Od 1.3.2019 Česká pošta opět výrazně zvedá ceny za zásilky. V únoru tedy ještě můžete mít zásilky za původní poštovné. Tak pokud uvažujete o nákupu, je vhodný čas teď v únoru.
Profil uživatele
Bohda
Bohdana Tvrdá | prodávající
Žabčice
Registrace: 11.8.2010

To si tak jednou zajdete v Brně na Petrov, na koncert Hradišťanu společně s Czech Virtuosi, a tak sedíte v katedrále, je vám nejdřív chladno, ale pak začnou hrát, a to vám teprve naskakuje husí kůže, jak je to krásné, velké, široké, intenzivní, prostě boží! A pak, díky takovýmto zážitkům, tvořím doma zase já.

 

V naší polici se právě odehrává shromáždění aktivistů "Hnutí za neodmetání sněhu z chodníků". Přenesla jsem do nich asi tu příjemnou náladu, kterou mám při chůzi křupajícím sněhem. Jsou to hodní kluci, loajální sněhuláci.

image

 

"Ty, Bobe, na co ty drobnosti vyrábíš?"
"Noo, nevím."
"A do čeho je použiješ?"
"Noo, zatím nevím."
"Ale - už jich máš přece hodně!"
"Noo, mám."
"A proč je teda pořád děláš?"
"No protože je mně líto vyhazovat malé zbytky hlíny, když něco hňácám!"
"Aha?!"
Tak toto je pravidelný vnitřní rozhovor při keramikování - mluví spolu mé pragmatické já s mým tvořivým já.

 

Venku se ochladilo. Hledám ráno teplejší šálu. Přece jsem si ji vloni upletla ... nebo ne?! Krásnou, krásně zelenou. Spěchám z domu. Beru si jinou. Uff. Odpolední výsledek pátrání ... zelenost mé šály je krásně lahodící pozadí na fotkách naší keramiky (manžel už zase fotí), takže zimní období bude u nás doma o tom, kdo koho dřív "ošálí".

image image

 

Tak toto je můj stůl při práci na vánočních zakázkách - chystání glazur a tvoření na plné obrátky. A venku dnes sněžilo - parádní skoroprosincová kombinace.

image 

 

Myslíte, že už peču na Vánoce? Nee, toto jsou malé keramické destičky s otisky starých knoflíků. Vypadají jak krásné máslové sušenky, ale jejich chuť ... tu jsem teda nezkoušela.

 

 

Je to tak ... občas se něco při tvorbě rozlomí ... a v tomto konkrétním případě je to rovnou s návodem, jak se zachovat! Rozlomenou cedulku tedy nejlépe vyhodit a její krátký život zapít! Tak na zdraví a na umění žít!

                                                           *****

Keramická tvorba, to je krásná věc. A prostory na výrobu keramiky - v těch to musí žít.

V mém obchodě je k vidění především keramika. Na Fleru prodávám sice až od roku 2012, ale keramiku tvořím soustavně již od roku 2001.


Mám ruce od hlíny, na stole se povaluje používané nářadí, na zemi stojí kbelík plný tekuté keramické hmoty, na rohu stolu čekají štětce a glazury, až na ně přijde řada ... a všude, kam se podíváte, leží výrobky v různých stádiích výroby. Myslím, že to zná každý, kdo tvoří.

Keramika je kouzelná v tom, že její tvorba je tak různorodá. Dají se dělat drobné korálky, ale i velké skulptury. Občas tvořím skoro mechanicky některé výrobky, jindy si užívám tu část tvoření, kdy nevím, co vlastně vznikne ... nechávám to rukám, ať to rozhodnou. Je to paráda.

A kdo vlastně jsem?

Mám ráda: chuť karamelu, bílý tramín červený, zelenou barvu na čemkoliv, filmovou hudbu, teplé ponožky, zasněžené stromy, humor M.A.S.H.e, propisku co krásně píše, životaschopnost sukulentů odolávající mé nepéči, škrábání na zádech, ve chvíli, kdy já škrábu keramickou hlínu, praskání igelitových bublinek, barevnost podzimních lesů.

Nemám ráda: termínované úkoly, plánování na více jako dva dny předem, řeči o ničem, déšť spolupracující s větrem, "krmení špatného vlka".

