Kadidelnice
Omlouvám se předem za možné chyby v aktuálnosti zboží. Pohybuji se po trzích a jezdí mi i přímo do hrnčírny zákazníci a tak může nastat jistá prodleva v označení prodaného zboží. Prosím i o pochopení s rychlostí... více »

Nádoba určená ke spalování kadidla, jedná se o formu aromaterapie.

 

Dle výzkumů můžeme tvrdit, že vůně, uvolněná z přírodních zdrojů pozitivně ovlivňuje nejen zdraví, ale i náladu. No ono to vlastně souvisí.

Takže neváhejte do své firmy, úřadu, ale i domácnosti zavést používání přírodních esencí. Zajisté se vám to mnohonásobně vrátí.

Náhled na zajímavosti z

Aromaterapie

oddělávací stříška, nosníky na dvojí výšku nastavení žíhací mřížky, otvory na odtah vzduchu, stříška  kryje esenci před znečištěním, otvor na vložení svíčky. Vysoká 25 cm.

Vnímáme prý všemi smysly. Pokud je většina smyslů hýčkána a v pohodě, je větší pravděpodobnost, že organismus bude lépe fingovat. A tak i určitou formou samoléčby bude pozitivně ovlivňovat smysly, které jsou na tom hůře.

Jednou formou jak pozitivně ladit a léčit organismus, je aromaterapie.

Jednou z jejich nejpřirozenějších forem je vnímání pomocí čichu.

Kromě používání esenciálních olejů v aromalampách, lze některé přírodní produkty žíhat napřímo.

Lze tak činit pálením esenciálních tyčinek, nebo třebas materiál žíhat na mřížce či destičce. Pro takový druh terapie se používají nádoby nazvané podle jedné z takto používaných surovin, tzv. Kadidla, tedy, Kadidelnice.

Taková nádoba se vyznačuje prostorem pro vložení svíčky nebo olejové lampy a nad topeništěm se nacházejících krakorců, na které se v určitých výškách nad plamen dá umístit žíhaný materiál.

V těle nádoby se nacházejí otvory, které usnadňují dýchání, hoření i prostupování esence do prostoru.

 

 

 

Barva je krapet těžko identifikovatelná, neboť záměrem mé tvorby není dělat jednolité, průmyslově bezcharakterní zboží, nýbrž dávám přednost překvapení výkvětu, který umožňuje vysoký žár v peci. Takové povrchy rozvíjejí kreativní pohled na svět a tak předávají, nesou si svým životem i svou jedinečnou energii.

Pokud mám více kusů v nabídce tak není záměrem stejnost, ale jen společnost. Stejně jako i dvojčata mají své odlišné znaky, tak i mé hrnčířské výtvory nebudou nikdy úplně stejné, byť na první pohled hůře postřehnutelné.

Keramiku už vyrábím nějaký ten čásek a přístup k tomuto krásnému řemeslu se vyvíjí nejen u mne. Snažím se při své tvorbě preferovat řemeslná pravidla. Kromě toho, že v první fázi zjišťuju a vyvíjím tvar, tak aby lahodil mému oku, ale i splňoval nároky na co možná nejlepší užívání. Snažím se dostat co možná nejvíce z toho, co silikátové materiály nabízí.

 

Hlínu na své výrobky ,kupuji ale i vyrábím nebo jen smíchám. našnekuju Většina mé tvorby se odehrává na hrnčířském kruhu. a na nepatrné množství používám plátovačku.

Stejně tak to mám i s glazurama, buďto je koupím nebo namíchám.

Veškeré zboží se snažím pálit na maximum, co materiál snese. Většinou používám elektrickou pec Ovšem pokud čas dovolí, tak si dopřeju i pár výpalů za rok v dřevopeci. Jinak o pecích jsem už blogoval.

Spoustu dalších informací z mé tvorby jsem popsal ve své knize Keramika

Tak těmito řádky jsem snad trošku přiblížil zrod a vývoj mého zboží. Jinak vás rád přivítám nejen tu na Fléru, ale i ve svém ateliéru.

Kategorie:
 
Os. kategorie:
Barvy:
 
Klíčová slova:
 
Materiál:
 
Techniky:
Sdílet:

Vložení komentáře: Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
53.13 €
doprava
Poštovné a balné: 11.97 €
Platba předem
Optimální doprava dle prodejce11.97 €
Možnosti platby:
  pouze 1 ks | k odeslání zítra * K odeslání: 23.1.2020 Dostupnost: skladem Termín odeslání: ihned od dostupnosti
  * Platba převodem prodlužuje termín o dobu připsání úhrady na účet.
   
   
  Informace
  « »

  Aktivity
  Poslat dotaz na zboží

  Informace o zboží
  Prodejce: hrnčíř
  Katalogové č.: 1261590
  Počet zobrazení: 162x
  Vloženo: 26.11.2010
  Počet udělených: 16x
  Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím