Domů Profil prodejce casspike
  • aktivní prodejce od r. 2010
    Reaguje na objednávky obvykle do 2 dnů.
  • Chlumec nad Cidlinou, ČR
  • 3 prodaných kusů
  • 100% kladných hodnocení
Hodnocení: (1) 100%
Nadšenci: 78
Aktivita: aktivní
Prodáno: 3
Registrace: 16.11.2010
Město: Chlumec nad Cidlinou
Stát: ČR

casspike

/ Prodávající
Novinky
Žádné aktuální informace.
Ondřej Suchochleb

Narozen 1984 v Hradci Králové

Biografie:

1999 - 2003
Gymnázium Nový Bydžov

2003 - 2008
Nedokončené studium Pedagogické fakulty University Hradec Králové

2006 - 2010
Studium Fakulty restaurování v Litomyšli, obor Restaurování a konzervace uměleckých děl na papíru a souvisejících materiálech.

Práce Ondřeje Suchochleba nelze zařadit do jednotného výtvarného směru a ani se o to ve své tvorbě nesnaží. Tématicky se pohybuje v rozmezí od srozumitelného realistického a detailního stylu až po abstrakci.

Tím, že většinou vychází z fantastických představ a přehlíží obvyklá logická schémata, mají jeho díla velice blízko k surrealismu nebo metafyzické malbě. Vedle malby se zabývá také tvorbou komiksů. Vliv komiksu a jeho typických rysů, jako je zintenzivňování barev, kresebná lineárnost a jednoduchá stylizace nelze v jeho tvorbě přehlédnout.

Podívejte se i na profil mojí značky oblečení Limen Clothing: //www.fler.cz/limen

Limen Clothing

Nezávislá oděvní značka LIMEN vznikla v roce 2011. Kromě kvality textilu a potisků, klade důraz především na originalitu a osobitost. Cílem značky je vytvořit odvážné pojetí, které stylovým originálním designem podporuje individualitu. Inspiruje se v přírodě, umění, hudbě, literatuře, filmu, komiksu, …

Název značky LIMEN pochází z latiny. Je to slovo označující „práh“. V psychologii a fyziologii vyjadřuje práh psychologické nebo fyziologické odpovědi. Je to nejmenší detekovatelný pocit; nejslabší hodnota, která vyvolá nějaký efekt. Slovo LIMEN se týká myšlenek omezení a hranic – hranice života a smrti, temnoty a světla, reality a fantazie. Označuje něco co je na prahu dvou světů.

Zajíc v logu značky odkazuje na nadpřirozené bytosti tricksterů ve folklóru a mytologii mnoha národů. Je to antropomorfní zvíře vyznačující se nevypočitatelným, šibalským charakterem. Bývá označován za neutrálního „boha“ udržujícího rovnováhu mezi dobrem a zlem, mezi řádem a chaosem. Tato postava ztělesňuje moc, kterou má sice fyzicky slabší, ale o to mazanější a chytřejší jedinec nad silnějším. Jako kulturní hrdina se staví do opozice k zavedenému řádu. Poukazuje na chyby vystavěné ve společnosti, bouří se proti autoritě, nepřijímá věci slepě, neposlouchá běžná pravidla a konvenční chování. Je svobodomyslným satirickým vyjádřením rebelie proti společenskému řádu – překračovatelem hranic a omezení.

LIMEN vyjadřuje individualitu, otevřenou mysl, pozitivní přístup k životu – nebýt spoutaný nátlakem většiny, nezůstávat v řadě, jít svou vlastní cestou.

Komentáře
Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Žádný záznam v blogu.
Fler Boxy
Žádný veřejný FlerBox.
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Fotogalerie
Žádná fotografie ve Fler fotogalerii.
Zboží

Další zboží od casspike

Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím
Menu
--