Smaragdový přívěsek

Přívěsek ze smaragdu

 
rozměr / váha
37x23x6mm / 7,9g
materiál
smaragd / stříbro 925
původ
Brazílie
očista kamenů
vlažnou vodou
nabíjení kamenů
krátce na nepřímém slunci
čakra
4. čakra - Anáhata
astrologické znamení              
Lev, Býk, Rak, Váhy, Štír
duchovní rovina
proti uřknutí, jasnovidectví, očišťuje, probouzí v našem srdci nadsmyslovou lásku, prohlubuje soucit, učí naslouchat, porozumět, soucítit, vede nás cestou pokory k pravdě, rozvíjí vědomí a sílu vůle
 
Smaragd: byl od nepaměti ctěn jako nejcennější drahokam. "Patří k apoštolským kamenům", cituje se v bibli. Byl součástí kultovních předmětů a nemohl ani chybět v korunovačních a církevních klenotech. Ve středověku se doporučovalo na valounek smaragdu krátce dýchat a poté jím potírat při bolestech hlavy spánky a čelo. Věřilo se i v jeho pomoc proti uřknutí a měl pomáhat v jasnovidectví. Jeho hluboká zeleň promlouvá přímo k našemu srdci. Symbolizuje očistu, regeneraci, propojení matérie s duchovnem, pozemské s absolutním, Božím. Probouzí v našem srdci nadsmyslovou lásku. Pročišťuje naše pocity ke všemu živému, prohlubuje náš soucit se vším utrpením kolem, nechá nás vnitřně rozkvétat. Učí nás naslouchat, porozumět, soucítit, vázat křehká pouta lásky se vším, co potřebuje naši pomoc a pochopení. Svým vyrovnaným vlněním v nás probouzí vnitřní jas, duchovní víru, která nepotřebuje vnější důkazy ani ceremonie. Vede nás cestou pokory k pravdě.

Také v duševní oblasti je nám smaragd šťastnou hvězdou. Posiluje naši paměť a podporuje intelekt, tiší náš stres, splín a trýznivé stavy deprese. Položen na srdeční čakru neutralizuje negativní síly, které brání srdci plně rozvinut své možnosti. Posiluje je a omezuje. Není to nic nového, neboť tradice již po staletí připisuje smaragdu regenerační schopnosti.

Harmonizační účinky:  infekční onemocnění epidemické povahy jako je chřipka, při angíně, úplavici, průjmech a otravách žaludku. Doporučuje se i při zánětu vedlejších nosních a čelních dutin, migréně, diabetes, epilepsii, skleróze multipex a Parkinsonově nemoci. Posiluje systém našeho organismu a pomáhá při léčení štítné žlázy, zhoubných nádorů a leukémie. V centru srdce vyrovnává smaragd nepravidelný krevní tlak, zmírňuje epileptické záchvaty a záchvaty malárie, léčí dnu a revmatismus. Smaragdovou vodou vyhlazujeme vrásky a osvěžujeme stárnoucí zrak. Takto se dříve léčily i záněty očí. Dnes se většinou doporučuje smaragdová voda proti nadýmání, při žlučníkových a jaterních potížích, pálení žáhy, žaludečních vředech a slabosti srdce. Pro zvýšení účinku přikládáme současně i krystaly nebo valounky přímo na postižená místa.

Je-li smaragd v těsné blízkosti jiných kamenů, oslabuje se jeho účinek. Výjimku činí jen horský křišťál a diamant - královské kameny bílého světla, které jej dokonce posiluje. Sousedství rubínu a safíru, které je dnes v klenotech obvyklým jevem, mu mohou dokonce fyzicky škodit, jejich silné vlnění může způsobit trhliny.

Veškeré informace jsou pouze informativního charakteru a rozhodně nemůžou nahradit lékaře. 


free counters

Kategorie:
 
Os. kategorie:
Barvy:
Styl:
elegantní
,
přírodní
Minerály a ostatní:
ostatní
Určení:
unisex
Materiál:
stříbro
,
ostatní
 
Klíčová slova:
 
Materiál:
 
Techniky:
Sdílet:

Vložení komentáře: Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Cena není dostupná
doprava
Poštovné a balné: 5.86 €
Platba předem
Česká pošta - balík cenný5.86 €
Možnosti platby:
  • PayPal

Zboží je vyprodáno nebo není dostupné.
Přesto máte zájem o toto zboží? Zkuste kontaktovat prodejce s žádostí o výrobu pomocí odkazu Poslat dotaz na zboží níže.

Informace
« »

Aktivity
Poslat dotaz na zboží

Informace o zboží
Prodejce: Probuď se
Katalogové č.: 8234024
Počet zobrazení: 21x
Vloženo: 5.2.2017
Počet udělených: 6x