Profil uživatele
veronica eve
Prodávající
Jeseník
Registrace: 4.10.2010

image

Jako z krajky. Jako z Pána prstenů ... přepisuji zde slova těch, kdo moje šperky viděli "naživo. 

Foťák klame. Lidské oko vidí jinak. Drátky jsou tenké téměř jako můj vlas.

Vypráví příběh který se už kdysi stal.

Kdysi dávno, kdy naší zemi vládli Keltové, Germáni, Slované...

Historie a dávné příběky, věčná inspirace...

 

Vyrábím šperky prastarou, časově náročnou technikou wire. wrapping, kterou kombinuji s klasickými drátenickými nebo textilními technikami . Každý kousek je originál, který se v úplně stejné podobě už nikdy nezopakuje.  Moji tvorbu ovlivnily archeologické vykopávky, historie, fantasy literatura. Moje šperky vyhledávají milovníci historického šermu a LARP, ale i čarodějky nebo milovnice boho-stylu.  Tvořím pro ně a jsem ráda, když se moje šperky líbí. 

Používám pravé minerály, zřídka sklo a keramiku, vyhýbám se plastu a náhražkám. Raději než opalit použiji pravé české sklo, které si na nic nehraje.  Z estetických důvodů někdy vezmu na milost vkusně obarvené acháty, kamínky upravené pokovem /aqua aura/, uměle vypěstované minerály či perly, přetavený jantar. Stojí mi za to nakoupit si minerály přímo na burzách a  od prověřených prodejců. Miluji přírodní kameny, některé z nich jsem si nasbírala sama přímo na lokalitách a dobrušovala je ručně.  

o mně a o mé cestě ke šperkům si můžete víc přečíst zde 

Zde si můžete prohlédnout minigalerii již prodaných věciček

 

lunice která reprezentovala Moravskoslezský kraj

Moře  a akvamaríny

 

  

kopretinka neboli margarétka 

andělský swap 

 

 

 kočky dělám převážně do swapů, ale není problém udělat číču na objednávku ...

 

 

 Kočky v  klubu Hravé swapování- Kočky kočičí :-) 

 

 romantic- neprodejní kousek: tarot -velká arkána: Mírnost

image

 

ROMANTICKÉ, VÝRAZNÉ 

romantic- srdce  ( zakázka)                          fantasy: pro mou líbeznou Elšku

 KELTSKÉ A FANTASY

romantic: Christiana                                  fantasy: Lesní paní

kosatec- dárek

 

  romantic-list růženínu                               zakázka pro kamarádku 

                                                                     držáček na ampulku Aura-soma

 

Občas si "odskočím" od drátků k cínování stříbrným cínem. Ze zdravotních důvodů jsou to vzácné návštěvy. 

Zbraň pro kočku/ dýka pro Mylady      Neprodejný: Fénix

Láskoamulet: Srdce kamene                Andělský swap 2014-Andělka 

 

Materiál: Upřednostňuji kvalitu, což se odrazí i na ceně šperku. 

Měděné šperky vytvářím z  nelakované šperkařské mědi, na měděných špercích ručně vytvářím z mědi i komponenty. Řetízky měděných šperků jsou z mědi nebo mosazi. Při patinování používám potravinový doplněk- himálajskou sůl kala namak. 

Ocelové šperky jsou z kvalitní nerezi s atestem pro styk s potravinami / EN 1.4301   ASTM  316 L/ v kombinaci s chirurgickou ocelí/osteofix, reda/ Háčky jsou z chirurgické oceli.

Bižuterní komponenty  najdete jen v částech, které nejdou přímo do ucha/kaplíky, konektory a jiné ozdůbky. Háčky jsou vesměs z chirurgické oceli, u měděných šperků si komponenty vyrábím sama . Často umotám i řetízek, jelikož u nás nejsou měděné komponenty zrovna běžně k dostání a poměděné nemají tu kvalitu, s níž bych byla spokojená. Pokov se často ošoupává již při patinování a  leštění. 

Údržba šperků 

Měď je citlivější na vlhkost.  Při delším kontaktu s potem nebo vodou doporučuji šperk pečlivě propláchnout vodou se saponátem , podložit papírovým ubrouskem a vysušit. Určitě se s nimi nekoupejte v moři nebo v termálních pramenech, aniž byste je poté propláchli čistou vodou. Nedrhněte a nečistěte chemicky, poškodili byste patinu. Ztmavnutí řetízků může způsobit agresivnější pot. Zelenou stopu na pokožce měď obvykle nedělá. 

řetízky mám ráda z pravé mědi, nejvýše použiji mosazné. Čím dál častěji si je vyrábím sama, jelikož opravdu měděné komponenty / Cu, ne pokov ocele/ u nás seženete jen výjimečně...U továrně vyráběných řetízků ještě dojíždím staré zásoby mosazné řetízkoviny měděné barvy, kterou jsem náhodou sehnala. Pokovené ocelové komponenty u mne nenajdete...Nouze naučila Dalibora housti a tak se učím, jak si vyrobit komponenty sama. Proto    

Když ocel, tak ocel ... Nerezová ocel 316L, Reda nebo osteofix, ty vydrží všechno :D i koupání, sprchování... dokonce se snesou s většinou alergiků. Jsem jedna z nich a tedy Váš první tester. 

