Dětské botky - Myšky

 

Netradiční teploučké měkké vlněné botky. Originálně ručně zdobené korálky a plstěnou aplikací. Podážka je podlepena kvalitní kůží , obšito voskovanou obuvnickou dratví. Plstěno v ruce a posléze doplstěno v pračce, bez použití chemických prostředků (vyjma mýdla). Celý proces je velmi pracný, výsledkem je ovšem jedinečný výrobek. Boty jsou zamýšleny jako domácí obuv.

Materiál:

Kvalitní  vlna novozélandského plemene Corriedale od tohoto místního prodejce :-) + hovězí kůže.

Velikost:

Vnitřek boty měří přesně 15 cm, což odpovídá číslu 25 a 26, v případě rozchození na větší noze možno počítat i s číslem o něco větším. (cena odpovídá této velikosti)

Vlastnosti vlny:

Chrání před chladem, pohlcuje vlhkost a umí ji velmi dobře odpařit, pohlcuje pachy, vlákno je pružné a odolné. Při růstu nohy je vlna schopna se roztahovat (cca o dvě čísla).

Zajímavosti:

Plemeno Corriedale (čti "Koridejl") je známo přibližně od roku 1890. Ovečka, kterou kdysi přivezli na Nový Zéland a započali šlechtění, se jmenovala Corrie. Křížením plemen Romney, Lincoln a Merino nakonec vzniklo toto velmi úspěšné a oblíbené plemeno. Na Novém Zélandu bychom našli dnes cca 2,8 miliónů kusů, ve světě přibližně 100 miliónů kusů. Rozměr vlákna v mikronech se pohybuje od 24 do 30.

Kategorie:
 
Os. kategorie:
Barvy:
 
Klíčová slova:
 
Materiál:
 
Techniky:
Sdílet:

Vložení komentáře: Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.

Zboží je vyprodáno nebo není dostupné.
Přesto máte zájem o toto zboží? Zkuste kontaktovat prodejce s žádostí o výrobu pomocí odkazu Poslat dotaz na zboží níže.

Informace
« »

Aktivity
Poslat dotaz na zboží

Informace o zboží
Prodejce: Mardit
Katalogové č.: 2271811
Počet zobrazení: 2052x
Vloženo: 14.12.2011
Počet udělených: 569x