Profil uživatele
Frankie
Prodávající
Praha 9 - Čakovice
Registrace: 16.10.2009

 

Přátelé, kamarádi...

 

rád Vám zde  představím své výrobky vytvořené většinou klasickými kovářskými postupy a ukazující na možnosti a vlastnosti velmi skvělého materiálu, jakým je ocel, která spolu s pečlivým zpracováním, s poctivou kovařinou, pokorou a trpělivostí vytvoří zajímavé předměty, které osvěží a oživí nejeden prostor.

 

Psát o tom, proč dělám to co dělám a co mě k tomu vedlo mi nepřijde až tak důležité, protože je to otevřený a živoucí příběh, který, dokud budu vytvářet stále nové věci a nové věci, nebude nikdy uzavřen. O tom by měly vypovídat mé výrobky a díla, protože ty jsou konečnou a zajímavou fází celého procesu a jsou mnohem důležitější než pocity, které mám při jejich tvoření.   

 

 

Mezi mé výrobky, patří nejen drobnosti pro radost (zvonky, růže, otvíráky... ), užitné předměty (garnýže, věšáky, svícny...), věci ke krbu (krbové nářadí, koše na dřevo...), kované stoly a kování (na okna a dveře, kliky...), svítidla a lustry(spojení kovu a skla), ale i vetší realizace, jako jsou vývěsní štíty, ploty, mříže (do interiéru i exteriéru) a zábradlí. To vše se snažím dělat co nejvíce plasticky se zvýrazněním ruční práce. Samostatným odvětvím jsou pak právě plastiky, které mi umožňují svým volným pojetím  přenášet do díla své představy a pocity a zanechávat v nich tak kousek sebe.

 

Tvořím jak originální výrobky podle svých návrhů, tak i na objednávku a podle přání zákazníka. V tomto případě pak při realizaci objektu většinou předkládám jeho nákresy nebo fotky již hotových věcí, ze kterých je možné vybírat. U složitějších zpracování a děl složených z více prvků  zhotovuji prvně vzorky jednotlivých částí pro lepší představu zákazníka. Při jejich výrobě používám jen kusy z vlastní výroby (nýty, kuličky pro uchycení...).   

 

Snažím se kombinovat ocel i s jinými materiály, jako je dřevo, kámen nebo sklo(velmi efektní je foukané sklo do oceli). Pro oživení barevnosti výrobků používám také kombinaci prvků z mědi nebo mosazi. U ocele pak její možnosti vyžíhání např. plechů v různé barevné odstíny. Z mědi dělám také různá drobná kování a vysekávané štítky.

 

 

Spolupracuji také s truhláři a restaurátory, kdy podle už poškozených nebo chybějících částí(např. kování na okna nebo nábytek) vyrábím jejich repliky.

Pokud je čas, rád jezdím na tradiční řemeslné jarmarky a setkání, kde kromě prodeje předvádím kovářské řemeslo.

Na závěr patří veliký dík a vděčnost  Mistru kovářskému Romanu Kotrči z Velkých Popovic, který mě k tomu všemu přivedl, poskytl mi v prvních letech zázemí, vydržel moje telecí roky při vyučení a hlavně nebyl nikdy úplně spokojen s mým výsledkem, což mi dalo úplně nejvíc. 

 

 

Bouchání Zdar!

 

Navštivte také mé oblíbené krámky: Trepa 

                                                          Lindart

                                                          Hnízdilky

                                                          Mlsoun

Způsob dopravy
Výrobky posílám Českou poštou doporučeně, balík je pojištěný. Podle velikosti obálka nebo krabice, zabalené do papíru nebo bublinkové folie. V případě výrobku s kombinací sklo a kov jsou skleněné části zabaleny v balíku zvlášť a zajištěny proti pohybu v krabici. Možnost předání výrobku někde v Praze, kde se občas pohybuji. Případnou úpravu nebo připomínku k výrobku rád vyřídím.U zasílání do zahraničí bude případné poštovné konkrétně domluveno, stejně tak i u objemějšího zboží.
Komentáře
Vložení komentáře: Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Žádný záznam v blogu.
Fler Boxy
Žádný veřejný FlerBox.
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Top nominace
Uživatel nevytvořil žádnou Top nominaci.
Fotogalerie
 
Novinky
61563
27.3.2012 Společná novinka u TREPY - poličky z pedigu a přírodní abaky zavěšené na kovaných konzolkách
Zboží
Načítá se zboží ...
Oblíbení uživatelé
Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.