Jsem šperk zhotovený technikou wire-. wrapping. Neházejte mnou na zem, nešlapejte po mně, nedeformujte mne, nedávejte mne na hraní dětem a kocourovi, co se mne zmocnil, dejte raději jinou hračku...Nebo se nedivte... 

Drsné zacházení nemají šperky zhotovené technikou wire. wrapping vůbec rády. Šlápnout na ně zpravidla znamená zničit je. Také se dvakrát "nemusí" s pleteninami. Ačkoli drátky pečlivě začišťuji a zabrušuji, kontroluji pod lupou, zda někde něco neuniklo mojí pozornosti,  raději  noste šperky jen na hladkých tkaninách. S úplety kamarádí pouze brože a spony, kde hrot není tak ostrý.  

 

 

 

tento děkovací  banner mi vytvořila kamarádka ROPE  + 28. 12. 2018 podlehla rakovině, s níž bojovala několik let. Šikovná grafička, šperkařka a skvělá kamarádka. Odešla několik dní po Vánocích, jichž se ještě chtěla dožít. Z úcty k její práci zde její banner zůstává. 

 image

Zaujala Vás technika wire-wrapping?  Základy  učím  prezenčně v Jeseníku buď individuálně po dohodě termínu, nebo na korálkářských akcích nadačního fondu Dobrá srdce.  

Do tajů cínování mne zaškolila Iveta Hlobilová. Bohužel jsem tuto techniku musela ze zdravotních důvodů opustit. Tvrdé pájení /které nevyžaduje tolik chemie/ mne po internetu naučila Darkmoon. A dál se učím... z knížek, z youtube, z různých internetových stránek... 

 jak se tvoří cena 

 • práce + materiál = cena
  cena x 2 = velkobchodní cena (jsou v ní zahrnuty nutné náklady)
  velkobchodní cena x 2 = maloobchodní cena (
  v kamenných galeriích se setkáte s cenou x 3 i  x 4... Proto je mojí jedinou galerií FLER, kde je maloobchodní cena navýšena jen o provizi,momentálně 11%,  která  náleží FLER-u za jejich služby nám prodejcům. Na trzích apod, musíme do ceny započítat i náklady za stánek.)

  materiál + práce + náklady + zisk = velkobchodní cena x 2 = maloobchodní /
  pro mnohé z nás je tato práce spíš koníčkem, z něhož se stal vedlejšák.Jako dámy znalé poměrů a platových možností našince snažíme se ceny přiblížit kapse našich milých zákaznic, tím pádem odměna za práci za hodinu nepřesahuje ani stovku -  připočítejte k tomu ještě focení a vytváření textů k výrobkům. Plusminus padesátikačka...Ruku na srdce, pracovali byste někde za tolik? Ano, děláme to z lásky a s láskou, jinak bychom to nedělaly. /   

  Jsem umělec.
  To neznamená, že budu pracovat zadarmo.
   
  Platím účty stejně jako vy. Děkuji za pochopení .
   
  A já děkuji Zuzce-Zanky za překlad  kurzívou vyznačené části jsou můj doplněk k textu. 

 

 

Patřím k hrdým záchrancům toulavých koček. Výstupní kontrolu provádí černá kráska Drápek, dcerka Mantichory von Conteyner a Krakena von Frýdberg,  a  kávově zbarvený peršánek Chlup von Glashaus, který možná pochází z nedalekého Polska, zcela jistě však ze skleníku pod Čapkou. Alergiky na kočky prosím, aby mne informovali předem. 
 

 

 

 

 

 

 Nejlépe vidíš srdcem 

 

 

O mně: 

Jmenuji se Viera Večeřová, hrdě si píši před jménem titul RNDr, poctivě získaný na Univerzite Komenského v Bratislave z oboru základní a ložisková geologie a geochemie. Vzdělání je pro mne výhodou a zároveň i závazkem- nemohu si dovolit podstrčit vám levnou imitaci místo pravého minerálu. Tvorbu mám v genech a odmala jsem inklinovala k výtvarným technikám, ale zvítězilo "rozumné povolání" . Základní umělecké vzdělání jsem tak získala až jako dospělá a máma dvou synů. 

Korálky a kameny mne provázely celým dětstvím a následně i životem.  Na fleru mi učarovala technika wire- wrapping, kterou občas proložím "horkým obdobím" práce s cínem s příměsí Ag a Cu.

Moje výrobky jsme mohli potkat na výstavě secesního šperku ve Znojmě a na mojí autorské,  Flerem zaštítěné výstavě "Poklady Jeseníků v netradičním šperku" ve Vlastivědném muzeu Jesenicka v Jeseníku.

Věřím, že další podobné příležitosti ještě přijdou.

Pravidelně jezdím na výstavy lidové tvorby a uměleckých řemesel v polském Prudniku. Občas se můžeme potkat na trzích, většinou v rámci Olomouckého kraje. Moje práce, která je mým druhým koněm, mi nedovoluje věnovat se šperkařině na plný úvazek. Spíš se z koníčka stal "vedlejšák", jímž si financuji nákupy materiálu a nástrojů, které od drátků dostávají pěkně zabrat. A občas i nějaký dáreček pro své blízké.

