Profil uživatele
bukovina
Prodávající
Hovězí
Registrace: 20.11.2011

 

 Milí lidé,

jmenuji se Alžběta Vaňková a bydlím na Valašsku na samotě u lesa-Bukovině- s mužem, třema dětma, koňma a jinou zvířenou. Vyrábím autorské originální oděvy převážně z recyklovaných materiálů. Ráda bych Vám představila svoji filozofii a práci.

Recyklační FILOZOFIE je založená na faktu, který je asi všem dobře znám, že my lidé spotřebováváme a zatěžujeme naši milou Zemi mnohem víc, než je dlouhodobě udržitelné. A jenom látek a oděvů je na světě mnohem víc, než můžeme kdy potřebovat a tudíž není úplně nutné mít všechno pořád nové. Druhá věc je ta, že materiály, které seženu třeba v norském secondhandu, jsou většinou velmi kvalitní. Norská košile, ačkoli už nošená a praná, pořád drží tvar, má krásné barvy a nerozpadá se, což se opravdu nedá říct o všech nových oděvech, které koupíte v obchodě. A někdy tam jsou opravdu skvělé kousky, které jinde ani nenajdete.

ŠITÍ A NAVRHOVÁNÍ oděvů jsem studovala na střední průmyslové škole oděvní v Bratislavě. Mám ráda kvalitní a hezky provedenou práci. Výroba oblečení většinou probíhá takto: kombinuji, přikládám, šiji, zdobím, maluji, vyšívám, až se nakonec vyklube to, co z toho mělo vzniknout. Někdy mě výsledek i samotnou překvapí.

Při tvorbě nekladu důraz na extravaganci a nápadnost za každou cenu, ale na vnitřní pocit harmonie a pohody, který by měl ze šatů vyzařovat. Ráda využívám prvky různých kultur od cikánské, indické, přes indiánskou až po hippie a kdovíco další:-) Líbí se mi jejich barevnost a ornamentálnost, která je v kontrastu k naší, někdy i trochu nevýrazné a fádní oděvní kultuře. Ráda zdůrazňuji ženskost, protože jenom když je žena ženou a nepotřebuje konkurovat mužům, může vyniknout taky mužnost. Mám ráda, když si žena obleče, co se jí líbí a je jí jedno, jestli je to letos v módě. A líbí se mi, když je žena spokojená sama se sebou přesně tak, jak je a to moc přeji vám i sobě.

 

Postupem času jsem se dopracovala k tvorbě NÁVODů. Zjistila jsem, že skýtají úžasné a netušené možnosti.

Jsem totiž holka, která ješte pořád dost žije ve světe snů a ideálů a moje filozofie je potřebovat v životě co nejmíň věcí a co nejmíň peněz. Proto mi není úplně vlastní podnikatelské myšlení, kdy musím pořád promýšlet náklady a výdaje a přizpůsobovat ceny tomu, abych něco i vydělala. Ve světě HANDMADE-vše jenom jednou- to značí ceny dost vysoké a to zas značí orientovat se na lidí, kteří "na to mají".

Proto moje dušička zpívá haleluja po objevení NÁVODů:-) Jsou i pro lidi, kteří nemají moc peněz a takto ještě další ušetří, protože zrecyklují něco, co by již třeba putovalo na oblečkový hřbitov. Třeba dětské oblečení nesoucí nevypratelné vzorky všech obědů a hracích lektvarů, co kdy vyrobily.

Ovšem při šití medvěda na mikinu mojí dcerky jsem zjistila, že ta radost, kterou děti mají, když se jim růčo něco vyrábí může konkurovat i radosti z hraček nutně potřebných z tele-reklam (no fakt jo!). A vám se ta radost pak mnohonásobně vrací, když vidíte, že dítko v mikině s VAŠÍM medvědem chce i spát, ukazuje medvědovi zvířata v ZOO a utěšuje medvěda při návštěvě čertů na Mikuláše.

Návody dělám co nejsrozumitelnější s kompletní fotodokumentací a střihy. Při tvorbě si tak sami oprášíte a zdokonalíte svoje šicí dovednosti. A taky přispějete svým dílkem k udržitelnému životu na naší nádherné Zemi.

 

 

 

 

Způsob dopravy
Oblečení posílám českou poštou jako balík do ruky, při levnějších oděvech jako doporučené psaní. Zboží balím do plastových obálek, pozor při vybalování, aby nedošlo k poškození oděvu při stříhání nožnicemi.
Obchodní podmínky

Platbu bankovním převodem uhraďte, prosím, do 10 pracovních dnů ode dne, kdy přijmu Vaši objednávku. Při nesplnění této podmínky objednávku stornuji. Zakoupené zboží lze do 14 dnů na vlastní náklady vrátit bez udání důvodů. Je ale nutné mne předem elektronicky vnitřní poštou informovat. Oblečení musí být vráceno nepoškozené, bez zjevných vad způsobených užíváním a ve vhodném obalu, který zabrání možnému poškození zboží při přepravě. Peníze zašlu do 10 dnů po navrácení zboží, vracím plnou cenu bez poštovného.

Komentáře
Vložení komentáře: Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Žádný záznam v blogu.
Fler Boxy
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Top nominace
Fotogalerie
Žádná fotografie ve Fler fotogalerii.
 
Novinky
Žádné aktuální informace.
Zboží
Načítá se zboží ...
Oblíbení uživatelé
Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.