Menu
--
Profil prodejce anka venkovanka Domů
  • aktivní prodejce / od r. 2014
    Reaguje na objednávky obvykle do 5 hodin.
  • Brno, ČR
  • 247 prodaných kusů
  • 100% kladných hodnocení
Hodnocení: (30) 100%
Nadšenci: 107
Aktivita: aktivní
Prodáno: 247
Registrace: 10.11.2014
Město: Brno
Stát: ČR

anka venkovanka

/ Prodávající
Novinky
763749
14.11.2018 Děkuji všem srdečně za gratulace k Topu! https://www.fler.cz/prehl...

Srdečně vítám všechny návštěvníky mého profilu!

Mou velkou láskou a vášní jsou ruční práce, zejména vyšívání.

Pocházím z regionu Horňácko, který byl v dávných dobách velmi chudý, říkávalo se, že u nás končí chleba a začíná kamení. A to je asi důvod, proč náš kroj je tak bohatě vyšívaný, lídé byli chudí a neměli peníze na nákup drahých látek, a tak vyšívali a vyšívali a vyšívali.

Jednou z velkých a pilných vyšívaček byla i moje babička, od rána do večera jen vyšívala. Jinak ji nepamatuju, než sedící u okna, shrbenou, s jehlou v ruce a nůžkama "po ruce"!

Tuto její vášeň pro vyšívání jsem podědila i já. Tedy vlastně - "pobabila". Od malička jsem ji s oblibou při vyšívání pozorovala a postupně zkoušela "vlastní tvorbu". Ve všech starodávných výšivkách, které nám tu babička zanechala, nacházím nekonečný zdroj inspirace, a tak se stále snažím zkoušet a naučit se všechny ty staré techniky, z nichž některé už nikdo neumí. Snažím se učit i od mojí maminky, která tyto někdy již zapomenuté techniky ještě umí a může mi je předat.

Nejraději vyšívám na lněné plátno, bílé, krémové nebo "režné" (čili hnědo-šedé), nebo na plátno konopné, při jejich nedostatku pak na plátno "perličkové" nebo "panama".

V případě Vašeho zájmu mě neváhejte kontaktovat, pokud nenajdete v nabídce vhodnou velikost nebo tvar, vyšiju pro Vás s radostí cokoliv přesně na míru!

Anka

 

 

 

Komentáře
Vložení komentáře: Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Žádný záznam v blogu.
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Fotogalerie
Žádná fotografie ve Fler fotogalerii.
Zboží

Další zboží od anka venkovanka

Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím