Menu
--
Profil prodejce atelier terej Domů
Eva Jandíková
 • aktivní prodejce / od r. 2009
  Reaguje na objednávky obvykle do 1 hodiny.
 • Praha 8 - Libeň, ČR
 • 718 prodaných kusů
 • 100% kladných hodnocení
Hodnocení: (121) 100%
Nadšenci: 860
Aktivita: aktivní
Prodáno: 718
Registrace: 14.5.2009
Město: Praha 8 - Libeň
Stát: ČR

atelier terej

/ Prodávající
Novinky
894129
30.7.2020 Kolekce Ester je nejnovější100% lněný proužek, velmi jemný a na omak příjemný. Nechte si poslat vzorník s 10 barevnými odstíny.

Vítej milý návštěvníku Fléru! 

Pod zkratkou "Terej" skrývám tvorbu tkanin, čili navrhování vzorů a jejich produkci (TExtilní REalizace Jandíková). 

V nabídce mám tyto kvality látek:

100% bavlněná jemná, plátnová vazba, 112g/m2

100% lněná jemná, plátnová vazba, 140g/m2

100% lněná jemná, keprová vazba, 150g/m2

100% lněná středně jemná, plátnová vazba, 160g/m2

100% bavlněná hrubá, plátnová vazba, 250g/m2

100% bavlněná hrubá, képrová vazba,  300g/m2

Aktuální ceny, včetně DPH, jsou uvedeny u jednotlivých vzorů.

Výrobu zadávám do tkalcoven v České republice. Produkce je realizována přes firmu Ing. Petr Jandík, cds, která je plátcem DPH. A od této firmy také  dostanete  objednané zboží. 

Originální tvorbu začínám prodávat pod profilem Eva Jandíková-Brodská

Eva Jandíková

 

  

U nás v Tereji jsme uvítaly novou kolekci lněných látek, které jsou minimálně vzorované. Položily jsme jim několik otázek :)

Jakou jste měly cestu?

Nebyla moc pohodlná. Zabalili nás do igelitových folií a to nemá naše lněné vlákno rádo. Nemůže dýchat. Jsme rády, že jsme už rozbalené. Slyšely jsme, že některé lněné látky musí i letadlem nebo lodí, aby se dostaly k zákazníkovi. To my jsme byly utkané v České republice.

image

Řekněte nám něco o sobě - jste opravdu stoprocentní?

Ano, naše vlákno je přírodní, bez jakýchkoli příměsí.  Základní charakteristikou a poznávacím znakem nás, lněných tkanin, je nestejnoměrnost příze. Pololesklá (lýková) vlákna jsou sama o sobě hladká, obsahují málo vzduchu a dobře vedou teplo, proto působí na omak chladivě. Díky hladkému povrchu vlákna se méně špiníme, nečistoty zůstávají na povrchu a nevnikají dovnitř.

image Jeden ze vzorů z naší kolekce: tricolor, falešné (faux) uni, tvořené střídáním dvou barevných nití v útku - zde červéné a zelené na režné osnově, dává dojem odstínu na jaře pučících lístků.

A jaké jsou vaše silné stránky?

Jsme dlouhověké a stářím jsme stále příjemnější a přitom pevné. Zajišťujeme správnou termoregulaci organismu, laicky řečeno: v létě chladíme a odvádíme pot, v zimě hřejeme (samozřejmě vlna zahřeje víc, ale kouše). Máme antibakteriální vlastnosti, odolnost vůči plísním, pylům a prachu, takže i antialergické. Propouštíme vzduch, kůže může dýchat a má nás ráda i proto, že odvádíme velké množství vody – uvádí se 30% (pro srovnání bavlna odvádí 8%). Pololesk a "drobná" nepoddajnost vlákna tvoří náš základní charakter a na někoho působí neodolatelným šarmem. 

image Proužky 4/4 v neutrální barevnosti černo-režné, univerzální vzor, který většinou nechybí v bytě zařizováném severským stylem.

Jaký je váš úkol tady v Tereji? A dál?

Přišly jsme podpořit a doplnit své větší kolegy z ateliéru Terej. Hlavně rodinu Kubů, to jsou naši příbuzní. A vzhledem k tomu, že ostatní pruhovaní kolegové (bavlnění) z ateliéru Terej jsou většinou také osobití a výrazní, můžeme je také doplnit. Dokážeme nechat prostor všem pestrým a sytým bytovým akcentům jako jsou barevné polštáře, nádobí nebo květinova výzdoba tak, aby správně vynikly, a to díky barevné decentnosti, kterou zajišťuje režná osnova (režná barva lnu= šedohnědobéžová).

image Lněné látky - Kuba (nahoře) a dva doplňkové vzory - proužky 2/2 žluto-režné a faux uni: na režné osnově se v útku střídají černá a žlutá.

Kolik vás vlastně je?

Hodně, původně nás bylo šest čtyřčlenných rodin, čili 24, ale některé vzory tkalcovna dodala bohužel v hodně malém množství, takže se hned prodaly.

image Lněné variace v růžové: falešné uni růžová/zelená, růžová/režná, proužky 2/2, proužky 4/4 a képr s růžovou v útku.

