Domů Zboží Od Aiko Chilli

S krásnou krajkou - Pítko/lucerna 28x20cm

Cena není dostupná
za 1 ks
Zboží není možné zakoupit
Zboží je vyprodáno. Můžete zkusit kontaktovat prodejce: Odeslat dotaz na zboží
Platba předem
Optimální doprava dle prodejce300 Kč
Možnosti platby
Platba bankovním převodemPlatba bankovním převodem

Další zboží od Aiko Chilli

Katalogové č.: 13280065
Zobrazení: 7x
Vloženo: 11.4.2022
Počet srdcí: 1x
Oznámit porušení pravidel u tohoto zboží.

Přes den slouží jako pítko pro ptáčky, v noci jako lucernička. Pořád je ale nádhernou ozdobou vaší zahrady.

Hrubý povrch uvnitř - krajka zajistí, že se vám v něm neutopí včelky a jiný hmyz.

Svůj nádheřně kovově lesklý efekt získalo v ohni - popelem (při vysoké teplotě se v peci na dřevo udělá na výrobcích glazura z popelového náletu, je pokaždý jiná ať už leskem, intenzitou či barvou). Jednotlivé díry jsou zdůrazněny rozvernými barvami. Krásný vodní efekt dělá na dně pítka roztavené modré sklo.

Pítko je krásně široké 28cm a vysoké 20,5.

Vynikne na špalku, v trávníku i v květinovém záhonu. Velmi by mu slušel i nějaký podstavec.

Lesklé modré plochy (patrné spíše ze spodní strany, kam není moc vidět), zvrchu jsou to jen drobné detaily, jsou odborně zadělané praskliny vzniklé během pálení. Jsou velmi dekorativní. Tyto praskliny vznikají vždy na začítku pálení a výpal je tedy zafixuje, tj. nebude se s nimi už nic dít. Vycházím zde z nádherné filozofie Kincugi. Více o ní zde:

Ke každému svému výrobku mám vztah. Některý ale dojde k újmě během transportu, nešikovné manipulace, nebo vlivem pálení. Takové výrobky jsem dříve vyhazovala. Později se ale takové plýtvání dostalo do rozporu s mou ekologickou a laskavou částí duše. Začala jsem se ptát, co bych mohla udělat pro to, aby se takový výrobek nestal odpadem, ale naopak byl ještě krásnějším a hodnotnějším než původně. A jak už to tak bývá, potkala jsem se s technikou kintcugi. 

Filosofie kincugi je podobná estetickému stylu wabi-sabi, který přijímá a oslavuje nedokonalost a vady. Japonská estetika také oceňuje známky zanechané užíváním předmětu. To může být jedním z důvodů k ponechání a dalšímu užívání předmětu i po jeho rozbití se zvýrazněnými prasklinami a opravami jako událostmi v životě dané věci. Kincugi může být považováno za fyzickou manifestaci Zenového principu mušin (無心 „čistá mysl“), který zahruje koncepty jako žití okamžikem, vyrovnanost se změnami a nezájem aktivně měnit svět. Do povědomí se mimo Japonsko dostalo mimo jiné díky knihám pro osobní rozvoj, které užívají kincugi jako metaforu k přijmutí vlastních nedostatků.

Kincugi (doslova „zlatý/kovový spoj“) nebo kincukuroi (金繕い, „zlatá/kovová oprava“) je japonská umělecká technika aplikovaná na rozbité hrnčířské výrobky. Poškozená část se vyspraví lakem posypaným nebo smíchaným s práškovým zlatem, stříbrem nebo platinou, podobně jako u dekorativního stylu malování vzorů touto směsí maki-e. Filosofií kincugi je považovat poničení a nutnou opravu předmětu jako součást jeho historie spíše než něco hodno skrývání. 

Každý můj výrobek je originál, vyráběn ručně a bez hrnčížského kruhu. Používám jen tu nejkvalitnější hlínu. Vypaluji v peci na dřevo, což zaručuje ne jen jedinečnost výrobku - oheň na něj vždy namaluje něco jiného, ale také velkou kvalitu výrobku.

Koupí tohoto výrobku nejen že ozdobíte svou zahradu či terasu, ale pomáháte také přírodě kolem vás.

Menu
--