Profil uživatele
Aponka
Prodávající
Husinec-Řež
Registrace: 2.5.2010

Pokud máte zájem o konkrétní tvar z konkrétního druhu stromu, je možné se domluvit na kousátku na zakázku. Mám samozřejmě doma mnohem více kousátek, než dávám na Fler. V případě zájimu mohu nafotit, co mám doma, případně vyrobit nové kousátko (doba výroby je cca týden). Samozřejmě bude záležet na tom, zda budu mít konkrétní dřevo doma.

 tuším první kousátko vyrobené pro mého syna...

 

Jsem matkou nyní čtyřletého kluka, jehož narození přerušilo mé doktorské studium a jaksi odvrátilo mé směřování na jinou kolej (popravdě to byla moc dobrá záminka, proč školu opustit:o)).

Když můj syn dostal od známých plastové kousátko, řekla jsem si, že nechci, aby mé dítě jako první z tohoto světa ochutnalo kus plastu... A tak jsem šla pro lipovou větev, kterou jsem si kdysi přinesla domů, že se jistě bude někdy hodit, a po několika hodinách práce vzniklo první kousátko.

Další vznikaly pro kamarádky a když jsem viděla, jak jsou matkami i dětmi oblíbené, rozhodla jsem se to zkusit ve větším...

Přikládám několik fotek od maminek spokojených zákazníků a zákaznic:

Mít dvě kousátka je bezva. Větší miminko z nich dokáže udělat i skvělý ťukací hudební nástroj, z kterého bude mít velkou radost, a který přitom maminku nepřipraví o uši a nervy:o)

 

 

 I již zubaté děti se občas rády zakousnou:o)

 

 

 

Toto kousátko je jedno z prvních vyrobených, jeho uživatel je ale už druhý v pořadí (původně bylo staršího brášky). Tenkrát mé dobrušovací metody nebyly tak dobré jako dnes, což je na kousátku patrné... přesto si jej oba bráškové řádně užili a teď čeká v šuplíku na třetího:o)

A to už je třetí bráška (poznáte podle nosu:o)), ale s kousátkem, co dostal, když byl poprvé u nás na návštěvě. To původní nicméně stále slouží.

 

Kousátka jsou ručně vyráběná ze dřeva převážně ovocných stromů. Nejsou barvená, ani lakovaná. Každé je originál. Nepravidelný tvar podněcuje zkoumání a procvičování jemné motoriky.
Jsou bezpečná - splňují normy EU pro hračky pro děti do tří let. Třísek se bát rozhodně nemusíte!

Jsou vhodná i jako hračka do ruky. I děti, co nejsou zrovna v "žužlacím" období si s kousátky rády hrají.

Údržba: Před prvním použitím kousátko důkladně omyjte. Po každém použití kousátko omyjte a nechte důkladně oschnout. Mokré kousátko nevystavujte přímému slunci (zvýšení rizika prasknutí).

Životnost: vzhledem k tomu, že dřevo není lakované ani jinak chemicky ošetřené, může se stát, že kousátko časem praskne.

Pozor: Prasklé kousátko, které by mohlo představovat hrozbu poranění dítěte, dejte mimo dosah dítěte.

Hudební nástroj - má-li větší miminko k dispozici dvě kousátka, snadno si z nich udělá hudební nástroj - kousátka o sebe krásně ťukají. Zvuk je dostatečně silný, aby z něj miminko mělo radost, zároveň ale dostatečně jemný, aby jej vydrželi delší dobu poslouchat i rodiče:o)

Něco málo o tom, jak vybírat - aneb zásady o tom, jak neplatí žádná zásada...:o)

Velikost:

Často se lidé ptají, zda je kousátko dost velké nebo dost malé pro jejich miminko. Samozřejmě je možné doporučit pro maličké miminko malé kousátko a pro batole větší. Ale jsou maličká miminka (a není jich málo), která si raději vyberou velké kousátko a naopak. Pokud se rozhodnete pro koupi více kousátek, doporučuji různé velikosti, ať si miminko vybere.

