Domů Profil prodejce Adéla Rúčková Moravcová
  • aktivní prodejce od r. 2012
    Reaguje na objednávky obvykle do 24 hodin.
  • Praha 6, ČR
  • 186 prodaných kusů
  • 100% kladných hodnocení
Hodnocení: (41) 100%
Nadšenci: 158
Aktivita: aktivní
Prodáno: 186
Registrace: 6.6.2012
Město: Praha 6
Stát: ČR
Důležitá informace: Milí příznivci, máme pro Vás novinky v našem zboží - tisky na plátna pro děti, doufáme, že budete stejně nadšení jako my.

Adéla Rúčková Moravcová

/ Prodávající
Novinky
950759
24.5.2021 Je to tu. Naše nové obrázky, které rozsvítí každý dětský pokojík. Vytvořily jsme pro Vás sérii úžasných Bytostí zahrady, které Vám a Vašim dětem chtějí dělat každodenní společnost. Nemůžeme se dočkat, jak se Vám budou líbit.

Adéla a Martina

Jedna umělec a kreativec, druhá pragmatik a kreativec jen tehdy, když se dobře vyspí. Jedna je s výchovou dětí na začátku a druhá v koncích :-) aneb spojení profesionální ilustrátorky a malířky na mateřské s marketingovou manažerkou, t.č. na končící rodičovské "dovolené".

S Adélou nás svedly dohromady kopce v Orlických horách a podobné naladění. Obdivovala jsem ji pro její uměleckou tvorbu, usměvavost a lehkost žití. Ona zas zřejmě potají obdivovala i mě, jinak by mě neoslovila, abychom byly tým, ve kterém bude tvořit a malovat a udávat cestu, která s ní bude ladit a já jí pro to poskytnu podmínky v podobě marketingové a organizační podpory a občas i toho kafe s domácím koláčem. 

Máme spoustu nápadů a těšíme se, až je zrealizujeme. A nejvíc se těšíme na vaše reakce, protože z krásných ohlasů se neuvěřitelně dojímáme.

Tužka Adéla Rúčková & Martina Perglová Větev

 

 

 

 

Adéla Rúčková, ilustrátorka a malířka 

Adéla pochází z malebného města Dobruška u Orlických hor. Věnuje se zakázkové tvorbě, propagační a knižní ilustraci, olejomalbám. Pořádá spoustu malířských pobytů v přírodě, figurální kresby pro veřejnost a výstavy. Poslední dobou se objevují velmi zajímavé projekty, jako například právě dokončený strop v nově připravovaném domě Františka Kupky v Dobrušce nebo výpomoc akad. malíři Janu Spěváčkovi při malování rokokových fresek v nově vzniklém ambitu v Mariánské Týnici. Adéla se nebojí ničeho! Ani výšek :-)

Tužka

Ilustrované knížky pro děti jsou její speciální milou kategorií.

SponkaVýletovník (Slovart 2016) - autorská ilustrovaná kniha

SponkaČlověk a příroda (Albi 2018)

SponkaMůj první atlas Evropy (Slovart 2014)

SponkaMůj první atlas České republiky (Slovart 2011)

SponkaKnížka pro děti do auta (Audi 2011)

SponkaZvířátka v přírodě (Grada 2010)

SponkaDomácí zvířátka (Grada 2010)

SponkaNaučný komiks Jak Pršotek dešťové kapky zachránil

SponkaPerníková chaloupka (DinoToys, 2009) – stolní hra

Tužka

Láska ke krajině ji přivedla k olejomalbě

Vytvořila touto technikou sérii obrázků Bytosti zahrady pro mateřskou školku na Novém Hrádku v Orlických horách nebo její srdeční záležitost olejomalbu Poslední cesta pana Vlastimila Tomana, cyklus Poutníci a momentálně pracuje na sérii olejomaleb s názvem Kluk, která má moc hezké ohlasy.

 Tužka

Už osmým rokem pořádá malířské pobyty v přírodě, tzv. plenéry. Od roku 2019 s nimi jezdí skvělý lektor, akademický malíř Jan Spěváček.

Díky Adéle se konají také pravidelné figurální kresby pro veřejnost, dva roky v Praze a nyní v Dobrušce. Bohužel v posledním roce byly tyto aktivity pozastaveny vzhledem k situaci v ČR.

Tužka

Výběr rozhovorů s Adélou v médiích

Sponkatelevizní pořad Sama doma, květen 2016 (video 7 min)

Sponkarozhlasový pořad Host ve studiu, květen 2016 (audio, 13 min)

Sponkarozhlasový pořad Tandem Jana Rosáka, prosinec 2014 (audio, 27 min)

SponkaRychnovský deník, říjen 2014

Sponkatelevizní pořad Sama doma, červen 2014 (video 7 min)

 

Tužka

Ocenění

SponkaKniha Výletovník zařazena do katalogu Nejlepší knihy dětem 2015/2016

SponkaKniha Můj první atlas Evropy zařazena do katalogu Nejlepší knihy dětem 2013/2014

Tužka

Výstavy

 

Sponka2021 výstava klub Art 13 Brno

Sponka2020 Městské muzeum Králíky výstava Krajiny a ilustrace

Sponka2019 Manětín – společná plenérová výstava

Sponka2018 Městská knihovna v Dobrušce 

Sponka2015 Obecní knihovna Podbřezí

Sponka2011 Knihovna u Bludičky Mokřinky v Mokrém

Sponka2011 Městská knihovna v Dobrušce

Sponka2010 Centrum Gradana v Praze

Sponka2010 Městská knihovna Vysoké Mýto

Tužka

Zajímavé spolupráce

SponkaDům Františka Kupky v Dobrušce

SponkaMariánská Týnice výpomoc při malování rokokových fresek 

SponkaČeská společnost ornitologická

SponkaEkologický institut Veronica

SponkaMinisterstvo vnitra ČR

SponkaKarlova Univerzita v Praze

SponkaSOS dětské vesničky

SponkaČeské Švýcarsko o.p.s.

Sponkaspolupráce se zajímavými osobnostmi Mgr. Margit Slimáková, Robert Vlach, Bezlepková Margottka, Jiří Lábus a další

 

 

Dodávka

Uděláme vám radost třeba autorským tiskem

Máme rády kvalitní věci. Nechtěly jsme nabízet obyčejné levné tisky, protože takové po pár letech vyblednou a vyšisují. Spolupracujeme se skvělou uměleckou tiskárnou, kde umí vytvořit opravdu věrné a stálobarevné reprodukce obrázků. Z výsledku jsme opravdu nadšené, akvarelový papír přímo září barvami a tisk je k nerozeznání od originálu. Každý autorský tisk je dostupný v limitovaném počtu, vlastnoručně číslovaný a podepsaný.

Tužka

Nebo máte rádi přání a pohlednice?

Tužka

Nebo vás zaujme nějaká ilustrovaná kniha pro děti? 

VětevČlověk a přírodanakladatelství Albi 2018.

Při tvorbě této knihy Adéla zúročila studium ekologie. Její kapitoly vymýšlela s kamarádem a spolužákem z Karlovy Univerzity Lukášem Falteiskem, odborným garantem byl Prof. David Storch, Ph.D. Kouzelnou tužku potom úžasně namluvil Jiří Lábus. Pro velký úspěch vyšla kniha i ve slovenštině.

VětevVýletovníknakladatelství Slovart 2016

Kniha plná komiksů, kterou Adéla nejen nakreslila, ale také napsala. Inspirovala se zážitky z dětství v Dobrušce a při popisu přírodovědných výletů zúročila studium biologie na Karlově Univerzitě. Kniha byla zařazena do katalogu Nejlepší knihy dětem 2015/2016.

VětevMůj první atlas Evropy, nakladatelství Slovart 2014

 VětevMůj první atlas České republiky, nakladatelství Slovart 2011

Adéla si zakládá na tom, aby při tvorbě knih spolupracovala s odborníky, kteří se skvěle vyznají ve svém oboru. Oba atlasy napsal cestovatel a geograf Vít Štěpánek. Můj první atlas Evropy byl zařazen do katalogu Nejlepší knihy dětem 2013/2014, mezi 35 nejpovedenějších dětských knih, které v daném roce v ČR vyšly. Obě knihy si díky oblíbenosti u čtenářů vysloužily dotisk, Můj první atlas Evropy dokonce vyšel i ve slovenštině.

 

Tužka

Ocenění

SponkaKniha Výletovník zařazena do katalogu Nejlepší knihy dětem 2015/2016

SponkaKniha Můj první atlas Evropy zařazena do katalogu Nejlepší knihy dětem 2013/2014

 

Dodávka

„Z Adélčiných obrázků jde taková radost, že mi loni až vytryskly slzy, když jsem od ní dostala namalované přání k Vánocům. Letos jsem chtěla, aby to také zažili všichni moji příbuzní a kamarádi, tak jsem nakoupila její vánoční přáníčka. Už se těším, co budou říkat na tu pohodovou atmosféru, kterou Adélka umí svou kresbou krásně navodit." Ing. Olga Rochowanská, stylistka a poradkyně s odíváním

Tužka

"Mami můžu si s knížkou jít hned hrát? Adélka kreslí fakt moc hezky, viď, knížka se mi moc líbí." Anička 6 let

Tužka

„Letos moji blízcí dostanou krásná přání a abych ani já nebyl ošizen, nechám si od každého jeden kousek. Jsem si jistý, že přání vykouzlí všem úsměv na tváři spolu s dobrou náladou." Josef Šmakal

Tužka

„Pohladí, potěší, povzbudí a třeba také probudí… Fantazii, kterou stále máme, ale dospělácký život ji vytěsňuje." Aleš Polášek, IT specialista

Tužka

„Nedávno jsem si objednala obrázek Světluška. Vím, že Adélka krásně maluje, ale obrázek předčil veškeré moje představy Úsměv." Jana Orálková, fotografka

Tužka

„Původně jsem chtěl obrázek jako dárek, ale tak moc se mi líbí, že si ho asi nechám a pověsím nad postel Velký úsměvVojtěch Pavelčík, fotograf a autor fotografických publikací

Tužka

„Na Adeli i její tvorbě je vidět, že do toho dává celé srdce. Konečně to pravé na stěnu do dětského pokojíku." Zuzana Bartůšková, účetní specialistka

Tužka

„Krásné a hřejivé obrázky s pozitivní energií. Vyvolávají úsměv na tváři, pohladí po duši a nesou naději. A dobré energie není v tomto světě nikdy dost." Romana Petrová z Blatné

Ilustrace pro svatební oznámení

Způsob dopravy
Rámované obrázky pečlivě balím do ochranné folie a kartonu tak, aby se při transportu nepoškodily. Objednávku posílám do 3 pracovních dní po připsání platby na účet.
Komentáře
Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Fler Boxy
Žádný veřejný FlerBox.
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Fotogalerie
Žádná fotografie ve Fler fotogalerii.
Zboží

Další zboží od Adéla Rúčková Moravcová

Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím
Menu
--