Světlík - mlýn - sada - 2 orig. fotografie 30.léta

Fotografie větrného mlýna Světlíku * z Horního Podluží a  scenerie z Podještědí,  zarámovány v hliníkovém kvalitním rámu pod sklem, opatřeny kvalitním vnitřním papírovým rámečkem z potahovacího papíru, formát obrázků je 24,5 x 18 cm.

Dvě původní velkoformátové barevné fotografie na kartonu, 30.léta. Obec, v níž mlýn fungoval, po válce zanikla.

Krásný dárek pro milovníka starého místopisu, větrných mlýnů či starých fotografií.


Cena uvedena za oba snímky včetně rámečků 24, 5 x 18 cm. Fotografie se dají jak pověsit na zeď, tak i postavit na pracovní stůl, či do police. K prodeji pouze jako komplet.

Autor neuveden. Fotografie mlýna na šířku - je již prodána. K dispozici jako sada nabízen mlýn na výšku a doprovodná fotografie.

---------------------------------------------------------------------------------

*Větrný mlýn byl postaven roku 1843 v dnes již zaniklé osadě Lichtenberg (Světlík) na pozemkové parcele č. 674, jež patřila domkáři Antonu Wormovi, jako součást hospodářství s pekárnou, která stávala při cestě východně od mlýna. Mlýn mlel až do roku 1945, avšak poté v důsledku rabování a spolu se zánikem okolního osídlení pustl. V roce 1952 proběhla za přispění památkářů rekonstrukce objektu, avšak stát ani obec mu nezajistily péči. Mlýn opět rychle chátral a sloužil jako noclehárna či dokonce jako zdroj stavebního materiálu.
V 60. letech proto mlýn odkoupila skupina osob. Noví majitelé provedli částečnou obnovu, spočívající zejména v doplnění zničených či vybouraných částí vodorovných konstrukcí, a stavbě zajistili pravidelnou údržbu. Chápali charakter mlýna jako technické památky a odmítli následovat tehdy obvyklé tendence k úpravám historicky pozoruhodných staveb na objekty pro rekreaci. Zasadili se tím o jeho uchování a o pozdější výjimečnou možnost celkové obnovy.
V druhé polovině 70. let jim však síly docházely a na mlýně se začal opět začaly projevovat důsledky nájezdů nenechavců a vandalů. Mobiliář, který byl do objektu v šedesátých a sedmdesátých letech shromážděn, byl při opakovaných vloupáních rozkraden nebo zničen.
Současní majitelé zahájili přípravu obnovy ve druhé polovině 90. let a práce na rekonstrukci proběhly postupně v letech 2002 až 2009. zdroj: internet, stránky větrného mlýna Světlíku.

Toto zboží nemusí být ručně vyráběno prodejcem.
Vyrobeno: 1930 - 1939
Kategorie:
 
Os. kategorie:
Barvy:
Velikost:
jiná
Motiv:
příroda
,
jiné
 
Klíčová slova:
 
Materiál:
 
Techniky:
Sdílet:

Vložení komentáře: Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
50.64 €
doprava
Poštovné a balné: 9.67 €
Platba předem
Optimální doprava dle prodejce9.67 €
Možnosti platby:
  • Platba bankovním převodem
pouze 1 sada | k odeslání zítra * K odeslání: 11.12.2018 Dostupnost: skladem Termín odeslání: ihned od dostupnosti
* Platba převodem prodlužuje termín o dobu připsání úhrady na účet.
 
 
Informace
« »

Aktivity
Poslat dotaz na zboží

Informace o zboží
Prodejce: kralik7
Katalogové č.: 4544001
Počet zobrazení: 19x
Vloženo: 23.11.2013
Počet udělených: 7x