Tvar:

Opět platí, že každé miminko je jiné. Snad jen doporučení, že k prožezávání stoliček se lépe hodí tvar kapky, která se snadněji dostane i dozadu do pusinky. Prohlubně a výstupky kousátku dodají na zajímavosti a miminko bude mít větší potřebu je zkoumat, otáčet... rozvíjet jenmou motoriku.

Druh dřeva:

Každé dřevo vypadá a chutná jinak, má jinou tvrdost. Snažila jsem se vysledovat, která dřeva žužlají miminka nejraději, ale statistika dopadla stejně, jako předešlé - každé miminko je jiné a vybírá si něco jiného. Takže opět jen doporučení: pokud kupujete více kousátek pro jedno miminko, je dobré zvolit různé druhy dřev, aby si miminko mohlo vybrat, na co má zrovna chuť (samozřejmě u párměsíčních to musí odhadnout rodič...:o)

Obchodní podmínky

1. Objednávka a uzavření kupní smlouvy


Kupní smlouva vznikne odesláním objednávky nakupujícícmu. Přijetí objednávky prodávající
potvrdí, o čemž je nakupující následně informován e-mailem. Stejným způsobem je nakupující
informován o přijetí platby na účet a následném odeslání zboží.


2. Zrušení objednávky a odstoupení od smlouvy – vrácení zboží do 14 dnů
od převzetí


Kupující může odstoupit od smlouvy do 14 dnů od převzetí zboží. Zboží musí být vráceno nepoškozené, kompletní a bez zjevných vad způsobených užíváním a ve vhodném obalu, který zabrání možnému poškození zboží při přepravě. Nebude-li zboží splňovat tyto požadavky, není možné nárokovat vrácení plné kupní ceny. Náklady spojené s přepravou vraceného zboží od kupujícího zpět k prodávajícímu hradí kupující. Prodávající je povinen kupujícímu vrátit částku za vrácené zboží do 14 dnů od odstoupení od smlouvy. Platba za vrácené zboží bude prodávajícím nakupujícímu uhrazena až po přijetí vráceného zboží a jeho následné kontrole. Právo na odstoupení od smlouvy nelze uplatnit u smluv na zboží na zakázku.

3. Reklamace

Prodávající odpovídá za to, že dodané zboží nemá vadu. Dodá-li zboží, které má vadu, má zákazník právo na výměnu nebo opravu. Není-li ani jedno z tohoto možné, lze odstoupit od smlouvy. Ke každé objednávce je kupujícímu vystavena faktura, která slouží zároveň jako záruční list. Vznikne-li škoda při přepravě zboží, odpovídá za vzniklou škodu dopravce. V tomto případě musí přebírající na tuto vadu okamžitě upozornit přepravce a následně prodejce. Prodávající neodpovídá za vady vzniklé v důsledku běžného opotřebení.


4. Dodání zboží

Zboží je odesláno Českou poštou po přijetí platby od nakupujícího. Platba je prováděna převodem na bankovní účet prodávajícího. Poštovné a balné se odvíjí od aktuálních cen České pošty, množství, velikosti a váhy zboží.


5. Prohlášení


Potvrzením objednávky prodávající prohlašuje, že se seznámil s obchodními podmínkami, a byl poučen o možnostech odstoupení od smlouvy ve lhůtě 14ti dnů od převzetí zboží a souhlasí s nimi.
Prodávající prohlašuje, že veškeré osobní údaje nakupujícího jsou považovány za důvěrné a bude se řídit dle zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů.

Komentáře
Vložení komentáře: Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Žádný záznam v blogu.
Fler Boxy
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Top nominace
Fotogalerie
Žádná fotografie ve Fler fotogalerii.
 
Novinky
Žádné aktuální informace.
Zboží
Načítá se zboží ...
Oblíbení uživatelé
Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.