Alenka v říši divů patří k nejčastěji zfilmovaným dílům. Bylo by proto překvapením, kdyby se v Soutěži Mařena (MAteriály a ŘEmesly NApříč), která se letos inspiruje filmy, toto téma neobjevilo.

Fantazijní imaginativní příběh, který napsal logik a matematik Lewis Carroll, nám může připomenout bezstarostné dětství plné touhy po poznání, pronikání do nepochopitelného zmatečného světa dospělých, střet s nesmyslnými argumenty autorit i postavení se proti nim. A naopak nám dospělým může umožnit pochopit, jak na nás děti svojí neposkvrněnou myslí nahlížejí. A především, umožní nám oprášit naši obrazotvornost a fantazii, které hraním si na důležitý dospělácký svět pomaličku ztrácíme...

Důkazem, že příběh o Alence je velmi inspirativním, je i to, že další kultovní film, Matrix, si z Alenky vypůjčil: „Follow the white rabbit...“ tedy Následuj bílého králíka...

V našich snech nás neudivuje nic, neboť všechno, co je obsahem snů, zdá se nám naprosto přirozené. Fantastika snového světa nespočívá ve vymyšlených světech, ale ve snových setkáních naprosto reálných věcí z tohoto světa, v setkáních, která jsou však zbavená logiky našeho všedního dne.
Lewis Carroll

Mařena Film Fest 2017 uvádí:

>>> Alenka v říši divů <<<

Tvůrci z klubu MaŘeNa - Dřevo, kůže a přírodniny toto kolo zůstali ve svých snových světech a nestihli se vrátit do dílen, a protože vytvořili jen jeden výrobek, nemusíte zde tentokráte hlasovat, a můžete se jen pokochat:

Následuj bílého králíka

 

Zveme vás k hlasování i do dalších soutěžních klubů:

- - - - -
Titulní foto: Golden Gate Park, San Francisco