šperk K 001
Omlouvám se předem za možné chyby v aktuálnosti zboží. Pohybuji se po trzích a jezdí mi i přímo do hrnčírny zákazníci a tak může nastat jistá prodleva v označení prodaného zboží. Prosím i o pochopení s rychlostí... více »

Keramické komponenty jsou vlastní originály.

Tady si můžete prohlédnout jak se rodily.

Něco mezi kompromisem o naprostý originál a šperkovou konfekci? Některé komponenty si lze vyrobit. Teda všechny, ale pokud se výroba pár kusů dostane přípravou a pořízením zařízení do astronomických částek co se návratnosti týká, je někdy lepší zvolit supdodávku.

I přesto může být výsledný produkt velmi zajímavým a originálním dílem.

Ovšem vždy je poměr vlastní invence tím nejcennějším na výtvoru.Stejně jak my samokaždý jsme originálem, bylo by smutné svou hodnotu devalvovat průmyslovým cejchováním.

To je vhodné pro děti a nezralé bytosti, které si mohou ještě hrát a nemusejí moc zvažovat, hodnotit a přemítat. Ovšem zralý člověk který spíše hledá radost života v jeho jedinečné pestrosti a kvalitě se nejspíš nespokojí s laciným cejchem a tak pro takové jsme se snažili vytvořit malý potěšující suvenýr, který může nejen zdobit, ale při pohledu na něj i trochu potěšit fantazii zasněním se v površích glazur.

 

Přeji šťastnou ruku a veselé oko při výběru.

*****************************************************

 

Keramiku už vyrábím nějaký ten čásek a přístup k tomuto krásnému řemeslu se vyvíjí nejen u mne. Snažím se při své tvorbě preferovat řemeslná pravidla. Kromě toho, že v první fázi zjišťuju a vyvíjím tvar, tak aby lahodil mému oku, ale i splňoval nároky na co možná nejlepší užívání. Snažím se dostat co možná nejvíce z toho, co silikátové materiály nabízí.

 

Hlínu na své výrobky ,kupuji ale i vyrábím nebo jen smíchám. našnekuju Většina mé tvorby se odehrává na hrnčířském kruhu. a na nepatrné množství používám plátovačku.

Stejně tak to mám i s glazurama, buďto je koupím nebo namíchám.

Veškeré zboží se snažím pálit na maximum, co materiál snese. Většinou používám elektrickou pec Ovšem pokud čas dovolí, tak si dopřeju i pár výpalů za rok v dřevopeci. Jinak o pecích jsem už blogoval.

Spoustu dalších informací z mé tvorby jsem popsal ve své knize Keramika

Tak těmito řádky jsem snad trošku přiblížil zrod a vývoj mého zboží. Jinak vás rád přivítám nejen tu na Fléru, ale i ve svém ateliéru.

Kategorie:
 
Os. kategorie:
Barvy:
 
Klíčová slova:
 
Materiál:
 
Techniky:
Sdílet:

Vložení komentáře: Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
12.87 €
doprava
Poštovné a balné: 7.73 €
Platba předem
Optimální doprava dle prodejce7.73 €
Možnosti platby:
  pouze 1 ks | k odeslání zítra * K odeslání: 22.10.2018 Dostupnost: skladem Termín odeslání: ihned od dostupnosti
  * Platba převodem prodlužuje termín o dobu připsání úhrady na účet.
   
   
  Informace
  « »

  Aktivity
  Poslat dotaz na zboží

  Informace o zboží
  Prodejce: hrnčíř
  Katalogové č.: 2037661
  Počet zobrazení: 91x
  Vloženo: 30.9.2011
  Počet udělených: 22x