Domů Profil prodejce asanah
  • aktivní prodejce od r. 2012
    Reaguje na objednávky obvykle do 7 hodin.
  • Brno, ČR
  • 3 prodaných kusů
  • 100% kladných hodnocení
Hodnocení: (12) 100%
Nadšenci: 19
Aktivita: aktivní
Prodáno: 3
Registrace: 16.2.2012
Město: Brno
Stát: ČR
Důležitá informace: Rozúčtování poštovného a balného najdete v sekci PROFIL pod vlastním profilem.Rovněž tak dodací podmínky. Pokud si přejete osobní odběr je domluva možná, po dohodě Vám bude z ceny odečteno poštovné.
Tento prodejce dočasně znemožnil nákup svého zboží až do 21.3.2039 00:00 z důvodu "Prodej dočasně uzavřen".
Obchod byl automaticky uzavřen z důvodu neaktivity.

asanah

/ Prodávající
Novinky
Žádné aktuální informace.
Hana Sosíková
Malířka, keramička, sochařka, digitální grafička, ilustrátorka, básnířka
Narodila jsem r. 1953 v Brně, kde také žiji. K témuž moravskému městu se váží i mé první výtvarné pokusy... Je mi znovu pět let a můj nevlastní děda malíř Rudolf Hudeček pro mé pobavení načrtne drobné obrázky a já pod jeho vedením, s jazykem snahou vyplazeným, se snažím nerýt do papíru rovné čáry - telegrafní dráty - a na nich kreslím, pokud možno jedním tahem, konturu sedící vlaštovky. Brečím, protože ta moje je jak nepovedena ryba zavěšená ocasem dolů a s dírou do hlavy. Dnes možná umím krotit jazyk a slzy schovávat, ale ať dělám, co dělám, něco ve mně zlobí tak dlouho, až se zcela dobrovolné a konečné spokojená sama se sebou zamažu od barev nebo hlíny. Mimochodem - mám ráda vůni ředidla do olejových barev a vůbec mi nevadí krátké nehty a za nimi hlína. Jen mě rozzlobí, pokud mi chybí modrá barva.
Stať z klihy autora fotografie Bernarda Lesainga Visages et paysages tchégues
České tváře a krajiny
Czech faces and landscapes
digimalba
Brněnská výtvarnice Hana Sosíková se dostala do povědomí veřejnosti především svými keramickými díly, a to jak volnými, tak i užitými. Mnohokrát byla připomínána v souvislosti s její prací analogie s dílem florentského renesančního umělce Luky della Robia. To, co je spojuje, je jednak tvorba reliéfů, stojících na pomezí mezi sochou a obrazem, jednak obliba v modré glazuře. Barevnost jejích prací je založena na distanci mezi teplými, zvláště okrovými i červenými barvami a mezi studenými modřemi. Nedá se říci, že by umělkyně kolorovala, ale barvou přímo tvoří. K velmi závažným dílům Hany Sosíkové patří její keramické glazované obrazy, vytvářené složitou technologií pod označením „třetí výpal“. Je to technika velmi náročná, používala se zvláště v minulých stoletích na jemné fajánsové výrobky. Po přežahu se nanese krycí glazura a po vypálení se přímo volnou rukou na ni maluje dekoračními glazurami, jejichž barevnost a správnost tahů štětcem, se projeví až po výpalu, oprava tedy není možná.
Kromě reliéfů vytváří plastiky až do životní velikosti, modeluje akty výjimečné krásy. Rysy modelů zaznamenává bez příkras s nezastírající otevřeností, figury předvádí s působivou prostotou. Její výtvory, obdařené zvláštní silou, pulsují životem.
Se stejným zápalem a podobným pracovním postupem přistupuje i ke svým poeticko-meditativním obrazům (oleje na plátně). Pastózní, vrstvené prvky modelované špachtlí překrývá štětcem a dojem z díla umocní lazurami, které nanáší prsty i dlaní. V jejím malovaném světě se snoubí fantazie s realitou, vize se životem, zamyšlení se snem.
V současné době si oblíbila práci s kovem – šperky. Slitinu kvalitního bílého cínu se stříbrem vrství na kostru z mědi, tvar doplní gravírováním a patinou, vytváří tak malé reliéfy a plastiky, které obepínají polodrahokam, nebo fosílii. Takto vzniklá malá výtvarná díla jsou vždy originálem, který zdobí nejeden náročný ženský krk.
Paní Hana Sosíková je velmi plodnou a všestrannou výtvarnicí, cizí jí není ani digitální malba a grafika, navrhuje knižní obaly, píše básně. Její práce jsou zastoupeny např. v městském muzeu v Novém Bydžově, v řadě soukromých sbírek u nás i v zahraničí, účastní se samostatných a kolektivních výstav.
Text z informační brožury k výstavě pořádáné ve Stuttgartu,
akce přátelství měst Stuttgart – Brno,
městských částí Feuerbach a Líšeň, r. 2012
Realizace:
Výstavní panely pro prostory České filharmonie Besední dům, Brno;
práce pro ZŠ Horníkova, Brno : malířsko-sochařská výzdoba interierového a exterierového atria, obal na propagační CD,
obal na knihy :
Naděžda HorákováTři v kruhu, Naděžda Horáková Starožitná krev,
prof. Miroslav Kšica Žena v pravěkém umění
digimalba
Způsob dopravy
Po přípisu částky na můj účet vyřizuji odeslání zpravidla do tří dnů. Dopravcem je Česká pošta - balík do ruky(řídí se platným ceníkem roku 2012).............................. výhody - dodání následující pracovní den,SMS/e-mail avizo, přizpůsobení dodání prostřednictvím internetu, pojištění do 50tis. v ceně ................................ GRAFIKY - balík do ruky 93,-- Kč, balné 0 Kč bublinky, kartonový obal...................... ŠPERKY - balík do ruky 93,--Kč + křehké 30,-- Kč, balné 0 Kč = CELKEM 123,--Kč obal na šperky, bublinky, kartonový obal ......................................... KERAMIKA, bytové doplňky Balík do ruky 114,--Kč + křehké 30,--Kč + balné 30,--Kč = CELKEM 174,-- utěsnění, bublinky, kartonový obal ........... UMĚNÍ - OBRAZY, RELIEFY, PLASTIKY balík do ruky 156,--Kč + křehké 30,--Kč + balné 300,--Kč = CELKEM 486,-- Kč dřevěné výstuhy, molitan, bublinky, pevný vrchní obal. Po zaplacení částky, JE MOŽNÉ DOHODNOUT JINOU FORMU DOPRAVY.
Komentáře
Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Žádný záznam v blogu.
Fler Boxy
Žádný veřejný FlerBox.
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Top nominace
Uživatel nevytvořil žádnou Top nominaci.
Zboží

Další zboží od asanah

Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím
Menu
--