A proč tvořím? Nejlépe to snad vyjádří vyprávění starého Indiána, které jsem si pro tuto chvíli vypůjčila.

Jeden večer vzal starý Indián svého vnuka a vyprávěl mu o bitvě, která probíhá v nitru každého člověka. Řekl mu: "Chlapče, ta bitva v každém z nás, to je bitva mezi dvěma vlky.

Jeden je špatný. Je to vztek, závist, žárlivost, smutek, sobeckost, hrubost, nenávist, sebelítost, falešnost, namyšlenost a ego.

Ten druhý je dobrý. Je to radost, pokoj, láska, naděje, vyrovnanost, skromnost, laskavost, empatie, štědrost, věrnost, soucit a důvěra."

Vnuk o tom všem přemýšlel a po chvíli se zeptal: "A který vlk vyhraje?"

"Ten, kterého krmíš," odpověděl dědeček.

Ať se Vám daří vždy krmit toho správného vlka.

Bohdana

Malá ochutnávka toho, co najdete v mém obchodě.

Glazovaní (tedy barevní) ptáčci patří k trvalému sortimentu. Nabízím desítky barevných kombinací. Jsem schopná vyrobit jakékoliv množství, proto se nebojte mi napsat, pokud potřebujete víc než je právě v nabídce.

Keramické sovy, do kterých stačí vložit čajovou svíčku a máte svícen.

Keramické domalovánky jsou výrobky, které si můžete sami dotvořit. Dekorovat je akrylovými barvami, pastelkami, polepit čímkoliv. Fantazii se meze nekladou, o čemž svědčí práce těch, kteří už takto tvořili.

Keramické houby v životní velikosti. Díky globálnímu oteplování již celoroční záležitost.

image

Samostatnou skupinu tvoří "ptákoviny", jako je třeba sterilovaný sněhulák nebo střepy, které přinášejí štěstí, které si za cíl kladou jediné - pobavit vás.

Pro další tvorbu jsou určeny vrchlíky do zvonkoher, světloher a větroher, komponenty do zvonkoher, na výrobu šperků nebo pro jinou tvorbu. K nim patří i ty, do kterých jsem zatavila sklo.

Najdete zde také zboží, které bylo časově a výtvarně náročnější, a mohlo by doplnit některý interiér, dům, zahradu nebo terasu.

Pro čas svátků a dárkování pamatuji na Vánoce, Velikonoce, Valentýna i Den matek.

 

To, co vidíte zde na fotografiích, to je jen malá ukázka mé práce.

Úplně všechno zboží najdete zde.

image

 

 

Zajímá vás, co vyrábím? Napoví vám "Výkladní skříň".
Proč tvořím? Nuže, čtěte zde.

Ale pokud už vás nebaví ta spousta zboží, a chcete se jen pobavit, zůstaňte na této stránce, aneb nejen keramickou prací žijeme.

Ruce na kapotu! A nohy od sebe!

Vlítla mi domů kontrola ...

Nově zvolený předseda švitořící na tribuně při slavnostním proslovu.
(a jak to vlastně začalo?)

Zprvu ji vůbec nešetřil. Nejdřív ji pevně uchopil svýma špinavýma rukama a několikrát silně stiskl. Poté ji prudce postavil před sebe, vypadalo to téměř, jako by s ní hodil... A jak to bylo dál?

Kterak beruška k lentilkovému kabátku přišla ...

Když si chlap doma obleče dvě košile najednou, na krk si navleče tři kravaty, narazí si hučku na hlavu a nasadí nos na gumě ... jeho žena ví, že se chystá do práce.

 

 

Způsob dopravy
Zboží zasílám prostřednictvím České pošty, Zásilkovny nebo DPD. V objednávce máte možnost si vybrat druh přepravy. Po odeslání vždy zapíši k objednávce číslo zásilky, takže můžete pohyb svého balíčku sledovat na portálu České pošty nebo Zásilkovny (DPD). Jednotlivé výrobky balím specificky tak, aby přežily bez újmy jakékoliv zacházení dopravců. Celou zásilku pak balím specificky tak, abyste přežili bez újmy její rozbalování. K přepravě používám kartonové krabice. Podrobnosti týkající se cen za dopravdu najdete v blogu https://www.fler.cz/blog/postovne-u-bohda-32310
Obchodní podmínky

Dle přidělené klasifikace ekonomických činností (CZ-NACE) spadá prodejce Bohdana Tvrdá do 4. fáze EET.

1. Úvodní ustanovení

1.1. Kupující zasláním objednávky stvrzuje, že souhlasí s níže uvedenými obchodními podmínkami, a zejména že byl poučen o možnostech odstoupení od smlouvy ve lhůtě 14 dnů od převzetí zboží.

1.2. Níže uvedené obchodní podmínky platí pro nákup u prodejce Bohda prostřednictvím internetového obchodu www.fler.cz/bohda. Obchodní podmínky stanovují a upřesňují základní práva a povinnosti prodejce i kupujícího. Práva a povinnosti zde neuvedené se řídí občanským zákoníkem.

1.3. Kupující bere na vědomí, že veškeré výrobky u prodejce Bohda jsou pouze dekorativní, že žádný výrobek není určen jako hračka pro děti, že žádný výrobek není určen pro styk s potravinami, s nápoji, s kosmetikou nebo s léčivy, a že výrobky je třeba chránit před společným působením vody a mrazu.

2. Objednávka a uzavření kupní smlouvy

2.1. Kupní smlouva vzniká v okamžiku odeslání objednávky kupujícím.

2.2. Potvrzení objednávky provede prodávající. Nakupující je o potvrzení informován vnitřní poštou a/nebo e-mailovou zprávou na adresu, kterou uvedl při nákupu.

2.3. Při požadavku změny charakteru objednaného zboží (barva, velikost) v doplňkové zprávě objednávky nemusí prodávající na tuto změnu brát ohled. V takovém případě může objednávku odmítnout. Změnu charakteru zboží je možné předem domluvit s prodávajícím vnitřní poštou a vyrobit zboží podle přání kupujícího.

2.4. O přijetí platby a následném odeslání zboží je kupující informován vnitřní poštou a/nebo e-mailovou zprávou na zadanou adresu.

2.5. Zboží prodávající odesílá kupujícímu po přijetí platby na účet prodávajícího. Odeslání je provedeno bez zbytečných odkladů. Výjimkou je zboží s osobním odběrem a zboží zasílané na dobírku. V těchto případech kupující hradí platbu za zboží až při převzetí zásilky.

3. Odstoupení od smlouvy a vrácení zboží

3.1. Kupující má právo do 14 dnů od doručení zboží od smlouvy odstoupit a zboží vrátit (a to i bez udání důvodu).

3.2. Kupující nemůže odstoupit od smlouvy o dodávce zboží, které bylo upraveno podle přání spotřebitele nebo pro jeho osobu.

3.3. Kupující musí před vrácením zboží o tomto kroku informovat písemně prodávajícího (např. vnitřní poštou).

3.4. Zboží musí být vráceno nepoškozené, bez zjevných vad způsobených užíváním a ve vhodném obalu, který zabrání možnému poškození zboží při přepravě. Zboží posílané zpět není možné zasílat na dobírku.

3.5. Částka za zakoupené zboží bude kupujícímu vrácena po navrácení zboží prodávajícímu nebo po doložení dokladu o jeho odeslání.

3.6. Náklady spojené s přepravou vráceného zboží od kupujícího k prodávajícímu hradí kupující.

4. Reklamace

4.1. Prodávající odpovídá za to, že dodané zboží nemá vady. Pokud se později ukáže, že zboží má nějakou vadu, má zákazník právo na výměnu nebo opravu. Není-li ani jedno z tohoto možné, lze odstoupit od smlouvy.

4.2.  Prodávající může nabídnout při výskytu vady slevu z kupní ceny.

4.3. Ke každé objednávce je kupujícímu řádně vystavena elektronická faktura. Kupující má možnost si ji sám vytisknout. Faktura slouží zároveň jako záruční list.

4.4. Záruka se nevztahuje na zboží, které je opotřebené jeho používáním.

4.5. K mimosoudnímu řešení spotřebitelských sporů z kupní smlouvy je příslušná Česká obchodní inspekce, se sídlem Štěpánská 567/15, 120 00 Praha 2, IČ: 000 20 869, internetová adresa: http://www.coi.cz. 

