Profil uživatele
Decida
Prodávající
Jičín
Registrace: 26.4.2010

 

 Vítejte v mém obchůdku plném barev, teplé hřejivé vlny, radosti a lásky. Barvy mají duši, umějí léčit, vypovídají něco za nás a hlavně pro nás :-)

 

Ráda vnáším do všedních, někdy i šedivých dnů, pestré barvy,

barvy jsou můj styl, vyjadřují moje emoce a nálady,

někdy duhové, někdy zemité, někdy svěží, někdy ponuré...

Miluji ty chvíle, kdy míchám barvy a nechám se unášet do svého vnitřního světa,

kdy nemusím přemýšlet, co z dané kombinace vznikne,

a nechám promlouvat barvy za sebe.

V BARVÁCH TANČÍM

 
 

 

 Barvení je takový můj rituál. Ráda si vytvářím příjemnou atmosféru, nesmí chybět ta pravá zvuková kulisa. Miluji srdečnou hudbu ze všech koutů světa, nabitou energií. Každá skladba má v sobě určité barvy a když nemám přesně na mysli, co chci nabarvit, často se nechám vést hudbou a momentálním rozpoložením. Miluji brazilskou sambu, moderní španělské flamenco, zvuky kachónu, "mystický" buben hang... Ráda se nechávám tóny unášet, tančím (i při barvení), raduji se, miluji život, tvoření všeho druhu a cestování bez předem daného cíle a cesty.. S dětmi si ráda povídám o vílách a andílcích, kteří jsou součástí našeho vnitřního světa.

 

Barevný svět nám nabízí nekonečně mnoho kombinací. Ze tří základních barev vzniká neuvěřitelné spektrum.

Snažím se vyladit na budoucího majitele, nabarvit barvičku přímo pro něj, i když je často neznámý a zatím ani neví, že si chce něco pořídit.

 

Barvím srdcem (někdy i se zavřenýma očima :-)

 

Jakoukoliv kombinaci (i zcela dle Vašich představ) Vám mohu nabarvit na přání v libovolném množství, stejně tak i jednobarevné odstíny. Neváhejte mě kontaktovat. Jelikož je poptávka obrovská a barvení zcela pouze na objednávky není v mých silách a ani mým záměrem, cena za barvení je s příplatkem 10,- až 30,- za 100g, dle množství. Dodací doba dle sezony 2-4 týdny. Neváhejte mě prosím kontaktovat vnitřní poštou.

 

 

 

 

 

 

 

 

Zabývám se ručním barvením přírodních živočišných materiálů. Pro barvení vybírám ty nejlepší materiály, jejich kvalitu ověřuji. Každá příze má své jedinečné vlastnosti a je vhodná na různé pleteniny.

Barvy si sama míchám ze základních tónů. Každá barevná kombinace je unikátní, každé přadeno je originál. Na různé druhy vláken používám odlišné typy barviva, barvím profesionálním barvivem určeným na živočišná vlákna, ale ráda experimentuji i s jinými druhy barviv, obzvlášť miluji potravinářské barvivo české výroby, je méně chemické a šetrnější.

Vzorování úpletu je vždy překvapením a záleží na velikosti úpletu, někdy se tvoří pruhy, někdy nepravidelný melírek. Vždy je výsledné dílo jedinečné.

 

 

 

Už je to devět let, co jsem obarvila své první přadeno ovčí vlny a za tu dobu mi prošly rukama stovky kilogramů vlny.  Naučila jsem se, že nic není nemožné, každou barvičku, každý barevný tón je možné vykouzlit. S barvami si hraji, někdy přemýšlím dlouho, jaká kombinace by byla krásná a někdy vůbec nemyslím a barvím zcela srdcem a pak často vznikají kouzelné, neopakovatelné kombinace.

Osobně jsem zcela podlehla kouzlu merina a ovčí vlny a z jiných materiálů už ani nepletu. Miluji jejich funkční vlastnosti, úplet je krásný po celou dobu a nemění tvar.

 

Miluju barvy a ráda s nimi experimentuji. Každou barvičku si vytvářím sama, namícháním ze základních barev.

 

Faktury běžně k objednávkám nepřikládám, šetřím náklady i lesy, pokud fakturu potřebujete, napište mi, prosím, k objednávce, ráda vytisknu. Popřípadě si můžete vytisknout fakturu i sami, zobrazí se vám u objednávky. Někdy je vystavuji se zpožděním, proto mě kontaktujte a budu rychlejší :-)

 

Vrácení zboží a reklamace

Zboží je samozřejmě možné do 14ti dnů bez udání důvodu vrátit. Pokud však nebudete spokojeni, určitě mě kontaktujte po jakékoliv době, spokojený zákazník je pro mě prioritou. Pokud by došlo k nějakému pochybení na mé straně či závadě na materiálu, budu moc vděčná, když se to dozvím jako první. Děkuji velmi.

 

Ing. Jana Koudelková

IČO: 76185362

 

Úplety z vlny, ať už z ovčí či z lamy alpaky, vyžadují trochu jinou péči než pleteniny ze syntetické příze.

Pokud se nejedná o vlnu (merino) s úpravou superwash, perte prosím zásadně v ruce. Vlna má šupinovitou strukturu, při praní se tyto šupiny otvírají a při mechanickém tření mohou do sebe snadněji zapadnout a spojit se, tím vzniká plstění, které je někdy žádoucí, někdy však ne. Vlna je v mokrém stavu daleko méně pevná a odolná, při nesprávné manipulaci může dojít k jejímu poškození.

Pro praní používáme jemný prací prostředek přímo určený na vlnu, já osobně doporučuji jemný šampon, např. březový, kopřivový či dětský.

Nenecháváme v prací lázni dlouho máčet, je potřeba ihned rychle přeprat, ideální je, přidat do prací lázně trochu octa (klidně více 1dcl/2litry vody), aby došlo k lepšímu ustálení barev, které může agresivnější prací prostředek rozpouštět. Barvím pouze potravinářským barvivem, které mi vyhovuje, je méně chemické, nezapáchá při barvení a je mi osobně příjemné.

POZOR!!! POKUD NECHÁTE VLNU DLOUHO NAMOČENOU ČI POUŽIJETE VELKÉ MNOŽSTVÍ PRACÍHO PROSTŘEDKU, MŮŽE POUŠTĚT BARVA HLAVNĚ U INTENZIVNÍCH TMAVÝCH ODSTÍNŮ. Pokud se tak stane, ihned vodu slijte a použijte ocet pro ustálení barev (opět cca 1dcl/2 litry vody).

 

U úpravy superwash výrobci pokryjí vlákno speciálním „filmem“ a tím šupiny uzavřou. Díky tomuto filmu je příze odolnější, ale zároveň na sebe obtížněji váže lanolin, který napomáhá vyšší voděodolnosti.

Toto merino s úpravou superwash je možné prát v pračce na 30 stupňů na speciální program. Nejjistější je však praní v ruce, které se používá i u čištění merina bez úpravy. Není nutné prát tak často jako běžné textilie, vlna má samočistící schopnosti a nejlepší je ji nechat občas profouknout.

ČASTÉ A HLAVNĚ NESPRÁVNÉ PRANÍ MŮŽE SNÍŽIT ŽIVOTNOST VÝROBKU.

Pereme bez prudkého střídání teplot a mechanického tření ve vlažné vodě. Po praní z úpletu pouze jemně vymačkáme vodu, nijak ho nekroutíme. Mokré vlněné vlákno je totiž daleko méně pevné a může se snadněji poškodit. Úplet můžeme zabalit do ručníku, který rychleji odsaje přebytečnou tekutinu. Sušíme nejlépe ve vodorovné poloze. Úplet v mokrém stavu vytvarujeme do požadovaného tvaru, POKUD HO POVĚSÍME, ÚPLET SE VYTÁHNE. Nedoporučuje se sušit na přímém slunci, i když se musím přiznat, že já toto pravidlo nedodržuji a nikdy se pletenině nic nestalo, ani barvičky nebledly.

image

 

Používáním může vlna nepatrně pouštět chloupky či jemné žmolíky (záleží vždy na konkrétní sérii, druhu vlny a způsobu předení a seskání), většinou stačí obrat chloupek rukou a postupně se vlákna zatáhnou a žmolík se už nevytvoří.

 

Způsob dopravy
POZOR! Poštovné pro balíčky s obsahem příze max 400g (nebo do hodnoty 600,-) je 49,-, pro rozměrnější balíčky nad 600,- budu nově posílat jako Balík do ruky - poštovné 100,- (nebo si můžete napsat o Doporučený balík cca za 69,-,je pojištěný však jen do hodnoty 580,-). Balíčky jsou bezpečně zabaleny v igelitové obálce, doručovány prostřednictvím České pošty. Jelikož v naší vesničce pošta není, odesíláme balíčky většinou PO, ST a PA. Pokud na balíček pospícháte, neváhejte mě kontaktovat. PŘI OBJEDNÁVCE NAD 3000,- POŠTOVNÉ PO ČR ZDARMA :-)
Další prodejní profily
Komentáře
Vložení komentáře: Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Fler Boxy
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Top nominace
Fotogalerie
Žádná fotografie ve Fler fotogalerii.
 
Novinky
618329
25.4.2017 Vloženy novinky v merinu bez sw za akční cenu :-)
Zboží
Načítá se zboží ...
Oblíbení uživatelé
Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.