Domů Profil prodejce Lydie Dostálová
Lydie Dostálová
  • aktivní prodejce od r. 2010
    Reaguje na objednávky obvykle do 5 minut.
  • Liberec 1, ČR
  • 931 prodaných kusů
  • 100% kladných hodnocení
Hodnocení: (273) 100%
Nadšenci: 889
Aktivita: aktivní
Prodáno: 931
Registrace: 16.8.2010
Město: Liberec 1
Stát: ČR

Lydie Dostálová

/ Prodávající
Novinky
1046549
11.2.2023 Krásný blog k narozeninám Fleru! To to letí, už 15 let...https://www.fler.cz/magaz...

 

Vítejte v hedvábném království!

 

                                        .....když rozkvetou pampelišky ......

Maluji profesionálními barvami na čisté přírodní hedvábí, většinou šály a šátky již ušité, občas také střihnu metráž a ušiji šátek a poté vezmu štětec a maluji.
Barvy používám reaktivní, tedy fixované parou, tyto barvy totiž hedvábí nezatěžují, hedvábí stále zůstává jemné, lesklé a splývavé. Kombinuji někdy s barvami zažehlovacími - stínované vzory se lépe malují právě "zažehlovačkami".
..... pozval mě na rande .....
V zoologické zahradě č.2 - hedvábný šátek
..... letní čas dovolené .......
Melounová vášeň - hedvábný šátek, 90x90
         .... nebo čas svatební ......       
Hedvábný šifonový šátek 90x90 - Pro nevěstu?

.... nebo čas s hudbou ....         


.... stále zamilovaná .....

V makovém poli - hedvábný šátek, 90x90

.... taky jdeme na procházku .....

.... hezky odpočívám ...

Poduška královny Kleopatry-dva hedvábné polštářky

....... v klidu domova ........

........ pak přijde babí léto a podzimní nálada ...........

 

..... něco k tanci ....

Dnes bych protančila střevíce! Hedvábný pléd

...... možná také zaprší ......       

Deštník - Déšť a kroupy, to je hloupý

.... a pánové nic? ....     

Pro sladěný pár - hedvábná kravata

...................  přichází zimní ticho  ........................

                     
 
Druh hedvábí vždy uvádím u výrobku, nejčastěji je to hedvábí pongé 5 nebo 6 (značení počtu nití na mm2), velmi ráda používám chiffon a žoržet, připomíná mi závoj. Také najdete Creppe de Chine či Twill...
Hotový výrobek vždy peru, žehlím, fotím, skládám do dárkové krabičky. Cena krabičky je zahrnuta v poštovném a balném.

Maluji šály

 a šátky,

 pak kravaty či motýlky pro pány,
                            

najdete několik hedvábných originálních deštníků.

 

Nabízím i hedvábné polštářky... a ozdoby pro ženy -  hedvábné brože a korále.

 
Pak několik obrázků malovaných na hedvábí.
 
 

                        ......   Maluji s láskou pro Vás ...  Lydie    .......

 

     

 

Vítám Vás ve svém virtuálním obchodě.

Jmenuji se Lydie, žiji ve venkovské čtvrti města Liberec. Ačkoli máme velkou rodinu, bydlíme v domečku už jen sami dva s mužem. Živím se hudbou - jsem učitelka populárního zpěvu na volné noze, a také vyučuji hru na klavír, zpívám v swing-grassové kapele. Kromě toho maluji hedvábí, které zde nabízím.

O mých výrobcích a o práci s hedvábím se více dočtete zde. Nahlédněte také sem, pokud si chcete přečíst ROZHOVOR se mnou, o mé práci, zálibách, rodině; jste zváni.

A jak je to s hedvábím? Začalo u mne před mnoha lety.... luxusní příjemný materiál a malba na něj mne velmi obohatila.

 
Výrobky z hedvábí snadno vyperete i vyžehlíte, barvy jsou stálobarevné. Můžete nosit ke koktejlám i k svetříku a džínám. Návod na údržbu přikládám do každého balíčku.

 

Takto vypadá hedvábí před focením          a takto vyžehlené a zabalené.

 

Na tomto videu se můžete nechat inspirovat, jak šátek či šálu uvázat kolem krku. A na této stránce je návod pro pány, jak uvázat kravatu.

Děkuji modelce Týně za její ochotu při fotografování. V poslední době mi jako modelka pomáhá Martinka a také najdete fotografie s Míšou.

Děkuji všem, kdo navštívili můj virtuální obchod a zanechali zde srdíčko nebo milá slůvka. Děkuji i za slova, která mi mohou pomoci v dalším rozvoji v kvalitě zboží.

 

Všechny mé výrobky jsou nositelem značky Regionální produkt Jizerské hory, od r. 2012.

Výrobky Regionálních produktů jsou znamením původu výrobku v regionu, originality, ekologické šetrnosti a podílu ruční práce při jejich vzniku.

