Domů Zboží Od LENKA BLAZA

Brožový špendlík s amonitem

Cena není dostupná
za 1 ks
Zboží není možné zakoupit
Zboží je vyprodáno. Můžete zkusit kontaktovat prodejce: Odeslat dotaz na zboží
Platba předem
Zásilkovna - na adresu390 Kč
Možnosti platby
Platba bankovním převodemPlatba bankovním převodem

Další zboží od LENKA BLAZA

Katalogové č.: 6744123
Zobrazení: 184x
Vloženo: 18.10.2015
Počet srdcí: 39x
Oznámit porušení pravidel u tohoto zboží.
Důležitá informace: ♥ Moje kniha Vše o cínovaných špercích si našla místo v univerzitní knihovně a bude provázet studenty nového oboru designu šperku na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Je mi ctí být v tak skvělé společnosti!

Brožový špendlík s amonitem nejen do pánského saka či vázacího šátku.

Délka celkem 6,5 cm, koncovková zarážka, jehla z pevného kovu.

Perleťový amonit původem z Afriky, 1,6 x 1,5 cm, vyrobeno měkkým pájením cínem, patinováno, leštěno, ošetřeno antioxidantem.

Pájené výrobky slouží ke zdobení, jsou to předměty pro dekorativní účely. Nedoporučuji se s nimi sprchovat, či v nich spát, zachovají si pak svou krásu. Při přímém styku s parfémem mohou měnit barvu, zvláště ty patinované. Pro ošetření doporučuji občas jemně potřít minerálním olejem a jen lehce přeleštit buď vatou určenou k čištění drahých kovů a nebo mikrovláknovou utěrkou.

Z hlediska esoteriky amonit aktivuje metafyzické schopnosti, Představuje uzavřený kruh a okamžité poznání místa, má v sobě zakódovanou cestu duše a je vhodný na podporu znovuzrození, přetváří negativní energii v jemně plynoucí pozitivní spirálu.

Amoniti (Ammonoidea) jsou velmi rozsáhlou skupinou vyhynulých hlavonožců, žijících v období siluru až konce křídy (asi před 42565,5 miliony let). Praví amoniti však vznikli až v triasu. Především v období druhohor byli nesmírně četní a jsou proto často využíváni jako indexové fosílie na paleontologických lokalitách. Charakteristická je pro ně zavinutá schránka se závity. Obvykle dosahovali velikosti v řádu několika málo až několika desítek centimetrů, existovali však také obři se schránkou o průměru téměř 3 metrů (rekordní exemplář měří na výšku asi 2,3 metru). Amoniti zřejmě vymřeli spolu s dinosaury na samém konci druhohor, některé objevy však naznačují, že mohli přežít ještě do starších třetihor. Vzhledem k tomu, že fosilní schránky amonitů nalézáme výhradně v mořských usazeninách, je oprávněný předpoklad, že to byli výhradně mořští živočichové.

Bližší informace o perlách a údržbě šperků najdete ZDE na mém profilu.

Menu
--