Domů Profil prodejce Gurumina
Alena Štukavcová Doležalová
  • aktivní prodejce od r. 2008
    Reaguje na objednávky obvykle do 2 hodin.
  • Jablonec n. Nisou, ČR
  • 487 prodaných kusů
  • 100% kladných hodnocení
Hodnocení: (516) 100%
Nadšenci: 1110
Aktivita: aktivní
Prodáno: 487
Registrace: 5.5.2008
Město: Jablonec n. Nisou
Stát: ČR

Gurumina

/ Prodávající
Novinky
1022532
10.9.2022 Vložen nový prsten https://www.fler.cz/zbozi...

 

 Vítám vás ve svém obchodě!

Jmenuji se Alena Štukavcová Doležalová. Jsem profesionální výtvarník - loutkář, ilustrátor, šperkař. Posledních 13 let se věnuji především tvorbě autorského šperku z drahých kovů a alternativních materiálů.

Šperky vytvářím celé ručně s výjimkou drobných mechanik, které bez příslušného vybavení vyrobit nelze. Používám staré techniky, jako je například repoussé, niello nebo glyptika z místních i dovezených kamenů. Šperkařina v tomto pojetí je tvrdá a náročná. V každém hotovém kusu se skrývají dlouhé hodiny práce a část mé životní energie, kterou touto cestou předávám dál.

S mojí prací se mimo internet můžete setkat na místních i mezinárodních výstavách, kterých za sebou mám už slušné množství. Tady jejich konání oznamuji prostřednictvím Fler kalendáře a novinek, případně Fler blogu, kde najdete i texty k jednotlivým kolekcím.

 

 

Souprava šperků, která byla vystavena  v prosinci 2019 v Tokyo Art Theatre Exhibition Gallery 1.v rámci soutěže International Silver Accessories Contest 2019. Nyní k dispozici zde.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Z výstavy "Moře, nebe, vítr" 2014


 

Z materiálů dávám přednost drahým a obecným kovům,  dřevu a kamenům, nebráním se ani "výstřelkům". Pokud jde o kameny, většinou si je zpracovávám sama, případně je kupuji od osvědčených českých brusičů, a proto je třeba u nich počítat s vyšší cenou. Pokud si kamenem nejsem v kterémkoliv směru jistá, uvádím to v popisu šperku. Drahé kovy a experimenty s nimi nechávám pochopitelně puncovat a označuji je touto výrobní značkou:

 

 

Pro období 2021 - 2022 mi byla udělena pro kolekci "Lesem" značka "Regionální produkt Jizerské hory", kopii certifikátu najdete v záložce profilu.

 

 

Šperky, které se na Fler nedostaly, si můžete prohlédnout i v mé zdejší fotogalerii. Zde jsou také k vidění některé z kamenů z mé dílny. Pár detailů navíc se dočtete v rozhovoru.

Z výstavy "Santiniho hvězdy", Kladruby 2016

 

Pokud se vám zalíbí některý z již prodaných šperků, mohu vám na zakázku vytvořit něco v podobném duchu. Je ale nutné dodržet pravidlo, kterým se bezpodmínečně řídím. Zákazníkům spolu se šperkem dávám záruku, že nepotkají jeho (mnou vytvořenou) kopii. Také pokud jde o zakázky, počítejte s někdy opravdu dlouhými dodacími lhůtami. Často je zakázka mnohem náročnější na realizaci, než svobodná a spontánní práce. Pravidla jsou jasně definovaná zde.

Ve svém obchodě nepořádám žádné kampaně, soutěže a hromadné sezónní slevy. Ceny šperků držím v přijatelných mezích, jejich hodnota je daná a s časem neklesá. Pokud je cena pro vás příliš vysoká, můžeme se dohodnout na zakázce, přizpůsobené vašim finančním možnostem. Také se můžeme domluvit na výměně materiálu - pokud máte nějaké staré stříbro, můžu vám ho nechat vyměnit za plech (s patřičným vyúčtováním a dokladem) a místo plné ceny kovu pak hradíte jen moji práci a přepracování materiálu, které si účtuje dodavatel.

 

Děkuji, že jste se tu zastavili a věnovali a věnovali mi svůj čas. Děkuji za všechny slovní komentáře, především za ty psané větou rozvitou. Zpětná vazba je důležitá. Omlouvám se, pokud z časových důvodů nezareaguji včas, zvlášť u pošty.