Zkrátka nepřijdou ani kočičky v útulcích.

Příspěvky do dražeb podporuji Azyl Gaia v Hanušovicích-Kopřivné,  Azyl U Jiřinky Jiřiny Skoumalové v Olešnici a azyl kočičích seniorů Agy Grey  v Českých Budějovicích.  Podpořila jsem předvánoční akci  útulku Kočky Bohumín nebo Dočasku u Rada a Terky v Ostravě.  

 O léčivé síle minerálů nepochybuji. Má energetickou povahu, je dokonce měřitelná přístroji:-) Pokud však klub skeptiků usoudí, že jsem zralá na bludný balvan, prosím o hezky oválenou žulu rapakiwi, hodila by se mi do zahrádky:-) 

Všechny moje výrobky vznikají v nekuřáckém prostředí a protože jsem sama alergička, vyhýbám se kovům a materiálům, které by mohly způsobit alergii u jiných. Raději budu investovat do  kvalitnějších , i když dražších komponentů, než šetřit na nesprávném místě. 

Vaše osobní údaje /v rozsahu : jméno, adresa, číslo telefonu nebo e- mailová adresa /  budou v souladu s evropskou legislativou využity pouze k naší vzájemné komunikaci ohledně objednávky, resp. nákupu  mých šperků prostřednictvím www.fler.cz. 

   Registrovaným členům na fleru mohu vyhlédnutý šperk zarezervovat na Váš nick až do data plánovaného nákupu. U neregistrovaných to bohužel nejde.  

Běžně balím do bublinkové obálky. Všechny moje šperky odesílám v dárkovách krabičkách, jednoduché náušnice v pytlíčcích. 

Zasílám Českou poštou, dle váhy  jako doporučenou zásilku, nebo jako balík. Při ceně převyšující 500 Kč zasílám jako cenné psaní.  

Nakupující ze Slovenska a z EU, používejte prosím fio- účet!  

Objednávka, která nebude do 14. dní uhrazena, BUDE ZRUŠENA. Pokud  momentálně nemůžete zaplatit, využijte, prosím, rezervace, nebo mi napište do zprávy o prodloužení lhůty.Nezasílám na dobírku. 

 Šperky zhotovené technikou wire. wrapping nemají tu pevnost jako šperky ze zlatnictví. Poškození a závady na špercích, které nevznikly evidentním násilím / rozšlápnutím apod/ Vám  opravím zdarma. Pro všechny  moje šperky platí reklamační řád. Zkráceně:  do 14 dnů můžete odstoupit od smlouvy a nepoškozený šperk vrátit, oproti vrácení plné částky. 

 

Vítám vás v mé minigalerii  originálních šperků.  Hledáte-li něco kamínkového, neopakovatelného? Pak jste u mne na správné adrese! 

Jsem geoložka se zděděnými  uměleckými geny. Výtvarné techniky mne provázejí od chvíle, kdy jsem zjistila, že co si nemohu koupit, mohu si vytvořit :-) Když jsem poprvé navlékala náhrdelník pro panenku, nevěděla ještě téměř nic o kamenech a neuměla jsem ani číst a psát. 

K šperkům mne vedla ještě dlouhá cesta, o níž si můžete přečíst zde.

veronica-eve je moje obchodní značka, ctěte prosím autorská práva!

A nedivte se cenám. Ocenit svou kráci, to je skutečné umění Každý z vystavených šperků mi trval přinejmenším několik hodin /spíš dní/ ty náročnější i 2 týdny.  Za své peníze dostanete originál a kvalitu, žádný plast, sklo, náhražky. Používám kvalitní obaly, v nichž můžete můj šperk bez obav i darovat.  

Vaše osobní údaje /v rozsahu : jméno, adresa, číslo telefonu nebo e- mailová adresa /  budou využity pouze k naší vzájemné komunikaci ohledně objednávky, resp. nákupu  mých šperků prostřednictvím www.fler.cz. 

Jak se zorientovat v mých výrobcích: 

Na boční liště najdete přehledněji seřazené kategorie - podle typu šperku, podle materiálu i podle témat, na které byl vytvořen.

Romantic: jemné, ryze ženské šperky pro romantickou duši - objevíte zde kousky pro každodenní nošení ale např. i na svatbu

Fantasy- šperky inspirované historickou fantasy, archeologickými nálezy a pradávnými příběhy 

wild old cooper-silver: poněkud extravagantnější šperky pro odvážnější nositelky/nositele - sluší jim přírodní materiály a jednobarevné tkaniny, ale i tričko nebo pletenina

láskoamulety-  srdíčka z lásky nebo šperky vhodné na svatbu- s minerály s "dobrou pověstí" co se lásky týče:-) 

bestiář - s motivy zvířat, hmyzu  nebo bájných tvorů s ochrannou funkcí

Májové kočky- do této kategorie jsem vyčlenila šperky, vhodné na svatbu. Většinou s perlami, měsíčními kameny a růženíny :-) 

Pro orientaci v minerálech jsem sepsala blog. Sama však razím teorii:  Vybírejte srdcem! 

Používám kovy s minimálním rizikem alergických reakcí. Je to nutnost-jsem alergička. V překladu-pokud se po materiálu neosypu já, je malá pravděpodobnost, že se osype zákaznice. I když čert alergické reakce nikdy nespí. Proto mne o svém problému raději informujte předem. 

Bližší informace o kovech, které používám, najdete zde  v blogu

Kamínky mám nejraději kvalitní, nebarvené. Barvené acháty používám vlastně jen v cínovaných špercích a někdy je nechávám záměrně vyblednout. Na úpravy nebo podezření na umělý, resp. uměle upravený materiál předem uprozorním. O umělých úpravách kamínků jsem našla pěkný článek zde  

 Plánujete některý z mých výrobků darovat k svátku, k narozeninám nebo k nějakému významnému datu? Napište mi  do zpráv, o který výrobek máte zájem, svůj nick na fleru a datum plánovaného nákupu. Vystavím Vám rezervaci.  

Balím do bublinkové obálky, náhrdelníky a náušnice na papírové kartě s plastovým obalem, citlivější šperky odesílám v krabičkách. 

O dárkové balení si pište v objednávce!

Zasílám Českou poštou, buď jako doporučené psaní, nebo jako balík. Po dohodě je možné zaslat PPL. 

Nezasílám na dobírku. 

a) zbytečně to navyšuje výdaje oběma stranám 

b) není záruka, zda zákazník zboží převezme a pak jsou na mé straně všechny (zbytečné) náklady na poštovné.

Objednávka, která nebude do 14. dní uhrazena, BUDE ZRUŠENA. Pokud  momentálně nemůžete zaplatit, využijte, prosím, rezervace, nebo mi napište  /VP,  SMS/ o prodloužení lhůty. 

  Zakázková výroba -

chcete speciální dárek pro svého blízkého? 

 - předem si domluvíme: nejvyšší cenu, jakou akceptujete    počítejte s tím, že výslednán cena bude navýšena o provizi fleru + poštovné+ balné).

 materiál (kov), minerál nebo alespoň barvu kamínku- /zásadně používám svůj vlastní nakoupený materiál/. 

přibližný tvar a velikost šperku

/doporučuji upřesnit i materiál a  délku řetízku, tvar náušnicových háčků apod. U šperků stříbrné barvy používám výhradně řetízky a náušnicové háčky z chirurgické oceli nebo z nerezu. Bižuterní komponenty přidávám jen na ozdobu / např v náušnicích nebo "kočičích" náramcích pro klub ZVN/  v místech, kde nepřijdou do přímého kontaktu s pokožkou. Zásadně nepoužívám levné bižuterní řetízky nebo náušnicové háčky, ani z důvodu snížení ceny šperku.  

 U měděných komponentů je zatím problém sehnat u nás čistou měď a . proto si raději vytvářím náušnicové háčky, řetízky atd sama, z materiálu, z něhož byl zhotoven šperk. Což se přirozeně  promítne i do ceny šperku. 

šperk vytvořim podle svého vlastního designu a vystavím do prodeje s rezervací na Vaše jméno. 

Není Vaší povinností zhotovený  šperk koupit.  Neodebrané šperky  zůstanou v prodeji v mém obchůdku. 

Prosím, nežádejte mne o kopii šperku, který zhotovil někdo jiný! Obraťte se, prosím, na autora šperku.

Wire-wrapping je časově náročný, počítejte proto s dodací lhůtou 2-3 týdny! 

 Moje minigalerie 

Šperky si navrhuji sama. Moji tvorbu ovlivnily archeologické vykopávky, historie, fantasy literatura a  LARP. I když sama nejezdím, mám kolem sebe ty, kdo jezdí, čtou a znají. Tvořím pro ně a jsem ráda, když se moje šperky líbí. 

Kamínky jsou pravé. Stojí mi za to nakoupit si je na burzách nebo od prověřených prodejcú. Některé z nich jsem nasbírala sama přímo na lokalitách a dobrušovala je ručně.  

 Na burzách minerálů a v nejrůznějších prodejničkách s kameny vybírám ty, které vyhovují tvarem, barvou nebo jsou něčím zvláštní (růženín ve tvaru listu) 

Pro kamarádku Moniku Kašovou, která se zabývá arteterapií, vyrábím držáčky na ampulky s barevnými aromatickými oleji. 

romantic-list růženínu                                 Pre Petra: držiačik achátový

                                                                                             (pánsky)

Občas si "odskočím" od drátků k cínování. Používám výhradně slitiny cínu se stříbrem a mědí. 

Zbraň pro kočku/ dýka pro Mylady      Neprodejný: Fénix

Láskoamulet: Srdce kamene                Andělský swap 2014-Andělka 

 něco o tvorbě ceny- je to věda :D image

tento děkovací  banner vytvořila kamarádka ROPE 

Používám kovy s minimálním rizikem alergických reakcí. Je to nutnost-jsem alergička. V překladu-pokud se po materiálu neosypu já, je malá pravděpodobnost, že se osype zákaznice. I když čert alergické reakce nikdy nespí. Proto mne o problému raději informujte předem. 

Bližší informace o kovech, které používám, najdete zde  v blogu

Kamínky mám nejraději kvalitní, nebarvené. Barvené acháty používám vlastně jen v cínovaných špercích a někdy je nechávám záměrně vyblednout. Na úpravy nebo podezření na umělý, resp. uměle upravený materiál předem uprozorním. O umělých úpravách kamínků jsem našla pěkný článek zde  

 Plánujete některý z mých výrobků darovat k svátku, k narozeninám nebo k nějakému významnému datu? Napište mi  do zpráv, o který výrobek máte zájem, svůj nick na fleru a datum plánovaného nákupu. Vystavím Vám rezervaci.  

Balím do bublinkové obálky, náhrdelníky a náušnice na papírové kartě s plastovým obalem, citlivější šperky odesílám v krabičkách. 

O dárkové balení si pište v objednávce!

Zasílám Českou poštou, buď jako doporučené psaní, nebo jako balík. Po dohodě je možné zaslat PPL. 

Nakupující ze Slovenska, používejte prosím fio- účet! 

Proč nezasílám na dobírku?

a) zbytečně to navyšuje výdaje oběma stranám 

b) není záruka, zda zákazník zboží převezme a pak jsou na mé straně všechny (zbytečné) náklady na poštovné.

Objednávka, která nebude do 14. dní uhrazena, BUDE ZRUŠENA. Pokud  momentálně nemůžete zaplatit, využijte, prosím, rezervace, nebo mi napište do zprávy o prodloužení lhůty.

  Zakázková výroba -

chcete speciální dárek pro svého blízkého? 

 - předem si domluvíme: nejvyšší cenu, jakou akceptujete    počítejte s tím, že výslednán cena bude navýšena o provizi fleru + poštovné+ balné).

 materiál (kov), minerál nebo alespoň barvu kamínku

přibližný tvar a velikost šperku

doporučuji upřesnit i materiál a  délku řetízku, tvar náušnicových háčků apod. U měděných komponentů nezaručuji, že seženu čistou měď- řetízky jsou většinou ocelové s pokovem. 

šperk vytvořim podle svého vlastního designu a vystavím do prodeje s rezervací na Vaše jméno. 

Není Vaší povinností zhotovený  šperk koupit. 

Můžeme se domluvit i na jedné- dvou alternativách na výběr- zbylé zůstanou v prodeji v mém obchůdku. 

Prosím, nežádejte o kopii šperku, který zhotovil někdo jiný! Obraťte se, prosím, na autora šperku.

Wire-wrapping je časově náročný, počítejte proto s dodací lhůtou 2-3 týdny! 

 

 S námi je každá kočka neboli moje alter-ego: 

Kamínky z přebytků mé tvorby můžete najít na mém profilu veronica-eve-materiál 

 Při objednávce z několika  profilů platíte jen jedno poštovné!

 

Doporučuji: 

Moje oblíbené obchůdky? Celý fler, podle toho, co potřebuji:-)

a teď chvilku vážně: 

na šperky: Serenity, Eire, Darkmoon, Sadee, Ulcinnen, Katerinella,  Gem World, Pavla Urxová, Sněženka, Zanky, Futetka, Jzdenka, Matamity, ManDari, Modrý květ, AbrakaGabra, Germia, Yana, Nagua, Lishka

 

Na kamínky:  Mramira-minerály-materiál, U Lípy, Gems, resp. Pedro Gems, brioletka, Eire, Martapa, Jitkita,  Mandari materiál, Matamity materiál, Kamenná Lishka. A samozřejmě Saffron.

 

Na keramiku: Lettuce

 

Techniku wire-wrapping vás nejlépe naučí serenity nebo prezenčně v Brně a Praze Eire. Základy  učím i já prezenčně v Jeseníku buď individuálně, nebo na korálkářských akcích obchůdku Anelis-kreativ.  

Do tajů cínování mne zaškolila Iveta Hlobilová.

Na tvrdé pájení se jednou vypravím do obchůdku Jindřich a Rudolf, na stříbro se chystám k Frapernikovi, Vensy a k Věnině Kolomazníkové. A na  Art clay Silver do Ateriéru Stříbro.  

 

řečí zákona neboli reklamace a spol.: 

 • Ve smyslu občanského zákoníku můžete odstoupit od smlouvy a výrobek vrátit do 14 dní.
  Kladně vyřízená reklamace předpokládá navrácení zakoupenéhpo zboží. V tom případě máte nárok na 100% ceny, kterou jste zaplatili na fleru, plus obvyklé poštovné.
 • V případě, že reklamované zboží nevrátíte/ včetně rozbitých částí/ reklamace nebude přijata.
 • Faktury si můžete stáhnout v elektronické formě. Na vyžádání zašlu fakturu s originálním podpisem a razítkem. 
 • Oprava drobné, snadno odstranitelné závady je zdarma, včetně odeslání šperku zpátky. Totéž platí pro výměnu náušnicových háčků, pokud jste měli na použitý kov alergickou reakci. 
 • O alergiích na kovy (pokud o nich víte) informujte předem. Komponent Vám vyměním v rámci objednávky, v případě, že to nejde, bude objednávka zrušena.
 • U náušnic, které mají háček vestavěný v těle, nejde háček vyměnit. Věnujte, prosím, pozornost popisu výrobku! 

mimo reklamace:

Úpravy šperku na přání: 

Zkrácení nebo prodloužení řetízku na míru, výměna zapínání /např. z bočního na zadní/ je za příplatek 50 Kč plus poštovné.

Výměna náušnicových háčků za poštovné plus cenu materiálu + 20 Kč / pár. resp. u zapínacích pořizovací cena háčků Pokud si  úpravy šperků domluvíte při objednávce, máte výměnu zdarma. 

dodělání druhé náušnice za ztracenou nebo zničenou  ( pokud byla zakoupena v mém obchůdku a za předpokladu, že mám ještě k dispozici stejný materiál) je za poloviční cenu, než byla původní cena náušnic.

Kopie náušnic z jiných obchůdků nedělám- obraťte se, prosím, na autora. Žádný autor nemá rád " kopírky"  a moje tvorba je postavena na originalitě. Nechtějte tedy po mně, abych vyráběla podle cizích vzorů. 

Dodělání přívěsku nebo obou náušnic do soupravy  viz zakázky.

 

!!! Zboží označené tlapkou věnuji na podporu zvířátek v útulcích .

 Pro orientaci v minerálech jsem sepsala blog. Sama však razím teorii:  Vybírejte srdcem! 

Způsob dopravy
Zasílám Českou poštou jako doporučený dopis. Dražší zásilky než 500.- Kč jsou pojištěné-pojištění je v ceně poštovného. Zásilky váhou přesahující limit pro doporučené zásilky(2 kg) jako pojištěný balík. Objednávky v časově blízkých termínech Vám odešlu najednou (ušetříte 1 poštovné). V ceně zásilky je základní balné- bublinková obálka, karta na šperky. Jiné požadavky (krabička) jsou za příplatek v hodnotě obalu. Dárkové balení (papír, stužka) je zdarma. Šperkařské krabičky jsou za příplatek ve výši jejich nákupní ceny. Dodatek dle zákoníku práce, bod č.3 § 1832: (1) Odstoupí-li spotřebitel od smlouvy, vrátí mu podnikatel bez zbytečného odkladu, nejpozději do čtrnácti dnů od odstoupení od smlouvy, všechny peněžní prostředky včetně nákladů na dodání, které od něho na základě smlouvy přijal, stejným způsobem. Podnikatel vrátí spotřebiteli přijaté peněžení prostředky jiným způsobem jen tehdy, pokud s tím spotřebitel souhlasil a pokud mu tím nevzniknou další náklady. (2) Jestliže spotřebitel zvolil jiný, než nejlevnější způsob dodání zboží, který podnikatel nabízí, vrátí podnikatel spotřebiteli náklady na dodání zboží ve výši odpovídající nejlevnějšímu nabízenému způsobu dodání zboží. (3) Podnikatel uhradí spotřebiteli náklady spojené s vrácením zboží, jestliže neupozornil spotřebitele o povinnosti nést tyto náklady v souladu s ustanovením §1820 odst.1 písm.g). (4) Odstoupí-li spotřebitel od kupní smlouvy, podnikatel není povinen vrátit přijaté peněžní prostředky spotřebiteli dříve, než mu spotřebitel zboží předá nebo prokáže, že zboží podnikateli odeslal.
Obchodní podmínky

Tento obchůdek prodává vlastnoručně vyrobené zboží na základě živnostenského listu Umělecké zpracování kovů. Nespadám tedy /prozatím/ pod EET. účtenku ke každému prodeji vystavuji elektronicky a můžete si ji stáhnout na www.fler.cz. Na požádání předem zašlu tištěnou formou. 

Bohužel mě zákony této země přinutily napsat tento reklamační řád a obchodní podmínky.
Mnohem raději však dávám přednost selskému rozumu a vzájemné komunikaci, a z
áleží mi na tom, aby byli zákazníci spokojeni a měli z mých výrobků radost. Proto se neostýchejte, a jakmile budete mít dotazy, či problémy, obraťte se na mne vnitřní poštou. Vynasnažím se vše vyřešit k vaší spokojenosti.

Obchodní podmínky platné od 1. ledna 2014

1. Úvodní ustanovení
1.1. Tyto obchodní podmínky platí pro nákup v internetovém obchodě www.fler.cz/veronica-eve a upřesňují práva a povinnosti prodávajícího a kupujícího.
1.2. Prodávajícím je RNDr. Viera Večeřová IČ: 47841851, neplátce DPH.

2. Objednávka a uzavření kupní smlouvy
2.1. Veškeré objednávky, podané prostřednictvím elektronického obchodu www.fler.cz/veronica eve, jsou považovány za závazné. Podáním objednávky kupující stvrzuje, že se seznámil se zde uvedenými platnými obchodními podmínkami a reklamačním řádem a že s nimi souhlasí a že byl poučen o možnostech odstoupení od smlouvy ve lhůtě 14 dnů od převzetí zboží. 
2.2. Podmínkou platnosti elektronické objednávky je řádné vyplnění veškerých formulářem předepsaných údajů a náležitostí – jedná se zejména o správné uvedení fakturační a doručovací adresy a dalších kontaktních údajů. Údaje uvedené kupujícím musí být pravdivé a přesné. Formulář elektronické objednávky vyplněný kupujícím je návrhem kupní smlouvy. Kupní smlouva vzniká okamžikem převzetí objednaného zboží kupujícím. 
2.3. Místem doručení zboží je doručovací adresa uvedená kupujícím v objednávkovém formuláři.
2.4. Vyplněním objednávky v rámci internetového obchodu www.fler.cz/futetka kupující dává prodávajícímu souhlas ke shromažďování osobních údajů o kupujícím a o jeho nákupech. Tyto údaje mám právo použít pouze v rámci platných předpisů pro zajištění administrativy a účetnictví firmy. Respektuji vaše soukromí, tato data chráním před zneužitím, jsou důvěrná a nejsou poskytována žádným subjektům a třetím stranám. Údaje, které dodavatel o zákazníkovi uchovává a zpracovává, může zákazník kdykoliv změnit, a to po přihlášení (registrovaného zákazníka) do zákaznické sekce.

3. Platba a doprava
3.1. Zasílám prostřednictvím České pošty.
3.2. Platba předem:  je platba předem na účet prodávajícího, č. účtu pro Českou Republiku je Fio Banka 2501180563/2010, resp. 277921873 č. účtu pro Slovenskou Republiku je Fio Banka SK 2501180563/8330. Po zaslání objednávky vyčkejte na potvrzení platby.  E-mailem nebo na mobil vám bude objednávka potvrzena a zaslány instrukce k platbě. Na objednávky odpovídám zpravidla ve lhůtě do 24 hodin, nejdéle však do 5 pracovních dnů. 
3.3. O platebních údajích bude zákazník informován elektronicky. Platba bankovním převodem má být uhrazena do 10 pracovních dnů od odeslání objednávky. Při nesplnění této podmínky bude kupující na neuhrazenou objednávku upozorněn prostřednictvím kontaktu, který vyplnil v objednávkovém formuláři, a tímto mu bude prodloužena lhůta k uhrazení objednávky o tři pracovní dny. Objednávky neuhrazené do 14 dní  budou stornovány. Prodloužení této lhůtxy je možná dohodou se mnou prostřednictvím zprávy. 
3.4. Poštovné a balné je závislé na způsobu dodání a na státu kam bude zboží dodáno. Výběr způsobu doručení (poštovného) je prováděn na konci celého nákupu a cena za poštovné je připočtena k celkové částce. 
3.5. Objednávky vystaveného vyřizuji obratem. Objednávky zboží na zakázku vyřizuji ve vzájemně domluvené lhůtě. Pokud Vaši objednávku max. do 3 pracovních dnů nepotvrdím e-mailem, kontaktujte mě prosím. Žádnou mnou nepotvrzenou objednávku, ani zálohu na šperky zhotovené na zakázku, neplaťte!
Objednané zboží bude dle jeho dostupnosti a provozních možností dodáno v co nejkratší době Českou poštou  obvykle do 3-5 pracovních dnů od připsání platby na účet. Zboží se považuje za dodané doručením na adresu, kterou zákazník stanovil v objednávce.
3.6. Osobní odběr zboží umožňuji jen výjimečně, po dohodě s konkrétním zákazníkem.  Na dobírku zboží nezasílám.  
4. Odstoupení od kupní smlouvy ze strany zákazníka - vrácení zboží
4.1. Kupující má právo podle § 1820 občanského zákoníku odstoupit od smlouvy do 14 dnů od převzetí zboží. Pokud se tak rozhodne, musí prodávajícího písemně nebo telefonicky informovat a zakoupené zboží vrátit nepoškozené, bez známek užívání nebo opotřebování a vrátit zpět do 14 dní od oznámení prodávajícímu o odstoupení od kupní smlouvy (určující je datum odeslání). Při odstoupení od smlouvy doporučuji uvést číslo objednávky, variabilní symbol a datum nákupu. Zásilky, ze kterých není patrné, proč mi byly zaslány, budou vráceny odesilateli.  Zboží nelze vracet na dobírku.
4.2. Kupující nemůže odstoupit od smlouvy o dodávce zboží, které bylo upraveno podle přání spotřebitele nebo pro jeho osobu, nebo vyrobeno na zakázku. 
4.3. Prodávající nevrací částku za poplatky související s odesláním zboží, tj. poštovné. 
4.4. Termín pro vrácení kupní částky je 14 dní od doručení odstoupení od smlouvy. Prodávající vrací peníze až ve chvíli, kdy obdržel vrácené zboží nebo doklad o jeho odeslání. Finanční částka bude vrácena na bankovní účet spotřebitele dle dohody se spotřebitelem. 

5. Odstoupení od kupní smlouvy ze strany prodávajícího
Prodávající si vyhrazuje právo na odstoupení od smlouvy v těchto případech: 
5.1. V případě, že nejsou vyplněny dostatečně údaje pro doručení zboží (registrační formulář).
5.2. Zboží není skladem nebo je vyprodáno (zákazník je o této skutečnosti informován). 

5.3. Zboží nebylo spotřebitelem uhrazeno nebo mi nebyl zaslán doklad o jeho zaplacení do 14 dní, resp. ve vzájemně dohodnuté lhůtě. 

