Amulet Aes Dana

Tento výrobek vznikl v rámci meziklubového klání MaŘeNa na téma ,,Keltové a Germáni". Soutěžím za klub MaŘeNA - KOVářova kobyla. Náš Flerbox. Náš semifinálový blog je zde .

Jedna z keltských pověstí vypráví o starém básníkovi, který se usadil u jezera, aby ulovil nejstaršího z lososů a získal od něj jeho moudrost. To se mu poštěstilo až v den, kdy pod svou střechu přijal pronásledovaného chlapce. Chlapci přikázal lososa upéct, ale zakázal mu z něj ochutnávat. Když chlapec rybu obracel nad ohněm, rozpálený tuk mu vystříkl na prst a on si jej strčil do úst ve snaze zmírnit bolest. Tak se stalo, že na něj přešla lososova moudrost...Nepřipomíná vám to jistou pohádku? Na rozdíl od Jiříka, který se řídil heslem "zatloukat, zatloukat," chlapec vše přiznal a na rozdíl  od krále, který  by pro takový přečin hned stínal hlavy, bard velkoryse mávl rukou, že věštba byla naplněna, chlapci dal jméno Finn a přijal ho do učení. 

Losos byl u Keltů ctěn jako král ryb a jedna z nejstarších bytostí.   Motiv lososa často zdobil kotlíky a šperky. Losos měl "patronát" nad studnicemi vědění, léčivými prameny a připisovala se mu schopnost proplouvat mezi světy. Spojován byl také s uměním a literaturou. Literaturu Keltové ctili jako největší ze všech umění. Její tvůrci a šiřitelé, bardové,  patřili  k tzv. Aes Dana- učenému lidu. Byli to nejváženější členové keltského společenství, hned po druidech.  Zachovávali neutralitu, nemíchali se do sporů, směli se volně pohybovat mezi královstvími a měli dveře otevřené na královské dvory dokonce i ve válečných časech. Svými písněmi dovedli utišit žal, smířit nepřátele i vyburcovat k boji. 

Náhrdelník je inspirovaný keltskými a vikingskými sponami z archeologických nálezů. Vytvořila jsem jej kombinací techniky wire-wrapping  a drátenické techniky z měděného drátu. Střed šperku tvoří kabošon granátu /dle informací Saffmana tanzánský pyralmandin/ z české brusičské dílny Saffron. Medailon s lososy  má v nejširší části 7 cm a visí na vlastnoručně vytvořeném řetízku dlouhém 44 cm, zakončeném zapínáním na jednoduchý háček a očko. 

Kategorie:
 
Os. kategorie:
Barvy:
Minerály a ostatní:
granát
Styl:
přírodní
,
starobylý
Určení:
ženy
,
unisex
Materiál:
měď
 
Klíčová slova:
 
Materiál:
 
Techniky:
Sdílet:

Vložení komentáře: Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
43.39 €
doprava
Poštovné a balné: 7.04 €
Platba předem
Optimální doprava dle prodejce7.04 €
Možnosti platby:
  • Platba bankovním převodem
pouze 1 ks | k odeslání zítra * K odeslání: 22.1.2019 Dostupnost: skladem Termín odeslání: ihned od dostupnosti
* Platba převodem prodlužuje termín o dobu připsání úhrady na účet.
 
 
Informace
« »

Aktivity
Poslat dotaz na zboží

Informace o zboží
Prodejce: veronica eve
Katalogové č.: 7064132
Počet zobrazení: 250x
Vloženo: 27.1.2016
Počet udělených: 102x