Čím se chcete v životě stát? Jaké pro to máte předpoklady?

Rády bychom byly užitečné: a) jsme trvanlivé a pevné – rádi se staneme ložním prádlem a můžeme nabídnout i barevně sladěné prostěradlo. 

image Len v posteli, co může být pro naši kůži lepšího? Vlákno obsahuje i 1,5% tuků a vosků, saje pot, je antibakteriíální, protiplísňové.

b) naše vlákna se špiní jen povrchově, odolávají kyselinám i zásadám (v přiměřeném množství), můžete nás prát až na 90°C – to nás předurčuje pro práci v kuchyni. Mohou se z nás stát ubrusy, naprony, prostírání a také zástěry. Např. ErmaBe z nás šije krásné „japonské“ aprons. Máme schopnost přijímat vodu, ale přitom odoláváme hnilobě, takže jsou z nás (hlavně z našich příbuzných, které mají větší gramáž) také výborné utěrky. Při žehlení umíme odolávat ze všech „normálních tkanin“ nejvíc (210°C), proto si nás dávali donedávna hospodyňky i jako potah na žehlící prkno (než přišel na svět Teflon). Ale pozor, jsme celulozové povahy, čili hořlavé!

image Lněné zástěry Basic od ErmaBe, polodetail, foto ErmaBe.

c) ti nejambicióznější z nás se chtějí stát závěsy. V protisvětle budou pyšně ukazovat své barvy s nepravidelnou strukturou a sem tam zatkaným pazdeřím. Budou bránit ostrému světlu, či pohledům zvenčí. Budou zútulňovat místnost a rušit echo dlouhých zvukových vln. Boj se sluncem časem vzdají, vyblednou...ale svou funkci budou plnit dál.

image Vzor Kuba v protisvětle, struktura i barva vynikne.

d) ti komunikativní se budou hlásit k oděvářům a našeptávat jim, aby z nich ušili něco přímo na tělo. První naši našeptávači uspěli u ErmaBe, která se pro nás pravidelně vrací a ušije z nás vždy krásný oděvní kousek.

Jak se vám líbí u nás v atelieru Terej?

Je to tu fajn, ale trochu těsno. Už se nemůžeme dočkat, až se budeme moct něčím stát a někomu sloužit.

Vyprávějte nám svůj příběh - odkud pocházíte, jak jste vznikaly? Jaké máte odtud vazby?

Vlákna, ze kterých jsme tkány, jsou hlavně z Francie a Nizozemí. Výroba příze a látek proběhla již v Čechách. Vazby jsou tedy evropské, tradiční...no aplátnovou vazbou byl tkán kanafas odjakživa (někdy se jako ozdoba přidala vazba képrová nebo atlasová, ale jen úzký proužek).

image V horkém letním dni je len ideální přímo na těle.

Zlí jazykové o vás tvrdí, že se strašně mačkáte. Jak to vidíte vy? Máte rády žehličku?

Ano, mačkáme se rády :) ale to není chyba, ale náš styl…v současnosti úpravny stále vylepšují uživatelské vlastnosti lněných tkanin (hlavně ty určené pro oděv). Cílem není nemačkavost, ale naopak, aby se drobně mačkala látka všude. My máme úpravu právě takovou, oděvářskou, kterou nazývají Fine. Ta na nás činí více-méně pravidelně "zvlněné” bouličky, jako znáte trochu víc u krepu. Pokud si nás ale někdo vyžehlit chce, samozřejmě nás vyžehlí (po nakropení) do hladka. Vydržíme i tu nejvyšší teplotu (210°C), ale jak je žehlička z dohledu, zmačkáme se znova - přece si od ní nenecháme něco diktovat. Pro nás je úplně nejlepší, když nás vyvěsíte rovně a pokropíte, to se krásně zvlníme.

image

Perete se často?

Nemáme to často zapotřebí, jelikož odpuzujeme špínu. Při praní preferujeme mýdlový gel nebo gel na běžné (bavlněné) prádlo. Nemáme rády prací prášky, ty v sobě obsahují přísady, které z nás dělají “tvrďáky”. Praním jsme se dříve hodně srážely, ale u nás to už tolik neplatí. V úpravně jsme prošly sanforizací, čili protisrážlivou úpravou. Je nás hodně a proto to bylo ve třech "dávkách"... a každá se sráží trochu jinak (2-5%).  Po útku, čili do šířky se po prvním praní srazíme o 4%. Na to zase už ale mysleli ve tkalcovně, takže nás utkali o to širší (místo 140 cm jsme 146cm až 152 cm). Nemáme rádi ždímání, ani sušení v sušičce. Nejlepší je nás rovně vyvěsit na šňůru, kde může voda odkapávat, na balkóně či na zahradě.

image Charakter lněného plátna v protisvětle.

Jak se liší osobní setkání s vámi od dojmu z vaší webové prezentace?  Dojem je diametrálně odlišný. V osobním kontaktu jsme prostě okouzlující…stačí se podívat na stránku “hodnocení” na fléru.