 

 

***Vlastním ještě druhý profil, Šperky od Lee, kde najdete  hedvábné brože, náhrdelníky, náušnice a jiné maličkosti hezky pohromadě.

Kromě toho maluji také obrázky.... najdete na profilu Hedvábné obrazy.

Jedno poštovné při objednávce ze všech profilů je samozřejmostí.*** 

 
  

Mírumilovné? Co je to?

Kdo nosí hedvábí, vyzná se v termínech jako Crepe de Chine, Chiffon, Pongé5, Habutai, saténové hedvábí... Každá tkanina má své přednosti a hodí se ke konkrétním účelům. Většinou u výrobků najdete stručné hodnocení látky. Nejčastěji na malované hedvábné šátky a šály bývá používáno hedvábí pongé 5 nebo 6, hezky se na něj maluje  a šátek zůstává jemný a měkký. Chiffon je průsvitný, Crepe de Chine těžší a splývavější....

Hedvábí se vyrábí z kokonů bource morušového, poté, když housenka sní spoustu listí moruše. Zakuklí se, a kdybychom ji nechali být, prokouše se ven motýl. Spíš můra. Takže kokony se sbírají ještě před vylíhnutím motýlků, ti se horkem zabijí, aby neporušily kuklu, a pak se odmotá dlouhé, předlouhé vlákno (až 4000m ). Podrobnosti si můžete najít u strýčka Gůgla.

A tady začíná vlastní dnešní povídání o mírumilovném hedvábí.

Jsem vegetariánka, a tak mne pořád pronásleduje otázka, jak tedy s tím hedvábím.... musí tolik motýlů umřít. Copak moruše, těm listí při dobré péči opět doroste, ale to zpracování! Pak jsem se dozvěděla o mírumilovném hedvábí. Motýlci se nechají vylíhnout a zpracovává se prokousaná kukla. Dokonce existuje divoké hedvábí, tedy kukly posbírané domorodci volně v lese. Představuji si je, jak běhají po lese a hledají moruše a na nich zakuklené housenky.

Mírumilovné hedvábí se vyrábí, aniž by byly zabíjeny larvy bource morušového (hedvábný motýl, jehož larvy tvoří hedvábné vlákno, z nějž si staví kokon, ve kterém se přeměňuje na dospělého motýla). Na rozdíl od běžné konvenční výroby, při které jsou živé larvy usmrcovány ještě uvnitř kukly, aby bylo zachováno co nejdelší vlákno a aby se snížila pracnost následné výroby hedvábných látek (na 1 m2 konvenční hedvábné tkaniny je třeba usmrtit okolo 1500 larev), jsou v případě mírumilovného hedvábí používány kokony, z níž se dospělý bourec již vylíhl a opustil. Hedvábní motýli se tak nechávají prožít celý svůj přirozený životní cyklus. Hedvábná vlákna získávaná z porušených kokonů se musí kvůli jejich kratší délce odlišně zpracovávat, částečně i ručním způsobem, čímž vzniká úplně nová, na první dotek rozpoznatelná kvalita hedvábných látek - jsou příjemnější, mnohem jemnější, měkčí a nadýchanější. Lépe také odvádí vlhkost od těla i tepelně izolují, než běžné hedvábí.

Hurá! Máme tady mírumilovné hedvábí!

Ovšem, je drahé. Dost drahé. A nelze koupit jeden běžný metr na zkoušku.
Vydržela jsem čekat necelé dva roky a hedvábí stejně koupila. Je nádherné. Luxusní. Má lesk a je měkké.... První namalované kousky vám zde přináším. Šátky 90 x 90 cm, barvy fixované napařováním.

Kolem dokola šátku je louka - zelené pozadí s moderními kytkami - a uprostřed modré nebe. Elegantní. 90x90 cm

Šátek s květinami a motýly, 90x90 cm

Paví šátek v zeleno-růžovém odstínu, 90x90 cm

Tyrkysový šátek s maceškami po celém obvodu šátku, 90x90 cm

Doufám, že se líbí :)

Něco málo ještě bude následovat.

Způsob dopravy
Zasílám doporučeně Českou poštou v bublinkové obálce, můžete vybrat i jinou nabídnutou formu platby a doručení. Připočítávám do celkové částky poštovného dárkovou krabičku za 30,- Kč, pokud si ji nepřejete, napište poznámku k objednávce. Je možný osobní odběr zboží v Liberci, cena za poštovné odpadá. Ke každé objednávce vždy vystavuji fakturu, kterou si sami můžete vytisknout (najdete ji v sekci Moje objednávky - možnosti platby). Pro zákazníky ze zahraničí mám zřízený účet u Fio banky.
Další prodejní profily
Komentáře
Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Fler kluby
Liberecko
Zboží

Další zboží od Lydie Dostálová

Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím
Menu
--