Domů Profil prodejce Avintas
  • aktivní prodejce od r. 2010
    Reaguje na objednávky obvykle do 30 minut.
  • Kuřim, ČR
  • 393 prodaných kusů
  • 100% kladných hodnocení
Hodnocení: (69) 100%
Nadšenci: 240
Aktivita: aktivní
Prodáno: 393
Registrace: 17.6.2010
Město: Kuřim
Stát: ČR
Důležitá informace: Nabídka zboží je přesunuta na profil - Amélka

Avintas

/ Prodávající
Novinky
568166
15.11.2016 Zboží nyní najdete u Amélky - https://www.fler.cz/amelk...

          Proč právě Avintas? Jde o slovo spojené ze slov atlas a vintage, což obojí specifikuje zdejší nabídku. Půjde výhradně o staré motivy pocházející z různých zdrojů, atlasů, knih a podobně. Budu se této nabídce věnovat jen okrajově. První kousky sem byly vloženy v době mé nemoci, z potřeby se odreagovat a nemuset přitom vyvíjet přílišný fyzický a tvůrčí zápal. Skočily sem takřka přímo z peřin.

Při brouzdání internetem člověk narazí na mnohé starobylé motivy, které v sobě mají kouzlo zašlých časů, kdy lidé věrně zachycovali podobu rostlin a zvířat, nemaje k tomu jiné prostředky. Nebyli tak jako my zhýčkáni fotografií, a proto se za jejich ilustracemi skrývá víc než jen okamžik, kdy zcvaknete spoušť, ale opravdu poctivé pozorování detailů, které jednotlivé druhy odlišují od sebe. To mne na nich tak fascinuje a někdy si prostě nemůžu pomoci a toužím se jimi obklopovat. Některé vybrané, mně oblíbené motivy jsem proto chtěla nabídnout i zde. Začalo to pexesem zvířat, které ještě našlo svůj domov u Amélky. Ale protože nevím, kam až mne to zavede a co všechno bych tu mohla nabídnout, rozhodla jsem se oddělit tuto ne tak osobní část od autorské tvorby u Amélky. Atlasy po děděčkovi tam zůstanou, ty ke mně neoddělitelně patří. Zde budu nabízet ve formě drobnějších předmětů a nažehlovaček ty motivy, které mne zaujmou jinde. A nebude to už tak systematicky.

     Snad vás zdejší nabídka osloví, neboť bude vybírána mýma očima a zpracovávána se vší pečlivostí, jak už je mým zvykem, s láskou ke všemu živému, k rozmanitosti a dokonalosti s jakou byl svět stvořen, včetně zákonitostí, které v něm působí. To mne neustále přivádí k úžasu. I to, že nám byla dána schopnost tu krásu zachycovat, podílet se na ní, poznávat ji a zkoumat. A docházet tak k odhalení té nejúžasnější mysli světa, mysli Boží.

 Starobylé atlasy jsem ve formě reprodukcí, nažehlovaček a jiných předmětů nabízela, a je tomu tak stále, už u Amélky. Tamní vintage nabídka vyplynula přirozeně z lásky ke dvěma starým knihám, ve kterých jsem ráda tajně listovala ve svém dětství. Měli jsme je doma po dědečkovi, který bohužel zemřel, když mi nebyly ještě ani dva roky. Povoláním lékař, srdcem milovník naší krajiny, kterou prochodil křížem krážem. Tyto dvě knihy atlas rostlin a atlas motýlů tak pro mne byly jediným kontaktem s dědečkem, který vložil lásku k přírodě do srdce naší rodiny. Počínaje maminkou, která nás brávala na výlety a díky níž jsem znala každou rostlinku jménem, mnohdy latinským. Přes starší sestru, která vystudovala zemědělskou školu obor zahradnictví a díky níž jsem se naučila nové věci, až po mne a moji druhou sestru, které bez zahrady nedokážeme žít. I bratr, co by dítě, působil v kroužku ochránců přírody v Brně v oblasti Kamenného vrchu, kde se nachází unikátní koniklecová lokalita.

     Protože knihy zůstaly u mé starší sestry a já je toužila vlastnit alespoň jako reprodukce, pracně jsem je od ní vypůjčila. Starší sourozenci nás mají stále za malé, a mohly bychom věc poničit, byť je nám už přes třicet. Díky mamince se podařilo a já obě knihy čítající dohromady 112 plnobarevných stran dostala do počítače. Stránku po stránce vyretušovala, sjednotila formát a najednou mi přišlo líto, nechat si tu krásu jen pro sebe... Nabídla jsem ji tedy zde na Fleru jako jednotlivé strany k zarámování tehdy ještě v maximálním rozměru A4.

     Jak jsem začala své vlastní ilustrace nabízet jako nažehlovačky, plynule jsem mezi ně zahrnula i obrázky bylin a dalších rostlin z dědečkova atlasu. Přišlo mi zcela přirozené jimi zdobit plátěné pytlíky nasbíraných bylinek, které skoro každá z nás v sezoně shromažďuje.

     Časem jsem si pořídila svoji vlastní knihu a tato verze má o dalších 18 stran více. Tentokrát jsem tabulky naskenovala na větší rozlišení, a tak mohu standardně nabídnout formát A3. Na zakázku i plakáty A1. Jsem ráda, že se reprodukce těší takové oblibě.

Způsob dopravy
Zboží je odesíláno jako obyčejné psaní Českou poštou.
Další prodejní profily
Komentáře
Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Žádný záznam v blogu.
Fler Boxy
Žádný veřejný FlerBox.
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Fotogalerie
Žádná fotografie ve Fler fotogalerii.
Zboží

Další zboží od Avintas

Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím
Menu
--