oleje. Při velkém znečištění doporučuji použít pouze vlažnou vodu s jemným mycím prostředkem (např. tekuté mýdlo), osušit a následně jemně vetřít olej.

Cín je měkčí kov a proto je dobré šperk chránit před nepřiměřeným otěrem – např. ho neodkládat volně s jinými kovovými předměty (např. do kabelky) a vyvarovat se přímého ohně nebo rozpálené plochy kamen apod.

Nekoupejte se se šperkem ve slané nebo chlorované vodě. Při mytí rukou je vhodné prstýnek sundat.

Při použití parfému nebo toaletní vody nestříkejte přes šperk

Na pájení šperků používám budˇpotravinářský cín Sn99,75 a nebo cín s mědí Sn97Cu3.  Plech a dráty jsou z mědi, nerezové oceli, případně mosazi. Kameny jsou přírodní, max. barvené - v tom případě je to uvedeno u výrobku. Sklo je fusingové, mnou vyráběné v klasické fusingové peci.

Základem mé výroby pájených šperků a užitkových předmětů je technika tiffany přizpůsobená uchycení šperkových kamenů, kabošonů ze skla nebo keramiky. Pro pevnou konstrukci šperku používám při lemování měděnou páskou kovové drátky a to po obou okrajích pásky. K tomuto pevnému lemu je přiletován další nosný nebo doplňkový materiál. Takto lemovaný kámen lze také připájet k podložce z kovového materiálu.

Šperkové kameny lze přichytit i jinými způsoby používanými ve šperkařství po celá staletí. Kámen s drážkou na obvodu je stažen drátem s očkem, jenž je následně za pomoci pájky ručně pocínován. Nebo tzv. do "hnízda", kdy se minerál s vyvrtaným průvlekem protáhne drátem, následně omotá, spojí pájkou a připevní k podložce. Kámen lze uchytit i volně do tzv. kotlíku nebo omotat drátkem a zpevnit pájkou a to následně upevnit na jakoukoliv konstrukci nebo kovový podklad.

Jako podklad lze použít všechny přírodní materiály i kov. Zavěšení šperku je rozdílné podle jeho typu - nerezová struna, obruč, řetízek, kůže, stužky a provázky z rozličných materiálů.

Kabošony ze skla si vyrábím sama spékáním skel v el. peci. Zde jde o všeobecně známý postup sklářských firem a materiál jimi k tomuto účelu vyrobený.

Šperk je ve finále leštěn a upraven proti otěru a oxidaci.

Někdy při výrobě svých šperků používám i jiné techniky jako např. wire-wraping, což je stará technika známá už před naším letopočtem - omotávání silnějšího drátku tenším a celé to slouží k upevnění ozdobného prvku - kámen, sklo, keramika apod. Na tuto techniku lze použít měkký drát z jakéhokoliv kovu.

Způsob dopravy
Zboží zasílám jako cenné psaní Českou poštou (podmínka ČP pro pojištění zásilky), řádně zabalené podle typu zásilky (bublinkové obálka a plastová obálka), zboží je vždy zajištěno proti rozbití. Cena balného a poštovného vč. povinného pojištění dle ceníku ČP z 02/2018: Do váhy: 100g 68,-Kč 500g 76,- Kč 1kg 87,-Kč Balík (zabalené zboží, jež se nevejde do obálky A4 nebo je vyšší než 5cm) Cenný balík do hm. 2kg: 115,- Kč Příplatek křehké: 30,- Kč - na základě požadavku kupujícího Osobní odběr pouze v místě mého bydliště - Olomouc.
Další prodejní profily
Komentáře
Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Zboží

Další zboží od zanky

Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím