Domů Profil prodejce LiM Art
Lenka Martonová
  • aktivní prodejce od r. 2017
    Reaguje na objednávky obvykle do 2 hodin.
  • Nejdek, ČR
  • 94 prodaných kusů
  • 100% kladných hodnocení
Hodnocení: (15) 100%
Nadšenci: 158
Aktivita: aktivní
Prodáno: 94
Registrace: 2.12.2017
Město: Nejdek
Stát: ČR

LiM Art

/ Prodávající
Novinky
936617
8.3.2021 Makové šálky, které se už téměř vyprodaly, tak vkládám posledni kousky https://www.fler.cz/zbozi...

Keramika, která ctí tradici poctivého řemesla v moderním pojetí 

 

 

 

Nechte se unést i do mého dalšího světa plného obrazů a obrázků.

Do světa L.MArt

 

Kdysi jsem se vyučila keramičkou a roky pracovala v porcelánce. Konkrétně v Manufaktuře Chodov na Karlovarsku, která se specializovala na výrobu růžového porcelánu. Během mateřské jsem se rozhodla, že už nikdy, ale opravdu nikdy nebudu pracovat v porcelánce a nebudu se věčně máchat v hlíně. Začala jsem tedy studovat ekonomii a podnikání.

Po mateřské jsem se musela ještě na čas vrátit zpět do porcelánky, ale tentokrát už do soukromé. Tady jsem měla možnost projit celým procesem výroby od lití do forem, glazovaním, dekorovaním, plnění pece, balení. 

Po uspěšném ukončení studia, jsem nastoupila jako účetní do hotelu v Karlových Varech. Byla to práce snů. Krásné prostředí, skvělý pracovní kolektiv, skvělé platové ohodnocení, možnost využívat veškeré výhody hotelového komplexu. 

Časem mi začala chybět tvůrčí činnost a proto jsem začala malovat. Zpočátku se zdálo, že tímto bude moje kreativní duše uspokojena. Nebyla. Moje duše toužila po hlíně. Zabořit ruce to té tvárné, mazlavé hmoty. Jen jsem toužila po jiném zpracování. Nechtěla jsem lít hmotu do forem, mé ruce toužily vytvářet, točit, modelovat.

Začala jsem sledovat české i zahraniční keramiky a snila o své vlastní dílně. Bohužel mi chyběla odvaha. Nechtěla jsem se vzdát jisté finanční svobody a jistoty, kterou mi poskytovala práce v účtárně.

Jenže když něco opravdu, ale opravdu chcete a vy neposloucháte volání své duše, vždy se něco přihodí. Něco co Vám otevře cestu, i když v tu chvíli to nevidíte. U mě zasáhla nemoc. Díky nemoci jsem už nemohla dál vykonávat práci účetní. Byla jsem nešťastná a nevěděla co dál. Můj manžel mi ale řekl: 

"Jsi přeci keramička, nechceš dělat keramiku doma v klidu?"

Najednou jsem věděla, že to je ta cesta. Cesta po které mám jít. Všechny moje buňky se radovaly a radují dodnes. Byla jsem rozhodnutá dělat keramiku po svém, točenou na kruhu. Točit jsem se učila sama podle knížek a videí na youtube. Vše ostatní čerpám ze zkušeností a praxe v porcelánové vyrobě, což je k nezaplacení.

Specializuji se na kameninu pálenou při teplotě 1250°C, točenou na hrnčířském kruhu, ale i modelovanou volně z ruky, či z plátů. Keramiku vyrábím užitkovou, dekorativní i zahradní.

Užitková keramika jako jsou hrnky, šálky, taliřky, misky splňují hygienické předpisy pro styk s potravinami a jsou řádně atestovány na hygienické stanici.

Jezdím na různé trhy a jarmarky a proto vám zde nabízím jen omezené množství keramiky.  Také je možné, že to co si vyhlédnete je už prodané. Snažím se neustále nabidku aktualizovat, ale někdy to je tak rychlé, že vyrobim, nafotím, zveřejním a výrobek je během chvíle prodán jinde.

V případě zajmu mě neváhejte kontaktovat. V případě, že je váš požadavek pro mě realizovatelný pracuji i na zakázku.

V nabídce tu mám i obrazy, ale v toto chvíli jsem natolik pohlcena keramikou, že mi na malbu už nezbývá mnoho času. 

Pokud jste dočetli až sem, jsem velmi vděčná za váš zájem a přeji vám krásné dny.

Uživejte života s láskou, vděčností a pokorou ModlitbaMiluju tě!.

 

Způsob dopravy
Zboží posílám řádně zabalené Českou poštou i Zásilkovnou
Další prodejní profily
Komentáře
Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Žádný záznam v blogu.
Fler Boxy
Žádný veřejný FlerBox.
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Top nominace
Uživatel nevytvořil žádnou Top nominaci.
Fotogalerie
Žádná fotografie ve Fler fotogalerii.
Zboží

Další zboží od LiM Art

Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Menu
--