Domů Profil prodejce Alucha látkové vložky
  • aktivní prodejce od r. 2012
    Reaguje na objednávky obvykle do 2 hodin.
  • Olomouc, ČR
  • 1988 prodaných kusů
  • 100% kladných hodnocení
Hodnocení: (144) 100%
Nadšenci: 162
Aktivita: aktivní
Prodáno: 1988
Registrace: 12.6.2012
Město: Olomouc
Stát: ČR
Důležitá informace: Balíčky je nyní možné (kromě ČP) posílat i přes Zásilkovnu za 75,-Kč (pro jakkoliv velký balíček do 5ti kg). Zásilkovnu využívám i pro zasílání na Slovensko, buď na Z-Pointy nebo přímo na vaší adresu.

Alucha látkové vložky

/ Prodávající
Novinky
853321
17.12.2019 Téměř po roce opět vkládám pár kousků

 

Vítejte ve světě malých ženských tajemství

Jsem maminkou tří dětí. Každý člověk se mění a rodičovská dovolená je čas ke změnám přímo určený. Uvědomila jsem si, že mě daleko víc oslovují věci přírodní a čisté, zdravé potraviny, nezávadná kosmetika, jednoduché a praktické výrobky, že mě zajímá, jak se věci řešily dříve, z čeho naše babičky dělaly sirupy, jak žít v poklidu bez stresu a co za stromy roste okolo našeho domu. Příroda je pro mě strašně důležitá, chci ji co nejvíce využívat a maximálně chránit. Proto chci, aby takové byly i moje výrobky. Líbí se mi, že i vlastní šití probíhá pěkně bez elektřiny, za zvuku šlapání na pedál mého šlapacího stroje po babičce, který má duši, je to můj parťák a táhne to se mnou pěkně od začátku

Alucha vznikla na začátku roku 2016 jako česká značka látkových vložek. Více o mně se můžete dočíst v článku na Podnikavé ženě

*** Mým cílem je podpořit ekologicky smýšlející ženy v jejich jedinečnosti a přijetí sebe sama. Moje vložky jsou vesele barevné a jejich používáním se na svoji menstruaci začnete poprvé těšit ***

Neznáme se odněkud?

 

 

Látkové vložky jsou neskonale příjemné a pohodlné. Díky své prodyšnosti snižují riziko gynekologických zánětů. Na rozdíl od těch jednorázových nejsou po použití "cítit". Využijete je při problémech s inkontinencí i jako doplněk k menstruačnímu kalíšku. A ušetříte! Cena celé látkovací výbavy se vám vrátí již za tři roky (dle výše počáteční investice) a její životnost je delší než 10 let.

Výhodou používání znovupoužitelných výrobků je nejen snížení ekologické stopy a menší zatěžování planety těžce rozložitelným odpadem (jednorázová vložka se rozkládá až 300 let), ale i získání samostatnosti a soběstačnosti

*** Již nebudete muset myslet na svoje každoměsíční nákupy v drogerii ***

 

Zakládám si na kvalitě. Vybírám pro vás certifikované a zdravotně nezávadné materiály, často v BIO kvalitě. Jedinečností mých produktů je jejich ušití na šlapacím šicím stroji, tedy snažím se šetřit i při jejich výrobě. Šití musí být radostí i pro mě, proto nepodporuji sériovou výrobu a pod rukama mi vzniká pouze pár kousků od každého provedení! Máte tedy z čeho vybírat! 

*** Mojí vizitkou jsou precizně ušité výrobky, plné barev ***

Pokud se vám (stejně jako mně) nelíbí, že výrobek označen jako "přírodní", může obsahovat pouhé 1% přírodních složek, pak jste u mně správně. Moje BIO řada je jedinečná ve své 100% přírodnosti. 

A to nejen na oko!

Všechny materiály, včetně těch "skrytých uvnitř" jsou z bio látek nebo maximálně ze 100% bavlny. U těchto látkovek nenajdete ani 1% polyesteru! 

Jedinečností na českém trhu je prošívání celého výrobku bavlněnými nitěmi v bio kvalitě

*** Zaměřuji se na detail ***

Alucha miluje zero waste! Mojí snahou je vytvářet co nejméně zbytečného odpadu, proto zužitkovávám doslova každý kousíček látek (třeba na odličovací tamponky). Moje láska k přírodě se prolíná celou mojí prací od označení výrobků papírovými visačkami až po odeslání balíčků v papírovém balení

image

V roce 2017 vznikla nová produktová řada "NA JEHLICI" pod kterou najdete ručně pletené vlňáčky (svrchní kalhotky na látkovou plenku pro děti), ponožky nebo dokonce i svetry ze 100% merino vlny. Pletené výrobky najdete na mém druhém profilu Alucha na jehlici (Edit 2020: v současné době již Alucha na jehlici ukončila pletení vlňáčků a věnuje se pouze látkovým menstruačním pomůckám pro ženy)

  

 

Pokud se vám moje výrobky líbí, budu ráda, když moji tvorbu podpoříte nákupem. A máte-li nějaký dotaz, nebojte se a napište mi vnitřní poštou. Snažím se reagovat co nejdříve Úsměv

Víte, co u látky znamená označení GOTS nebo - li Global Organic Textile Standard?

Je to nejpřísnější mezinárodní certifikace pro bio látky. Netýká se ale jen samotné látky. Tato certifikace zahrnuje i požadavky na bezpečné a lidsky důstojné pracovní podmínky. Látka s tímto označením je vyrobena z přírodních bio vláken pocházejících z certifikovaného ekologického zemědělství. 

Drtivou většinu světové biotextilní výroby tvoří zpracovávání biobavlněných vláken, avšak vyrábí se též biolen, biohedvábí (někdy též mírumilovné), biovlna a podobně. Během pěstování v režimu ekologického zemědělství jsou povoleny pouze zdravotně a ekologicky nezávadné postřiky a hnojiva, velmi často se používají výtažky z místních přírodních zdrojů, na hnojení hnůj a kompost, alternativní postupy využívající přirozené přírodní procesy. Díky tomu se bio vlákna již ve fázi surového materiálu vyhýbají mnoha a mnoha postřikům nebezpečných chemikálií (která se používají v konvenčním zemědělství a na vláknech již v této prvotní fázi ulpívají). Je samozřejmě zcela zakázáno používat GMO plodiny.

Surová biovlákna se musí vyčistit, spříst, vybělit a nabarvit, utkat či uplést a na závěr se hotové látky ještě ošetřují. Biotextilní standardy GOTS povolují používání pouze takových postupů a sloučenin, které jsou ekologicky i zdravotně šetrné, mnohdy připravené z přírodních surovin a měly by i déle vydržet kvůli absenci mnoha desítek ošetření agresivními rozežírajícími chemikáliemi, v konvenční textilní výrobě běžně používanými.

Dokonce i odpadní voda  je čistější a vždy prochází řádnou úpravou, než je vypuštěna zpět do přírody. Dochází tím k zásadní ochraně životního prostředí. Konvenční textilní průmysl je totiž jedním z nejvíce ekologicky zatěžujících průmyslových odvětví na světě - právě díky obrovskému množství chemikálií spotřebovávaných ve složitém výrobním postupu a množství vody, které se tím zamoří a nevyčištěné z továren vypouští. Snižuje se i spotřeba elektrické energie a minimalizuje odpad.

GOTS rozlišuje dvě úrovně čistoty neboli obsahu bio certifikovaných vláken ve výrobku, prakticky se setkáte především s tou první, přísnější:

Organic

Výrobek certifikovaný jako „organic“ obsahuje minimálně 95 % bio certifikovaných vláken. Zbývající procenta připadají buď na konvenční přírodní vlákna (s vyloučením vláken z GMO rostlin, konvenční bavlny a angorské vlny), regenerovaná celulózová vlákna (viskóza, modal, lyocell, atp.) - tato mohou být i recyklovaná či pocházet z bio suroviny, syntetická vlákna (povolen je jen polyamid, polypropylen, elastan a recyklovaný polyester), ocelová a minerální vlákna (s vyloučením azbestu, uhlíku a stříbra – vyloučení nanotechnologií). Drtivá většina materiálů certifikovaných jako organic se však skládá buď ze 100% bio vláken nebo s příměsí elastanu kvůli zvýšení pružnosti pro zátěžové aplikace. 

Made with x % organic

V tomto případě tvoří minimálně 70 % látky bio certifikovaná vlákna, maximálně 30 % nebio vlákna, z toho je povoleno maximálně 10 % syntetických vláken (resp. max. 25 % pro ponožky, legíny a sportovní oblečení).

V každém případě pro všechny GOTS certifikované textilní materiály platí velmi přísné (bio certifikovaná výroba je v současnosti nejčistší způsob textilní výroby na světě) limity pro zbytková residua, která dalece překračují legislativní kritéria pro kvalitu textilu v EU a ČR a dokonce i nároky na residua v textilu určeném pro kojence.

Než se hotový výrobek dostane k vám domů, je již dvakrát vysrážený praním a sušením v sušičce. Poprvé peru a suším nový materiál a podruhé pak již hotovou látkovku. Tak mám já i vy jistotu, že se látkovka nepokroutí, nebo že nepovolí nějaký šev po prvním vyprání. Zároveň tak kontroluji, jestli materiály nepouští barvy a vy pak můžete prát výrobky pohromadě aniž by se vám vzájemně obarvily.

Látkové vložky měňte tak často, jak jste byly zvyklé u jednorázových menstruačních vložek. Po použití je dobré nejlépe hned namočit nebo přeprat ve studené vodě, dokud nepoteče nezabarvená voda. Namočením krev pustí a vy tak ušetříte trochu vody oproti samotnému předepírání. Takto očištěnou vložku skladujte v nějakém kyblíku spolu s ostatními. Lépe je skladovat mokré očištěné vložky "na sucho" než "na mokro" v nádobě s vodou. Pokud i po očištění zůstane na látkovce flek, můžete jej potřít žlučovým mýdlem. Žlučové mýdlo obsahuje volskou žluč a pokud se na skvrně nechá aspoň 15 minut působit, krásně odstraní nečistoty biologického původu.

Prát obsah kyblíku stačí jednou za dva nebo i tři dny, na 60°C v ekologickém pracím prostředku (výborný, rychle hotový a levný je mýdlový sliz). Vysoká teplota praní je důležitá. Bakterie se ničí někde mezi teplotou 50 - 60°C. Aviváž nedoporučuji. Místo aviváže je možné použít trochu octu, do kterého lze přidat pár kapek esenciálního oleje (výborné jsou - levandule, tea tree, citrusy). Nebělit na bázi chloru a nečistit chemicky.

Lze sušit v sušičce na šetrný program. Látkovky, které obsahují PUL není dobré pokládat na topení, ničí se tak jejich "nepromokavost".

Žehlit je možné pouze bavlnu! Fleece, PUL, kojenecký plyš apod. rozhodně nežehlit! Naštěstí většina látkovek ani žehlení nepotřebuje, protože materiály (kromě bavlněného plátýnka) se nemačkají.

Kousek, který se hodí všem!

Právě jste objevily, že existují látkové vložky a přemýšlíte čím začít? Nabídka je veliká a vy se ztrácíte ve všech těch materiálech, tvarech a velikostech? Mám pro vás jedinečný kousek z mé nabídky, který určitě využijete! Takovou univerzální vložkou je denní vložka, 23 cm dlouhá s jednou vnitřní savou vrstvou, s užšími křidélky a fleecovou spodní stranou!

Je to opravdu jedinečný kousek! Využijete jej jako pojistku k menstruačnímu kalíšku, kde fleecová strana zajistí "vodoodpudivost". Nahradí intimku, přičemž se nemusíte bát, že pro vás bude krátká. Pokud máte slabší menstruaci, využijete ji i v těch silnějších dnech. Naopak pro ty, které mají silnější menstruaci přijde vhod na začátku a na konci, kdy ji využijí na slabší krvácení. Může sloužit jako inkontinenční vložka i jako ochrana spodního prádla při vaginálních zánětech.

Vidíte, opravdu je to univerzální kousek! Má dvě šířky zapínání, aby seděla do užších i širších kalhotek a užší křidélka, aby padla opravdu téměř do každého spodního prádla. A je dostatečně prodyšná!

  

  

Na mém profilu ji najdete v sekci "Denní vložky" nebo "Látkovky s fleecem" 

Způsob dopravy
Balíčky odesílám doporučeně českou poštou 2-3x týdně, vždy řádně zabalené dle jejich velikosti, do 5ti dnů od připsání peněz na účet, ale obvykle dříve. Pokud chcete koupit pouze 1 - 2 ks intimek na zkoušku a chcete je poslat jako obyčejné psaní, napište mi k objednávce poznámku a já upravím výši poštovného na 35,- Kč. V případě zaslání běžnou poštou na přání kupujícího, přebírá na sebe kupující riziko, že dojde ke ztrátě zásilky "po cestě"(neplatí pro doporučené zásilky). Výše poštovného se odvíjí od velikosti, hmotnosti a ceny celkové objednávky a její výši upravuji až při potvrzení vaší objednávky. Běžná výše poštovného je 65,- Kč (do ceny objednávky 880,-Kč a výšce zabaleného balíčku 5 cm). Větší objednávky odesílám jako "doporučený balíček" za 85,-Kč(pouze do ceny objednávky 880,-Kč). Objednávky s cenou nad 880,- Kč rozesílám jako "balík do ruky" za 135,-Kč (na riziko zákazníka je možné zaslat i jako doporučený balíček. V případě ztráty pošta hradí pouze 880,-Kč z ceny zásilky). Pokud máte možnost vyzvednout si zboží v Olomouci osobně, napište mi poznámku k objednávce a já smažu poplatek za poštovné
Další prodejní profily
Komentáře
Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Fler Boxy
Žádný veřejný FlerBox.
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Fotogalerie
Žádná fotografie ve Fler fotogalerii.
Zboží

Další zboží od Alucha látkové vložky

Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím
Menu
--