Profil uživatele
Zuz141
Prodávající
Praha 4
Registrace: 20.6.2009

Dobrý den všem příznivcům ručních prací,

jmenuji se Zuzana, pocházím ze severu Moravy a teď žiju v Praze.

Pro vyšívání mě nadchla už v dětství moje babička. Dlouho jsem nechápala, co na tom vidí:), ale nakonec jsem tomu propadla stejně jako ona. 

Moje okolí na mě kouká někdy podezíravě:) a často nechápavě, proč se s něčím tak titěrným piplám, když se dneska všechno dá vyrobit strojově a koupit v supermarketu. Ale jak víme my, z komunity příznivců všeho toho vyšívání, štrikování, háčkování, drátkování a tak podobně, ručně vyrobený originál žádný stroj nenahradí. 

Vítám proto všechny příznivce jemné krásy výšivek, které si prý nechával na své límce vyrábět Armand-Jean du Plessis de Richelieu, známý francouzský politik, duchovní a šlechtic.

Trochu atmosféry z francouzského dvora 17. století si dneska můžeme přinést do svých obýváků:) třeba právě s nějakou tou dekorací vyšitou ve století 21.

Všechny moje výšivky jsou vyšity ručně, stříhány co nejpečlivěji ostrými nůžkami a jsou velmi odolné a trvanlivé. Všechny stehy, prošití a vyrobené spoje jsou pevné, pokud vám je nerozkouše pes nebo nůžkami nerozstříhá dítě, případně žehličkou nepropálí manžel:), tak vydrží spousty let.

Základem je předtisk na tesilen (bavlna+polyester), vyšity jsou perlovkami. Jsou stálobarevné, případné praní doporučuji spíše ruční, naškrobit a vyžehlit přes plátno. Pak velmi dobře drží tvar. Pokud semtam vyleze odněkud nitka, lze bez obav opatrně zastřihnout ostrými nůžkami.

Výšivky se dají umístit na nábytek, do vitrín, nebo třeba pověsit do rámečku na zeď, menší rozměry (vánoční, velikonoční dekorace v rozměrech několika cm) lze použít na ozdobná zapichovátka, pověsit na stromeček nebo i na jako součást dekorace na dveře.

Přeji všem návštěvníkům a zákazníkům pěkné pokoukání a dlouhý užitek z případně pořízených dekorací k sobě domů:)

Způsob dopravy
Česká pošta, doporučeně
Komentáře
Vložení komentáře: Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Žádný záznam v blogu.
Fler Boxy
Žádný veřejný FlerBox.
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Top nominace
Uživatel nevytvořil žádnou Top nominaci.
Fotogalerie
Žádná fotografie ve Fler fotogalerii.
 
Novinky
Žádné aktuální informace.
Zboží
Načítá se zboží ...
Oblíbení uživatelé
Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím