Domů Profil prodejce Marabu
  • aktivní prodejce od r. 2009
    Reaguje na objednávky obvykle do 30 minut.
  • Šanov, ČR
  • 615 prodaných kusů
  • 100% kladných hodnocení
Hodnocení: (226) 100%
Nadšenci: 1455
Aktivita: aktivní
Prodáno: 615
Registrace: 17.11.2009
Město: Šanov
Stát: ČR

Marabu

/ Prodávající
Novinky
927152
20.1.2021 Pokračování růžové zimy: pletená dětská čepice s bambulí.

GALERIE NA KNOFLÍKU

Exotické země, cizokrajné tváře, lidé, krajiny prudkých vrcholů a údolí, obrazy s tvarovaným horizontem... Ano, to se to fotí. Téměř samo.

Mě inspiruje víc člověk, který žil a fotil převážně ve svém ateliéru a v jeho bezprostředním okolí sledoval změny vyčarované střídáním 4 ročních období, člověk, který viděl krásu i v industriální krajině, člověk, který fotografoval "papírovou krabičkou" jedno téma, jeden námět - ženy...

Takových vzorů mám několik. Proto jsem přijala jako výzvu fotografovat rovinu, kde nelze zdánlivě o co oko opřít, život na malé vesnici, kde se jakoby nic neděje. Vidět odcházející soulad člověka s přírodou, tradiční venkovskou faunu a flóru, selská stavení a objekty, stále schraňované dřívější nezbytnosti v podobě pracovních nástrojů...

Mám ráda poetiku, ne romantiku sladkých slov a obrazů.
Obrazy, které nejsou ostré jako břitva, barvy, které míchá podvečer a svítání, mraky a bouřka. Prostě banální, neviditelné, samozřejmé. Kéž mi slouží oči!

Galerie na knoflíku
Jak všechno vměstnat na malý prostor mi umožnilo přátelení se s buttony - knoflíky, brožemi, plackami. Tím vzniká miniobraz, který se může nosit stále s sebou - taková minigalerie v pohybu.  

Svět na jedno použití
Na venkově se nikdy zbytečně nevyhazovalo. Schovávají se bavlnky, odstřižky, knoflíky, zbytky her a hraček, roztržené korále a náhrdelníky, komponenty z různých ozdob. Vše se přece dá někdy na něco použít! Prostě - recyklace. Z těchto nálezů se mohou vyrobit třeba šperky.

----------------------------------------------------------------------------------------

 

O pletení

Často pletu… Někdy se (s)pletu… Možná častěji, než bych chtěla…Proto raději pletu…Občas mi všechno jde hladce…Ale taky mám sem tam oči obrace…Musím nahazovat (pojistky), splétat (vztahy), nevyhnu se párání (špatných pocitů)…Pomoc(nou jehlici) vyhledávám jen v krajním případě…Pohybuji se v kruzích, nejraději jdu ale rovněUjímám se vedení, i když se ukáže, že jsem norské dřevo…To se potom uklidňuji severskými vzory – naučí trpělivosti…Někdy si nevidím na špičku nosu – tedy spíš bambule:)…Přiznávám, jsem popleta…Ale pletky nesnáším! To se raději stočím do klubíčka a spřádám sny.

Taky se nerada opakuji. Příze je pro mě paletou, jehlice štětcem: nahodím první oka, vlnu ohmatám prsty a očima a začnu plést. Přibývající řádky mi samy řeknou, k jakému cíli se propletu.

Miluji čepice, hučky, barety, kloboučky…Sluší všem! Nemají věkové ani jiné hranice: strčíš do nich hlavu a pomalými pohyby si je narazíš do čela, z čela, na ucho (levé nebo pravé), hodně dozadu, jen tak lehce na zátylek…a pozoruješ, jak se pod „rukou“ pokrývky hlavy měníš. Z Karkulky zimní královnou nebo královnou zimy…jara...léta...podzimu.

Nespletla jsem něco? Snad ne. Když, tak mi napište. A zase přijďte, nabídnu vám ke kávě čerstvou pletýnku.

 

Maru

 

 

 

 

NA POLŠTÁŘI...

jen se tak lehce otřely o polštář obrazy mé krajiny

 

 

 

 

 

 

 

Další hry s mými fotografiemi

aneb

J a k   b y   t o   m o h l o  v y p a d a t...

 

 

 

 

 


 

 

 

 

Další prodejní profily
Komentáře
Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Fler Boxy
Žádný veřejný FlerBox.
Fler kluby
Zboží

Další zboží od Marabu

Oblíbení uživatelé
Zobrazování oblíbených uživatelů není majitelem účtu povoleno.
Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím
Menu
--