Děkujeme lnům za rozhovor a přejeme jim šťastnou cestu do vašich domácností :)

Jak o len pečovat?

Len se moc nešpiní, ale někdy se prát musí. Ideální je látku namočit předem alespoň na půl hodiny (ne však víc, než 12 hodin) do měkké vody. V případě tvrdé vody přidat změkčovač. Zkušené hospodyňky hned sáhnou po sodě bikarboně, firma Yellow&Blue má speciální směs s názvem změkčovač vody.

 • U sody bikarbony jste se možná setkali s informací, že má při přidání do "praní" i bělící schopnosti. My jsme při "pouhém" namáčení lněných látek (1 vrchovatá lžíce na čtvrtinu vany) tuto vlastnost nepozorovali.

Perte v gelu na barevné prádlo, bez bělidel. Mýdlový gel, na našem trhu značka Jelen, je nejlepší, ale stačí i obyčejný gel na barevné bavlněné prádlo.  

 • Proč ne prášek? Ten má v sobě protihrudkující přísady, které lněnému vláknu nedělají dobře.

Oděvy perte v ruce ve 30°C, max 40°C. Pří ručním praní důkladně vymáchejte ve studené vodě. Poté z něj rukama vymačkejte pokud možno co nejvíce vody (nekroutit), na vymačkání zbytku vody použijte froté ručník, na který oděv rozložíte a vytvarujete a poté začnete ručník postupně i s výrobkem pomalu rolovat a jemnými stisky vytlačovat vodu do ručníku (znáte z péče o vlněné svetry). Potom oděv volně rozložte a vytvarujte na suchý ručník a nechte volně doschnout ve stínu. Nakonec "přelízněte" z rubu napařovačkou, aby byla zachována krásná ležérní pomačkanost lnu. Látka bude každým dalším praním a nošením příjemnější.

 • Čím vyšší teplota, tím víc se len sráží. Velký vliv na  srážení má i mechanické tření. Takže kombinací praní pračce, teplotou 60°C a ždímáním srazíte látku o 4%-5%. Nakropením a tlakem při žehlení zase látku částečně vytáhnete.

Ložní povlečení a ubrusy perte samozřejmě v pračce, ovšem samostatně, aby měl praný kus co nejvíce prostoru. Dobré zkušenosti jsou s tím, když se látka (ložní povlečení, ubrusy) do pračky složí (jako do skříně). Nevznikají tak diagonální lomy. Teplotu můžete zvednout na 60°C, pokud máte na sražení přidáno. Odstřeďujte co nejméně.

 • Len se mačká, je to jeho základní vlastnost.

Žehlit či ne?

Záleží na Vašich požadavcích na mačkavost. Většina žen se v dnešní době žehlení vyhýbá. Pro ně má radu ErmaBe: "přelízněte" oděv z rubu napařovačkou (žehlička na 2 puntíky), aby byla zachována krásná ležérní pomačkanost lnu.

 • V každém případě se len přežehlením stává měkčím.

Ti, kdo žehlí rádi, ví, že žehlením za vlhka se může len vyhladit téměř do rovna. Při použití speciálních přípravků (škrobů) na vyztužení látek (používá se např. pro límečky u košil), můžete len vyžehlit úplně...

 • V případě ložního povlečení je jasné, že po prvním vyspání bude len pomačkaný...takže doporučujeme také jen lehké "přelíznutí", aby změknul. 

V případě závěsů je nutné žehlit. Drobné zmačkání můžete sjednotit jemným nakropením pomocí rozprašovače vody (na kytky). Útěchou budiž, že závěsy se perou málo.

U ubrusů si nedovedu představit, že by bylo jídlo servírováno na nevyžehlený (přestože některé fotografie se zmačkaným ubrusem vypadají úchvatně). Častým praním len měkne, takže to bude stále snažší.

 • K lněným ubrusům se ještě hodí poznámka o čištění skvrn: opatrně s odstraňovači skvrn (často obsahují bělidla).

Zkušenosti s používáním aviváží a sušiček se různí. Záleží asi na značkách i postupech. Vyzkoušejte a napište!

 • Věříme, že se budete z lněných výrobků dlouho těšit. Až doslouží, vrátí se do koloběhu přírody stoprocentně, bez vedlejších účinků.

Sepsala Eva Jandíková

(s použitím zkušeností nejbližších odběratelů a dalších uživatelů lněných látek).

 

 

 

Způsob dopravy
Českou poštou nebo osobní odběr v Praze-Libni. Zboží je chráněno igelitovým pytlíkem se zipem nebo folií a zabaleno do obálky z tvrdého papíru nebo krabice - podle obsahu.
Další prodejní profily
Komentáře
Vložení komentáře: Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Žádný záznam v blogu.
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Top nominace
Uživatel nevytvořil žádnou Top nominaci.
Fotogalerie
Žádná fotografie ve Fler fotogalerii.
Zboží

Další zboží od atelier terej

Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím