Profil uživatele
Marabu
Prodávající
Šanov
Registrace: 17.11.2009

GALERIE NA KNOFLÍKU

Exotické země, cizokrajné tváře, lidé, krajiny prudkých vrcholů a údolí, obrazy s tvarovaným horizontem... Ano, to se to fotí. Téměř samo.

Mě inspiruje víc člověk, který žil a fotil převážně ve svém ateliéru a v jeho bezprostředním okolí sledoval změny vyčarované střídáním 4 ročních období, člověk, který viděl krásu i v industriální krajině, člověk, který fotografoval "papírovou krabičkou" jedno téma, jeden námět - ženy...

Takových vzorů mám několik. Proto jsem přijala jako výzvu fotografovat rovinu, kde nelze zdánlivě o co oko opřít, život na malé vesnici, kde se jakoby nic neděje. Vidět odcházející soulad člověka s přírodou, tradiční venkovskou faunu a flóru, selská stavení a objekty, stále schraňované dřívější nezbytnosti v podobě pracovních nástrojů...

Mám ráda poetiku, ne romantiku sladkých slov a obrazů.
Obrazy, které nejsou ostré jako břitva, barvy, které míchá podvečer a svítání, mraky a bouřka. Prostě banální, neviditelné, samozřejmé. Kéž mi slouží oči!

Galerie na knoflíku
Jak všechno vměstnat na malý prostor mi umožnilo přátelení se s buttony - knoflíky, brožemi, plackami. Tím vzniká miniobraz, který se může nosit stále s sebou - taková minigalerie v pohybu.  

Svět na jedno použití
Na venkově se nikdy zbytečně nevyhazovalo. Schovávají se bavlnky, odstřižky, knoflíky, zbytky her a hraček, roztržené korále a náhrdelníky, komponenty z různých ozdob. Vše se přece dá někdy na něco použít! Prostě - recyklace. Z těchto nálezů se mohou vyrobit třeba šperky.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

O pletení

Často pletu… Někdy se (s)pletu… Možná častěji, než bych chtěla…Proto raději pletu…Občas mi všechno jde hladce…Ale taky mám sem tam oči obrace…Musím nahazovat (pojistky), splétat (vztahy), nevyhnu se párání (špatných pocitů)…Pomoc(nou jehlici) vyhledávám jen v krajním případě…Pohybuji se v kruzích, nejraději jdu ale rovněUjímám se vedení, i když se ukáže, že jsem norské dřevo…To se potom uklidňuji severskými vzory – naučí trpělivosti…Někdy si nevidím na špičku nosu – tedy spíš bambule:)…Přiznávám, jsem popleta…Ale pletky nesnáším! To se raději stočím do klubíčka a spřádám sny.

Taky se nerada opakuji. Příze je pro mě paletou, jehlice štětcem: nahodím první oka, vlnu ohmatám prsty a očima a začnu plést. Přibývající řádky mi samy řeknou, k jakému cíli se propletu.

Miluji čepice, hučky, barety, kloboučky…Sluší všem! Nemají věkové ani jiné hranice: strčíš do nich hlavu a pomalými pohyby si je narazíš do čela, z čela, na ucho (levé nebo pravé), hodně dozadu, jen tak lehce na zátylek…a pozoruješ, jak se pod „rukou“ pokrývky hlavy měníš. Z Karkulky zimní královnou nebo královnou zimy…jara...léta...podzimu.

Nespletla jsem něco? Snad ne. Když, tak mi napište. A zase přijďte, nabídnu vám ke kávě čerstvou pletýnku.

 

Mara(bu)

 

 

 

 

K R Á L O V N A    V Ř E S O V I Š T Ě

všechny odstíny zelené

  

 

 

 

 

 

Hry s mými fotografiemi

aneb

J a k   b y   t o   m o h l o  v y p a d a t

 

 

 

 

 


 

 

 

 

Další prodejní profily
Komentáře
Vložení komentáře: Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Fler Boxy
Žádný veřejný FlerBox.
Fler kluby
Top nominace
Fotogalerie
 
Novinky
745717
3.9.2018 Sběratelské knížky pro děti a něco vintage kousků do bytu-vloženo ve spřáteleném obchůdku: https://www.fler.cz/antik...
Zboží
Oblíbení uživatelé
Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.