Profil uživatele
INTRO
Jana Marvánová | prodávající
Brno
Registrace: 9.10.2009

malířské tvorbě inklinuji k abstraktně expresivnímu vyjádření plném barev a emocí. V objektivu fotoaparátu dávám přednost černobílému vidění makrosvěta, jež vyplouvá do reality skrz hladinu vývojky a ustalovače v temném tichém prostoru naší koupelny. Ráda se ponořím do světa poezie a ilustrovaných knih, do imaginárního odpočinku v momentě doteku kůže s keramickou hlínou, jež je ochotná podrobit se tlaku mých představ a teplotě 1100 ºC. Vychutnávám si chvíle propojování osnovy a útku, naslouchám zvuku starého šicího stroje značky Veritas. Fascinuje mne ta pradávná kouzelná technika, kdy válec drtí kovovou destičku, aby z ní vymámil obsah jejího tušeného nitra, ale nepohrdnu ani moderní podobou grafiky, kde „stačí" stisknout pár tlačítek na klávesnici a nehmotnou ideu tak zhmotnit vydáním jediného povelu „print". A v neposlední řadě je zde realita odložených a nepotřebných věcí, které ztratili svou funkci, smysl své existence, a čekají na své znovuobjevení a znovuužití v podobě šperku.

Momentálně najdete v mém obchůdku zejména textilní tvorbu, ve fotogalerii můžete shlédnout pár interiérových realizací...

RESPEKTUJTE AUTORSKÁ PRÁVA! ..... DĚKUJI.

Chcete-li blíže nahlédnout do království mých textilních hraček, zvu Vás na krátkou komentovanou prohlídku ve videu Můj kreativní svět.

Pokud Vás zajímá má volná tvorba, navštivte virtuální galerii INTRO ART.

 

 

Textilní hračky a dekorace jsou šité zejména z bavlněných pláten a keprů, lněných pláten a bavlněných textilií ve směsi s elastanem. Veškeré textilie jsou předeprané. Hračky jsou podloženy vliselínem, aby duté vlákno, jímž jsou vycpány, nelezlo skrz textil napovrch. Pro plošší věci používám jako výplň termolín, sedáky a antistresová zvířátka jsou vyplněna polystyrénovým granulátem. Peněženky, batůžky a jiné užitkové věci zpevňuji zažehlujícím vliselínem nebo ronofixem (např. knížky, pouzdra).

Pro dekoraci používám knoflíky, dřevěné a jiné korálky, bavlněné a polyesterové provázky, saténové stužky, strojově paličkované krajky, filc atd. Hračky, jež jsou opatřeny knoflíky, korálky, patentkami apod. nejsou z bezpečnostních důvodů vhodné pro malé a „všeochutnávající“ děti!

Detaily jsou buď vyšity ručně bavlnkami nebo malovány textilními barvami, jež jsou zafixovány zažehlením.

Všité tvary (provázky, ouška, nožky atd.) prošívám kvůli pevnosti 2-3krát.

ÚDRŽBA: Pro delší životnost a stálobarevnost doporučuji (není-li uvedeno jinak) šetrné ruční praní. Výrobky se nesmí sušit v bubnové sušičce, dále se nesmí bělit a čistit chemicky. Žehlit dle pokynů u jednotlivých výrobků.

Vzhledem k tomu, že nešiji ve velkém množství a že každý kousek je originál, není možné získat na hračky certifikát o zdravotní nezávadnosti a vhodnosti pro nejmenší děti. A přestože věnuji výběru materiálu a důkladnému zpracování velkou péči, hračky nejsou vhodné pro děti do 3 let!

 

 

Způsob dopravy
Českou poštou, doporučeně. Dle váhy a rozměrů od 37,- do 64,-Kč, u hodnotnějšího obsahu jako balík do ruky (tudíž pojištěný na hodnotu zboží, dle tarifu pošty za 107,-Kč). - - - Zboží odesílám obvykle do dvou pracovních dnů po obdržení platby. Po domluvě možné i osobní předání v Brně.
Další prodejní profily
Komentáře
Vložení komentáře: Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Fler Boxy
Žádný veřejný FlerBox.
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Top nominace
Fotogalerie
 
Novinky
576559
6.12.2016 Poslední letošní novinka: NÁMOŘNÍ didaktická kostka.
Zboží
Načítá se zboží ...
Oblíbení uživatelé
Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.