6. Reklamace
6.1. Případné reklamace budou vyřízeny v souladu s reklamačním řádem elektronického obchodu www.fler.cz/veronica-eve  a předpisy platnými v ČR při uzavření smlouvy.

7. Rozpor z kupní smlouvy
7.1. V případě, že věc při převzetí kupujícím není ve shodě s kupní smlouvou (rozpor s kupní smlouvou), postupuje se v souladu s ustanovením § 616 Občanského zákoníku.

8. Závěrečná ustanovení
8.1. Odesláním elektronické objednávky kupující vyjadřuje souhlas s těmito obchodními podmínkami. 
8.2. Předáním objednávky kupující bez výhrad akceptuje cenu zboží, podmínky dodávky a veškerá ustanovení obchodních podmínek ve znění platném v den předání objednávky, jakož i v den odeslání objednaného zboží.
8.3. Účastníci se výslovně ve smyslu ust. § 262 odstavec 1 zákona č 513/1991 Sb., ve znění pozdějších předpisů – obchodního zákoníku dohodli, že není-li podmínkami výslovně stanoveno jinak, řídí se jejich práva a povinnosti právem České republiky.
8.4. Tyto obchodní podmínky jsou platné pro všechny kupní smlouvy uzavírané mezi dodavatelem RNDr Vierou Večeřovou a zákazníkem. Dodavatel si vyhrazuje právo obchodní podmínky měnit.


Reklamační řád

1. Vznikne-li na zboží dodaném elektronickým obchodem www.fler.cz/veronica-eve reklamační důvod, může kupující uplatnit reklamaci vnitřní poštou na www.fler.cz/veronica-eve  písemně.
2. Oznámení o závadách musí obsahovat podrobný popis závady nebo fotografii a návrh na řešení vzniklé situace. 
3. Kupující je povinen před potvrzením převzetí zboží od přepravce zkontrolovat, zda zásilka nenese známky poškození vzniklého při přepravě. Pokud je obal poškozen, pak je kupující povinen dále na místě zkontrolovat, zda nedošlo k poškození zboží v zásilce. O případném poškození zboží je kupující povinen neprodleně informovat jak přepravce, tak prodávajícího, nejpozději však do dvou pracovních dnů od převzetí zboží. 
Upozornění: V případě poškození obalu ihned s dopravcem sepište protokol o poškození zásilky. Usnadní to další vyřizování reklamace.
4. Prodávající informuje kupujícího do tří pracovních dnů po obdržení oznámení o závadách o následném postupu řešení reklamace.
5. Prodávající nepřebírá odpovědnost za škody vyplývající z používání produktů, funkcí a škod vzniklých nevhodným používáním, mechanickým poškozením, stejně jako škod způsobených vnějšími událostmi. Na vady tohoto druhu se nevztahuje případná poskytnutá záruka.


6. Přirozenou vlastností některých minerálů je vyšší náchylnost k poškození:

vysoká štěpnost / adulár, labradorit, kalcit / 

měkkost a náchylnost k poškrábání /mastek, sádrovec- selenit, kalcit, fluorit

minerály v kontaktu se slunečními paprsky vyblednou / ametyst, růženín, barvené acháty/

náchylnost na vysoké teploty/selenit, kalcit

některé minerály mají tendenci ztrácet nebo nabírat do mřížky vodu a tím se jejich vlastnosti mění /opály, tepelně upravované "dračí" acháty, drahé opály (hydrofány) 

Minerály, které může poškodit kontakt s vodou: kalcit, manganokalcit, dolomit, malachit, rodohrozit, angelit, variscit, opál, pyrit, chalkopyrit, chrysokol, aragonit, sádrovec (selenit).

U pyritu a chalkopyritu může dojít k vyloučení kyseliny sírové a alergickým reakcím. 

7. Měděné šperky nenechávejte ve vlhkém prostředí, pokud přijdou do kontaktu se slanou či termální vodou nebo s potem, doporučuji je řádně umýt v tekoucí vodě, vysušit a nakonzervovat olejem. Pokud šperk zezelená, použijte k čištění kartáček na zuby a zubní pastu, poté šperk řádně vysušte. 

8. Reklamace v případě, že dojde ke ztrátě zásilky přepravcem Českou poštou, se řídí reklamačním řádem České pošty. Tj. reklamaci lze uplatnit až 20 dnů od odeslání zásilky. Poté běží reklamační lhůta 15 dní. Pokud je reklamačním řízením prokázáno, že došlo k ztrátě zásilky jsou zákazníkovi na bankovní účet navráceny finanční prostředky vydané za cenu zboží a zaplacené poštovné. Pokud se reklamačním řízením prokáže, že zásilka byla doručena zákazníkovi (jeho podpis na převzetí zásilky) nemá zákazník právo na navrácení finančních prostředků.

Tyto obchodní podmínky jsou platné a účinné od 01. ledna 2014

Další prodejní profily
Komentáře
Vložení komentáře: Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Fler Boxy
Fler kluby
Top nominace
Fotogalerie
 
Novinky
882995
19.5.2020 Srdečně zvu na fler trh Olomouc, Dolní nám. 22-23.5. šperky, co znáte z obchůdku i ty. které jsem nestačila nafotit. Možný osobní odběr!
Zboží
Oblíbení uživatelé
Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím