Profil uživatele
Inspirae
Prodávající
Brno
Registrace: 15.2.2014

aktualizace:
(září 2015)
Dostupnost zboží je dočasně omezena,
knížkám se momentálně bohužel nemůžu věnovat,
omlouvám se, díky za pochopení,
a.h.- - - - - -
Inspir&e ..

malá autorská dílna pro ruční knižní vazbu, Mixed Media Book Art, drobnou papírovou tvorbu a další (související či nesouvisející) drobnosti, materiály a techniky ..

A taky tak trochu pro ´dřevěnou knižní tvorbu´,
protože ´Dřevo .. je prostě krásné´ ..
a taky papír .. a barvičky ..
Ale i polymerové/akrylové hmoty mají své kouzlo ...  :)  
A také s kůží se dá leccos provést ...

. . .
Produkce dílny je víceméně příležitostná -
ale pár drobných projektů už bylo realizováno - a další průběžně připravuju (vlastní autorské - i na objednávku, podle přání zákazníka).

Pokud něco z toho,
co se mi snad čas od času podaří vytvořit či vyrobit,
udělá někomu radost,
budu ráda.

alena h.


Technická poznámka:
Profil ´Inspir&e´ je profil, který vznikl z mého původního profilu ´alenahovorkova´ (přesunutím/oddělením mé knihařské tvorby).

Handmade & Original
Všechno, co tu nabízím/vytvářím, je originální autorská tvorba -  vytvořená ručně - víceméně od prvních přípravných fází (ruční  řezání či trhání papíru & jeho barvení/patinování,  broušení/drásání papíru či kůže, vrtání dírek aj.) - až po  finální zakončení/ošetření. Mám za sebou i pár pokusů s výrobou  vlastního autorského papíru .. a určitě nebyly poslední :) ..  Jedinou ´NON-hand-made´ vyjímkou jsou - příležitosně vyráběné (a  zatím ještě nevystavené) - jednoduché bločky apod., které jsou -  kvůli dostupnější ceně (jako levnější alternativa k ruční práci)  vyrobeny a knihařsky zpracovány standardními průmyslovými  technologiemi, tj. digitálním tiskem a spirálovou/kroužkovou  vazbou. I v tomto případě však jde o autorskou tvorbu - tj. pro  potisk používám výhradně vlastní grafiku, ilustrace či vlastní  autorské fotografie. I v případě dekorování technikou  razítkování - pokud je použita - využívám opět jen svá vlastní  autorská razítka, s vlastními motivy. Nepůvodní/přejaté motivy  používám pouze v případě papier-mache koláží z nalezených  vintage fragmentů z antikvariátů apod. (staré noty, noviny,  dobové inzeráty, pohlednice /scrapbook papíry aj.), nebo v  případě obecných volných motivů s Public Domain licencí.

Materiál
Použité materiály jsou vesměs přírodní (nebo přírodním způsobem  zpracované, barvené, ošetřené) - papír, kůže, dřevo, vosk, škrob  ... a nebo recyklované (papír, karton, textilie aj.) Kromě nich  pracuju i s dalšími běžně dostupnými univerzálními materiály pro  dřevo, papír, kůži aj. na bázi lihových, olejových či akrylových  medií (mořidla, akrylové barvy, akrylátový šeps, sochařské  modelovací hmoty, polymerové hmoty, závěrečné ošetřovací směsi  aj.).

Cena práce & výrobků
Vzhledem k tomu, že všechny výrobky jsou kompletně ruční  řemeslná práce - a nebo jejich součástí je originální autorská  tvorba (mixed media reliéf, malba aj.) - nedokážu se bohužel  dostat na cenovou úroveň průmyslově seriově vyráběného zboží,  které je dostupné v papírnictvích. Při otevření obchůdku jsem se  - pro začátek - pokusila zavést co nejnižší možnou zaváděcí  cenu, která je pro mě ještě přijatelná (a pro zákazníka snad  únosná) .. kterou se prozatím pokusím co nejdéle udržet. V rámci  možností.

Práce na přání - na  objednávku
Nenašli jste tu, co jste hledali? Nebo byste chtěli něco  speciálního, osobního? Když mi pošlete dotaz - nebo napíšete, co  byste si přáli, možná bychom to společně mohli zvládnout ..

Budu-li schopna aktuálně (technicky/časově) zakázku realizovat,  ráda vyrobím nový unikátní kousek - na přání.

© alena hovorková, 2014Pošta/způsob doručení
Zboží standardně odesílám jako doporučený  dopis /balíček - českou poštou. Pokud budete chtít jiný způsob,  případně radši využíváte jinou - osvědčenenou - doručovací  službu / kurýra, dejte mi prosím vědět, zásilku můžu poslat jinak.

Svůj atelier (a s ním i všechny své projekty, nápady i plány) jsem před lety
de facto opustila. Nerada.
Částečně ze zvědavosti, částečně z nutnosti nějak prakticky se živit, jsem
se vrhla do úplně jiného světa - digitálního.
A v něm jsem tak trochu uvízla.
V r. 1993 objevila Photoshop - a 24hodinové dny najednou přestaly stačit.

Od té doby jsem postupně prošla různými příbuznými obory - dtp, grafický design, ilustrace, concept art, digitální malba, 2D vizualizace, 3D modelování, animace, fotografie ... (všechno to spolu tak nějak souvisí ..) .. až jsem se nakonec postupně vrátila zase zpět k Photoshopu .. a k obrazové postprodukci (technická /kreativní retuš, restaurování fotografie, 2D vizualizace, produktová airbrush, matte-painting aj.)
- což je moje současná hlavní profesní specializace.

Ale -
protože kromě digitálních technologií mám ráda i ty nedigitální - tradiční, skutečné - tak vždy, když to trochu jde, vypínám počítač - a mířím do atelieru .. Ke skutečným barvám, materiálům, terpentýnu, dřevu, vosku, kůži, hlíně, hedvábí ..
A k papíru ..
Pro ten mám z nějakého důvodu zvláštní slabost ..

Svůj čas teď dělím mezi několik různých - poměrně odlišných - aktivit a projektů (profesních i osobních/autorských) .. 
A občas to zvládám jen tak tak .. takže moje volná tvorba je spíš příležitostná ..
Ale i to je fajn.
Každá chvilka mimo počítač ..
Kéž by dny byly o něco delší ..
alena h.
 . . .
Moje Fler-profily /přehled:

alenahovorkova >>
volná tvorba


Inspir&e >>  (= tento profil)
ruční knižní vazba aj.


StampArtDesigner >>
výroba autorských razítek (omezený provoz)


painterly >>

malování portrétu podle fotografie (omezený provoz)Způsob dopravy
Doporučená zásilka, případně (upřednostňujete-li jinou formu nebo kurýra), je možná dohoda. Při nákupu nad 1.500 poštovné (v rámci ČR) neplatíte. Při současném nákupu z více mých profilů (viz sekce ´o mně´) platíte jen jedno poštovné.
Komentáře
Vložení komentáře: Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Fler Boxy
Žádný veřejný FlerBox.
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Top nominace
Uživatel nevytvořil žádnou Top nominaci.
Fotogalerie
Žádná fotografie ve Fler fotogalerii.
 
Novinky
Žádné aktuální informace.
Zboží
Načítá se zboží ...
Oblíbení uživatelé
Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.