5. Dodací podmínky

5.1. V průběhu procesu objednávky jsou kupujícímu nabídnuty všechny varianty dopravy, které pro danou objednávku přichází do úvahy. Systém objednávání bere do úvahy cenu zboží v objednávce a dále pak hmotnost zboží v objednávce. Kupující si vybere tu variantu, která mu vyhovuje nejvíc.

5.2. Zboží je odesíláno prostřednictvím České pošty nebo prostřednictvím Zásilkovny (poštovné/dopravné je účtováno s ohledem na aktuální ceníky uvedených dopravců).

5.3. Nevyužito.

5.4. Platbu za zboží, poštovné a balné zašle kupující v českých korunách na bankovní účet prodávajícího (účet je vedený u ČSOB). Prodávající odešle kupujícímu zboží až po obdržení platby.

5.5. Při osobním odběru zboží je možné uskutečnit platbu v hotovosti přímo při předání zboží.

5.6. Výrobky mohou mít různou dobu odeslání. Doba odeslání je uvedena vždy u každého zboží samostatně a je součástí objednávky.

5.7. Uvedená doba odeslání vždy platí až po přijetí platby na účet. Uvedená doba se počítá od následujícího pracovního dne. "K odeslání: ihned" znamená, že prodávající odesílá zboží ihned po přijetí platby a to následující pracovní den (v případe dobírky nejpozději následující pracovní den po objednání). "K odeslání: 5 dnů" znamená, že prodávající odesílá zboží nejpozději 5. pracovní den po přijetí platby (v případe dobírky nejpozději 5. pracovní den po objednání).

5.8. Kupující bere na vědomí, že u objednávek uskutečněných v době dovolené (je-li řádně uvedena v úvodu těchto podmínek) se doba odeslání prodlužuje o počet dnů, které zbývají od data uskutečnění objednávky do konce dovolené.

5.9. Prodávající své zboží zasílá pouze na adresy v rámci České republiky. Zboží není doručováno za hranice české republiky.

5.10. Jestliže se prodejci vrátí nedoručená zásilka zpět z toho důvodu, že si ji nakupující od přepravce nepřevzal, a pokud chce nakupující zásilku zaslat znovu, prodejce zásilku znovu odešle bezprostředně poté, kdy nakupující prodejci uhradí nové poštovné, potřebné na nové odeslání zásilky.

6. Ochrana osobních údajů

6.1. Prodávající prohlašuje, že veškeré osobní údaje nakupujícího jsou považovány za důvěrné, budou použity pouze pro interní potřebu, nebudou zveřejněny, poskytnuty třetí osobě, či jinak zneužity.

6.2. Údaje zákazníka budou zpracovány výhradně za účelem vyřízení objednávky a dodání zboží.

Tyto obchodní podmínky jsou platné a účinné od 11. prosince 2018.

****************************************************

Osobní dodatek

Pokud se rozhodnete využít svého práva vrátit zboží do 14 dnů, napište mi, prosím, nejdříve vnitřní poštou. Poté mi pošlete zboží zpět. Pokud jste mezitím použili bublinkovou folii jako antistresovou pomůcku (také si ráda bublinky praskám), nevadí. Stejně tak není nutné vrátit stejný počet papírových ústřižků ze skartovačky (slibuji, že je nebudu přepočítávat).

Reklamační řád by mohl být dlouhý výčet mnoha kapitol. Mé podmínky jsou velice jednoduché. Jestli bude něco špatně, napište mi, prosím, vyřešíme to k vaší spokojenosti. Záleží mi na tom, aby byli zákazníci spokojeni, aby se vraceli, aby měli z mých výrobků radost. Mám upřímnou a dobrou vůli každý problém vyřešit. Ani tisíc bodů reklamačního řádu nic nevyřeší tam, kde není dobrá vůle.

****************************************************

 

Komentáře
Vložení komentáře: Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Fler Boxy
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Top nominace
Fotogalerie
Žádná fotografie ve Fler fotogalerii.
 
Novinky
786917
12.2.2019 Česká pošta na nás nastražila jednu nepříjemnost. Více zde v článku.

https://www.fler.cz/magaz...
Zboží
Oblíbení uživatelé
Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím