Profil uživatele
atelier terej
Eva Jandíková | prodávající
Praha 8 - Libeň
Registrace: 14.5.2009

Vítej milý návštěvníku Fléru! 

Pod zkratkou "Terej" skrývám svoji tvorbu tkanin (TExtilní REalizace Jandíková-jinak). K názvu mne inspiroval Terej modronohý (ale také červenonohý a žlutonohý atd.), čili příroda. Z přírody stále čerpám, něco málo vám prozradí názvy mých vzorů.

V nabídce máme tyto čtyři kvality látek:

100% bavlněná jemná, plátnová vazba, š. 140 nebo š.150 cm, 112g/m2

100% lněná středně jemná, plátnová vazba, š.150 cm, 160g/m2

100% bavlněná hrubá, plátnová vazba, š.145 cm, 250g/m2

100% bavlněná hrubá, képrová vazba, š.145 cm 250g/m2

Aktuální ceny, včetně DPH, jsou uvedeny u jednotlivých vzorů.

Výrobu zadávám do tkalcoven v České republice. Produkce je realizována firmou Ing. Petr Jandík, cds, která je plátcem DPH. A s touto hlavičkou se setkáte na faktuře, pokud si zde něco objednáte. 

Originální tvorbu začínám prodávat pod profilem Eva Jandíková-Brodská

Eva Jandíková

 

  

Vážení zákazníci, milí přátelé,

konečně, poslední várka vzorů dorazila. Jsou to jednobarváky a drobné proužky. Ty které jsem nechávala pro velký zájem opakovat, jsou již zase v nabídce. Nové budu postupně fotit a přidávat do nabídky. Pokud nechcete čekat, napište si o vzorník.

..........

Návrhy z kolekce UKI-Kuba:

UKI-kuba indigová, v režno-bílo-indigočerné barevnosti

Uki-kuba žlutá (s bílou a režnou)

žlutá UKI

 Uki-kuba růžová (s bílou a režnou)

Ukikuba modrorežná  (a bílá)

Uki-kuba modrobílá (a režná)

Uki-kuba modrozelená (a bílá)

Uki-kuba bílorežná

Fotografie utkaných vzorů najdete v nabídce zboží

Eva J

 

U nás v Tereji jsme uvítaly novou kolekci lněných látek, které jsou minimálně vzorované. Položily jsme jim několik otázek :)

Jakou jste měly cestu?

Nebyla moc pohodlná. Zabalili nás do igelitových folií a to nemá naše lněné vlákno rádo. Nemůže dýchat. Jsme rády, že jsme už rozbalené. Slyšely jsme, že některé lněné látky musí i letadlem nebo lodí, aby se dostaly k zákazníkovi. To my jsme byly utkané v České republice.

image

Řekněte nám něco o sobě - jste opravdu stoprocentní?

Ano, naše vlákno je přírodní, bez jakýchkoli příměsí.  Základní charakteristikou a poznávacím znakem nás, lněných tkanin, je nestejnoměrnost příze. Pololesklá (lýková) vlákna jsou sama o sobě hladká, obsahují málo vzduchu a dobře vedou teplo, proto působí na omak chladivě. Díky hladkému povrchu vlákna se méně špiníme, nečistoty zůstávají na povrchu a nevnikají dovnitř.

image Jeden ze vzorů z naší kolekce: tricolor, falešné (faux) uni, tvořené střídáním dvou barevných nití v útku - zde červéné a zelené na režné osnově, dává dojem odstínu na jaře pučících lístků.

A jaké jsou vaše silné stránky?

Jsme dlouhověké a stářím jsme stále příjemnější a přitom pevné. Zajišťujeme správnou termoregulaci organismu, laicky řečeno: v létě chladíme a odvádíme pot, v zimě hřejeme (samozřejmě vlna zahřeje víc, ale kouše). Máme antibakteriální vlastnosti, odolnost vůči plísním, pylům a prachu, takže i antialergické. Propouštíme vzduch, kůže může dýchat a má nás ráda i proto, že odvádíme velké množství vody – uvádí se 30% (pro srovnání bavlna odvádí 8%). Pololesk a "drobná" nepoddajnost vlákna tvoří náš základní charakter a na někoho působí neodolatelným šarmem. 

image Proužky 4/4 v neutrální barevnosti černo-režné, univerzální vzor, který většinou nechybí v bytě zařizováném severským stylem.

Jaký je váš úkol tady v Tereji? A dál?

Přišly jsme podpořit a doplnit své větší kolegy z ateliéru Terej. Hlavně rodinu Kubů, to jsou naši příbuzní. A vzhledem k tomu, že ostatní pruhovaní kolegové (bavlnění) z ateliéru Terej jsou většinou také osobití a výrazní, můžeme je také doplnit. Dokážeme nechat prostor všem pestrým a sytým bytovým akcentům jako jsou barevné polštáře, nádobí nebo květinova výzdoba tak, aby správně vynikly, a to díky barevné decentnosti, kterou zajišťuje režná osnova (režná barva lnu= šedohnědobéžová).

image Lněné látky - Kuba (nahoře) a dva doplňkové vzory - proužky 2/2 žluto-režné a faux uni: na režné osnově se v útku střídají černá a žlutá.

Kolik vás vlastně je?

Hodně, původně nás bylo šest čtyřčlenných rodin, čili 24, ale některé vzory tkalcovna dodala bohužel v hodně malém množství, takže se hned prodaly.

image Lněné variace v růžové: falešné uni růžová/zelená, růžová/režná, proužky 2/2, proužky 4/4 a képr s růžovou v útku.

Čím se chcete v životě stát? Jaké pro to máte předpoklady?

