Profil uživatele
bukovina
Prodávající
Hovězí
Registrace: 20.11.2011

 

Milí lidé,

jmenuji se Alžběta Vaňková a bydlím na Valašsku na samotě u lesa-Bukovině- s mužem, třema dětma, koňma a jinou zvířenou. Vyrábím autorské originální oděvy převážně z recyklovaných materiálů. Ráda bych Vám představila svoji filozofii a práci.

Recyklační FILOZOFIE je založená na faktu, který je asi všem dobře znám, že my lidé spotřebováváme a zatěžujeme naši milou Zemi mnohem víc, než je dlouhodobě udržitelné. A jenom látek a oděvů je na světě mnohem víc, než můžeme kdy potřebovat a tudíž není úplně nutné mít všechno pořád nové. Druhá věc je ta, že materiály, které seženu třeba v norském secondhandu, jsou většinou velmi kvalitní. Norská košile, ačkoli už nošená a praná, pořád drží tvar, má krásné barvy a nerozpadá se, což se opravdu nedá říct o všech nových oděvech, které koupíte v obchodě. A někdy tam jsou opravdu skvělé kousky, které jinde ani nenajdete.

ŠITÍ A NAVRHOVÁNÍ oděvů jsem studovala na střední průmyslové škole oděvní v Bratislavě. Mám ráda kvalitní a hezky provedenou práci. Výroba oblečení většinou probíhá takto: kombinuji, přikládám, šiji, zdobím, maluji, vyšívám, až se nakonec vyklube to, co z toho mělo vzniknout. Někdy mě výsledek i samotnou překvapí:-) Při tvorbě nekladu důraz na extravaganci a nápadnost za každou cenu, ale na vnitřní pocit harmonie a pohody, který by měl ze šatů vyzařovat. Ráda využívám prvky různých kultur od cikánské, indické, přes indiánskou až po hippie a kdovíco další:-) Líbí se mi jejich barevnost a ornamentálnost, která je v kontrastu k naší, někdy i trochu nevýrazné a fádní oděvní kultuře. Ráda zdůrazňuji ženskost, protože jenom když je žena ženou a nepotřebuje konkurovat mužům, může vyniknout taky mužnost. Mám ráda, když si žena obleče, co se jí líbí a je jí jedno, jestli je to letos v módě. A líbí se mi, když je žena spokojená sama se sebou přesně tak, jak je. To Vám přeji a děkuji za Vaši návštěvu:-)

 

 

Oblečení posílám v plastových obálkách, pozor při rozbalovaní s nožničkama:-)

Komentáře
Vložení komentáře: Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Žádný záznam v blogu.
Fler Boxy
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Top nominace
Fotogalerie
Žádná fotografie ve Fler fotogalerii.
 
Novinky
630437
11.6.2017 Finále soutěže Alenka v říši divů tu -https://www.fler.cz/blog/...
Zboží
Načítá se zboží ...
Oblíbení uživatelé
Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.