 

For foreign customers:

In the case of foreign shoppers I adjust the basic amount of postage according to the place where the goods are dispatched. Amount of foreign postage is only approximate. If you have any questions please contact me by internal mail.

 

 

 

 

 

Pro svojí kolekci glyptiky, vytvářené z místních kamenů a inspirované jizerskou přírodou a krajinou, jsem pro období 2021 - 2022 opět získala certifikát "Regionální produkt Jizerské hory". O kolekci a o tom, jak vzniká, se můžete dočíst v blogu.

 Šperky, které sem patří, mám v popisu označené tímto logem:

 

Velmi ráda vám vyrobím šperk podle vašich představ, pokud se ovšem nebude rozcházet s mými zásadami. Ty jsou dvě - nikdy nevyrobím kopii něčeho, co jsem už prodala někomu jinému (s výjimkou jeho výslovného souhlasu) a nikdy nevyrobím nic podle návrhu jiného autora, ani se nebudu inspirovat prací někoho jiného. Naopak vítám vaší vlastní invenci a přání, je to pro mě užitečná škola. Výjimka je inspirace styly (etno, steampunk.... )

Práce na zakázku probíhá jinak než spontánní tvorba a proto k její realizaci potřebuji cca 6 týdnů s výjimkou jednodušších požadavků, jako jsou například pecky do uší atp. Pokud na toto přistoupíte, získáte šperk, který bude jen váš, řemeslně poctivě provedený a  mnou neokopírovatelný pro někoho dalšího.

Samotná práce na zakázku začíná dohodou přes Fler poštu. Napište mi svojí představu a pokud se na zakázce, času  a ceně dohodneme, vystavím jí pod ilustračním obrázkem v obchodě. Jsem totiž bohužel díky stoupajícímu množství negativních zkušeností odsud nucena požadovat u neověřených zákazníků nevratnou zálohu, která zahrnuje přibližnou cenu materiálu a skicovné (navrhování je také práce a znamená množství hodin kreslení a konstruování). Po odkliknutí koupě a zaplacení předem dohodnuté zálohy začíná samotná práce na šperku, který je pro tu chvíli prioritou. Během jeho výroby ráda pořídím dokumentaci mezifází, abyste měli představu o jeho vzniku - nedělám to ale automaticky, takže mi prosím dejte na začátku vědět, že o to stojíte. Udělám to ráda.

Po dokončení a zaplacení zbytku ceny je šperk váš. Následné odeslání či předání proběhne podle dohody. Další jeho úpravy na míru jsou možné - drobnější jsou v ceně pouze za poštovné, na doplacení zásadních se dohodneme podle jejich nutnosti.

Pokud o mé šperky stojíte, ale jejich cena je pro vás příliš vysoká, můžu zakázku přizpůsobit vašim možnostem.  Je to jen věc dohody.

Pamatujte prosím, že na skicy, které jsem vám odeslala ve zprávách, se vztahují stejná autorská práva jako na šperk. Pokud zakázku zrušíte a zadáte práci podle nich někomu jinému, vystavujete sebe i jeho pravděpodobnosti právního postihu. Nezapomeňte, že je zde vše zdokumentováno.

Na práci na zakázku, odsouhlasenou zaplacením se nevztahuje čtrnáctidenní lhůta na vrácení bez udání důvodu, jak je uvedeno v obchodních podmínkách.

Vyhrazuji si právo od pravidel práce na zakázku odstoupit v případě léty prověřených zákaznic, o jejichž spolehlivosti jsem se mohla už nesčetněkrát přesvědčit. Totéž platí o zákaznících, jimi doporučených.

 

 

 

 

 

 

Úkolem této sekce je umožnit zákazníkovi pokochat se povinnými tabulkami, odkazy a obrázky všeho druhu, které by jinak ve vstupní části profilu tropily estetickou neplechu.

 

Způsob dopravy
Šperky posílám jako cenné psaní, bezpečně zabalené v dárkové krabičce či váčku, obalené (použitou, ale čistou) bublinkovou fólií. Zákazníkům ze Slovenska upravím částku za zaslání do zahraničí na míru, poštovné v EUR je pouze orientační.
Další prodejní profily
Komentáře
Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Top nominace
Zboží

Další zboží od Gurumina

Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím
Menu
--