Profil uživatele
Dílna u kocoura
Prodávající
Čelákovice
Registrace: 27.11.2011

Podporována nejen kocourem a jeho dvěma chlupatými spolubydlícími, ale především svým úžasným mužem a dětmi, trávím každou volnou chvíli mezi látkami, nitěmi a knoflíky, kombinuji, skládám, sešívám, odbíhám k vaření a žehlení, a u toho všeho především a hlavně relaxuji. Tvořím podle momentální nálady, každý kousek je proto neopakovatelný originál. Ač občas ještě zabrousím ke klasickému patchworku, s postupem času se stále více posunuji k volnějším technikám šití a zdobení, experimentuji s volným quiltováním a jinými druhy prošívání, kombinuji šití strojové a ruční. Na celé čáře to u mě už před léty vyhrála bavlna, i když v poslední době přece jen pozvolna otevírám dveře své dílny také látkám lněným. Kombinuji dovozové látky od svých milovaných návrhářů s kvalitními materiály tkanými v Čechách. Důležitý je pro mě nejen vzhled, ale také užitná stránka věci – všechny mé výrobky jsou určené ke každodennímu používání a jsou šité tak, aby se daly snadno vyprat a udržovat. Každý z nich je šitý s láskou a pečlivě, což přece jenom nějakou tu dobu trvá, takže náš krámek nikdy nebude nabízet stovky výrobků. Přesto doufáme, že se vám budou líbit a že se k nám budete vracet.

Tak tedy vítejte v Dílně u kocoura. Zavítejte do obchůdku, koukněte na naše kocoury, můžete nahlédnout i do fotogalerie výrobků.

A nezapomeňte – každý kousek je originál, druhý takový už nebude!

Naše kocouří dílna podporuje svými výrobky a jejich prodejem ops. Devět životů. Výrobky, na kterých najdete obrázek kočky, jsou zařazeny do kategorie Kocour pomáhá. Výtěžek z jejich prodeje (po odečtení provize a poštovného) bude obratem odeslán na transparentní účet ops. Devět životů.

Uložit

Uložit

 Kocour má tašky moc rád. Tašky jsou úžasná věc. V té či oné podobě nás provázejí téměř na každém kroku. Pomáhají nám přenášet nákupy, knížky, obědy i každodenní nezbytnosti, které se nevejdou do kapes. Jsou to přítelkyně, kámošky, jsou s námi v důvěrném kontaktu, známe se navzájem skrz naskrz. Taška je úžasnou kombinací řemeslné práce, praktického užitku a ušlechtilého materiálu, je to malý kousek luxusu, který nás provází každý den.  

Kocourovo tašky vznikají zpravidla bez velkého plánování, podle momentální nálady a okamžité inspirace. Někdy vznikne samostatný kousek, někdy celá malá série, každá taška je originál a není opakovatelná. Jedná se o pomalý proces plný odboček a oklik, k původnímu nápadu přibývají další, ke strojovým stehům se přidávají stehy ruční, konečný vzhled a velikost tašky leckdy na začátku neodhadne ani kocour sám. Obecně kocour tíhne k taškám velkým, občas ale vznikne i malá kabelka nebo taštička určená na kapesník, stokorunu a malý mobil.

Jak už zaznělo výše, kocourovou nejoblíbenější disciplínou jsou velké tašky, vymazlené číslované  kousky. Vypodložené termolínem nebo bavlněným vatelínem, hustě prošívané, vybavené kvalitní vyztuženou podšívkou s otevřenými kapsičkami i kapsou na zip, nechybí karabinka na klíče.

Neméně vymazlené jsou tašky, které kocour sám pro sebe označuje nákupka PLUS. Prostorné měkoučké tašky podložené sakonem nebo tenoučkým termolínem, prošívané, opatřené podšívkou a kapsami tak, aby v případě potřeby mohly zastoupit i funkci kabelky a od brambor a zeleniny bezpečně oddělit doklady a jiné nezbytnosti. Ani tady nechybí popruh s karabinkou na klíče – jak jinak ty klíče dostat zpod velkého nákupu, že?

Báječná věc jsou i jednoduché nákupky. Jsou lehké, skladné, ve složeném stavu se snadno vejdou do kabelky, tašky či batohu a svou práci nastupují v okamžiku, kdy je cestou z práce či ze školy potřeba někde se zastavit, něco nakoupit a odnést. Kocour pro jejich výrobu používá nejčastěji poctivý český kanafas a šťastně se věnuje aplikování, prošívání, přišívání a vůbec všelikému zdobení. Nejsou vypodšívkované, nemají žádné vnitřní kapsičky a jiné vychytávky, ale jsou krásné a především velmi praktické.

Tašky z kocourovy dílny jsou určeny ke každodennímu používání, tahání, vláčení za každého počasí, jejich úkolem je transportovat knížky z knihovny stejně jako brambory a zeleninu z farmářského trhu. Je tedy jasné, že dříve nebo později dojde na praní, čehož není třeba se obávat. Všechny použité materiály jsou předem vysrážené a stálobarevné. Tašku je možné vyprat v kvalitním pracím prášku do 40°, přece jen nejlépe ručně, ale pokud si stejně jako kocour neradi mácháte tlapky, neobávejte se dát tašku do pračky. Pokud je taška opatřená vyztuženou podšívkou, pak raději ne na nejvyšší otáčky - pokrčená výztuha by se mohla hůř žehlit (ano ano, teplota na bavlnu, tři puntíky!).

Když se něco nepovede, něco někde povolí, zapustí se barva, kde nemá - ano ano, i přes veškerou naši snahu se to může stát - neobávejte se kocoura kontaktovat, vzniklé obtíže promptně  vyřešíme k vaší spokojenosti!

To je on, náš firemní maskot, kocour mnoha jmen (oficiálně Jack, v závislosti na momentální situaci Obluda, Darebák, Smeták, Démon,  Miláček, Zlatíčko…). Veškerou naši práci sleduje, kontroluje, provádí zátěžové zkoušky a mnohdy vybírá barevné kombinace látek.

 

A zde další spolupracovník, kocour Fiškus. Na starosti má především testování materiálů z hlediska únosnosti a výhřevnosti.

 

Designová poradkyně,  technický dozor a modelka  v jedné osobě – Mourinka.

Způsob dopravy
Zboží zasíláme doporučeně Českou poštou, v Praze možné osobní předání. Cena poštovného je nastavena vyšší, poštovné upravujeme podle aktuální váhy zboží (vždy pouze směrem dolů:-) Při objednání tří a více kousků jakéhokoli zboží poštovné zdarma (bude upraveno při potvrzení objednávky faktuře).
Komentáře
Vložení komentáře: Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Fler Boxy
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Top nominace
Fotogalerie
 
Novinky
710201
25.3.2018 Jedna novinka - tentokrát pro děti: https://www.fler.cz/zbozi...
Zboží
Načítá se zboží ...
Oblíbení uživatelé
Zobrazování oblíbených uživatelů není majitelem účtu povoleno.
Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.