Rády bychom byly užitečné: a) jsme trvanlivé a pevné – rádi se staneme ložním prádlem a můžeme nabídnout i barevně sladěné prostěradlo. 

image Len v posteli, co může být pro naši kůži lepšího? Vlákno obsahuje i 1,5% tuků a vosků, saje pot, je antibakteriíální, protiplísňové.

b) naše vlákna se špiní jen povrchově, odolávají kyselinám i zásadám (v přiměřeném množství), můžete nás prát až na 90°C – to nás předurčuje pro práci v kuchyni. Mohou se z nás stát ubrusy, naprony, prostírání a také zástěry. Např. ErmaBe z nás šije krásné „japonské“ aprons. Máme schopnost přijímat vodu, ale přitom odoláváme hnilobě, takže jsou z nás (hlavně z našich příbuzných, které mají větší gramáž) také výborné utěrky. Při žehlení umíme odolávat ze všech „normálních tkanin“ nejvíc (210°C), proto si nás dávali donedávna hospodyňky i jako potah na žehlící prkno (než přišel na svět Teflon). Ale pozor, jsme celulozové povahy, čili hořlavé!

image Lněné zástěry Basic od ErmaBe, polodetail, foto ErmaBe.

c) ti nejambicióznější z nás se chtějí stát závěsy. V protisvětle budou pyšně ukazovat své barvy s nepravidelnou strukturou a sem tam zatkaným pazdeřím. Budou bránit ostrému světlu, či pohledům zvenčí. Budou zútulňovat místnost a rušit echo dlouhých zvukových vln. Boj se sluncem časem vzdají, vyblednou...ale svou funkci budou plnit dál.

image Vzor Kuba v protisvětle, struktura i barva vynikne.

d) ti komunikativní se budou hlásit k oděvářům a našeptávat jim, aby z nich ušili něco přímo na tělo. První naši našeptávači uspěli i u Liběny Rochové, která z nich vytvořila exkluzívní kolekci pro jaro 2018.

Jak se vám líbí u nás v atelieru Terej?

Je to tu fajn, ale trochu těsno. Už se nemůžeme dočkat, až se budeme moct něčím stát a někomu sloužit.

Vyprávějte nám svůj příběh - odkud pocházíte, jak jste vznikaly? Jaké máte odtud vazby?

Vlákna, ze kterých jsme tkány, jsou hlavně z Francie a Nizozemí. Výroba příze a látek proběhla již v Čechách. Vazby jsou tedy evropské, tradiční...no aplátnovou vazbou byl tkán kanafas odjakživa (někdy se jako ozdoba přidala vazba képrová nebo atlasová, ale jen úzký proužek).

image V horkém letním dni je len ideální přímo na těle.

Zlí jazykové o vás tvrdí, že se strašně mačkáte. Jak to vidíte vy? Máte rády žehličku?

Ano, mačkáme se rády :) ale to není chyba, ale náš styl…v současnosti úpravny stále vylepšují uživatelské vlastnosti lněných tkanin (hlavně ty určené pro oděv). Cílem není nemačkavost, ale naopak, aby se drobně mačkala látka všude. My máme úpravu právě takovou, oděvářskou, kterou nazývají Fine. Ta na nás činí více-méně pravidelně "zvlněné” bouličky, jako znáte trochu víc u krepu. Pokud si nás ale někdo vyžehlit chce, samozřejmě nás vyžehlí (po nakropení) do hladka. Vydržíme i tu nejvyšší teplotu (210°C), ale jak je žehlička z dohledu, zmačkáme se znova - přece si od ní nenecháme něco diktovat. Pro nás je úplně nejlepší, když nás vyvěsíte rovně a pokropíte, to se krásně zvlníme.

image

Perete se často?

Nemáme to často zapotřebí, jelikož odpuzujeme špínu. Při praní preferujeme mýdlový gel nebo gel na běžné (bavlněné) prádlo. Nemáme rády prací prášky, ty v sobě obsahují přísady, které z nás dělají “tvrďáky”. Praním jsme se dříve hodně srážely, ale u nás to už tolik neplatí. V úpravně jsme prošly sanforizací, čili protisrážlivou úpravou. Je nás hodně a proto to bylo ve třech "dávkách"... a každá se sráží trochu jinak (2-5%).  Po útku, čili do šířky se po prvním praní srazíme o 4%. Na to zase už ale mysleli ve tkalcovně, takže nás utkali o to širší (místo 140 cm jsme 146cm až 152 cm). Nemáme rádi ždímání, ani sušení v sušičce. Nejlepší je nás rovně vyvěsit na šňůru, kde může voda odkapávat, na balkóně či na zahradě.

image Charakter lněného plátna v protisvětle.

Jak se liší osobní setkání s vámi od dojmu z vaší webové prezentace?  Dojem je diametrálně odlišný. V osobním kontaktu jsme prostě okouzlující…stačí se podívat na stránku “hodnocení” na fléru.

Děkujeme lnům za rozhovor a přejeme jim šťastnou cestu do vašich domácností :)

Způsob dopravy
Českou poštou nebo osobní odběr v Praze-Libni. Zboží je chráněno igelitovým pytlíkem se zipem nebo folií a zabaleno do obálky z tvrdého papíru nebo krabice - podle obsahu.
Další prodejní profily
Komentáře
Vložení komentáře: Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Žádný záznam v blogu.
Fler Boxy
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Top nominace
Uživatel nevytvořil žádnou Top nominaci.
Fotogalerie
Žádná fotografie ve Fler fotogalerii.
 
Novinky
737198
23.7.2018 Začínám vkládat nové vzory z právě došlé kolekce Uki-kuba.
Zboží
Oblíbení uživatelé
Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.