Domů Profil uživatele martinadk
  • Na Fleru od roku 2011, ČR
Hodnocení: nedostupné
Registrace: 19.10.2011
Stát: ČR

martinadk

/ Nakupující
Profil

Krásný den a vítejte všichni kdo zavítáte na mé stránky

Od malička jsem netvořila {#emotions_dlg.rehot} jako většina z vás. Mě to chytlo až v dospělosti. Napřed jsem začala vyšívat, ale co s výšivkami ?!? Pak jsem se pustila do triček .  Ze začátku jsem se je naučila batikovat, savovat  - vytvářet různé vzory a přidala jsem i šablony. No a ty jsem doplnila malováním. Jak konturami, tak pak již různé vzory či obrázky ( hlavně pro děti ).

V roce 2010 jsem však potkala KORÁLKY. A byla z toho velká láska která se mě drží .Šlápnul vedle Jak jsme se seznámily. Známá známé ... prodávala svoje korálky ale taky fimácké náramky. Byly vzor klimt a hozně se mi líbily. Jenže tehdy jsem náramky nenosila. A tak mě napadlo, že si je předělám na náušnice a přívěsek.  Tak jsem si koupila první nauš. háčky, kroužky ... a kleštičky.  A už to jelo.  Další nákupy přes net a  objevení beadfora ( zlomový okamžik ) .  Říkala jsem si, že ty holky jsou blázni - vytvářet tak náročné věci. No a  sešel se rok s rokem a doufám, že se můžu počítat mezi ně. {#emotions_dlg.tuli} Navlékání a ketlování šlo stranou - to už dělám jen občas. Většinou teď háčkuju a šiju. A zkouším i výšivku.  Občas se v noci probudím a přemýšlím co a jak budu dělat. Doma mám blok návrhů a asi je nikdy nestihnu udělat protože den má jen 24 h, já 2 malé děti a spát se aspoň trochu musí {#emotions_dlg.rehot}. Prostě korálky jsou láska i závislost.

Pokud se vám moje šperky líbí budu velmi potěšena za komentáře a ještě víc pokud si je koupíte a rádi a často je budete nosit.

Jako doplněk jsem začala dělát látkové kabošonky/buttonky. Jsou to potahované knoflíky s hladnou zadní stranou vhodné zejména k obšívaní. Dají se  do nich vlepit brožové můstky nebo magnety. Na přání je mohu předělat na knoflík ( nebo udělat jiné ) .

Další mojí novinkou jsou ubrošonky Usmívající se.  Jde o dřevěné placičky 3 nebo 4 cm velké , tloušky 4mm, které jsem upravila ubrouskovou technikou / decoupage.  Ubrošonky se hodí buďto jen k zavěšení např. na hedvábnou šnůrku nebo řetízek.  Mají dírku , která je schovaná ubrouskem, ale jde jednoduše propíchnout.  Dále je ze použít k obšití nebo výšivce. Pokud si někdo vybere ubrošonek a neumí ho zpracovat, ráda mu udělám šperk na přání. V nabídce mám také připravené ubrousky ještě nenalepané, tak si z nich můžete vybrat....

 a tady pár ukázek:

ubrošonky a kabošonky

šité

háčkované

ketlované/JIG/gizmo

navlékané

 

 

naušnice

a výšivka

Jak se starat o šperky

Chcete-li, aby vám váš nový šperk vydržel dlouho krásný, dodržujte následující pravidla při jeho nošení a skladování:

- Vyhněte se styku s vodou, chemikáliemi, kosmetickými prostředky. Šperk nasazujte jako poslední a sundávejte jako první.

- Pro dlouhodobé skladování šperku volte suchá místa, chráněná před prachem a přímým slunečním světlem (takže ne v koupelně nebo na okenním parapetu ;) ideální je uzavřená krabice či skříňka)

- Šperk raději odložte před spaním, koupáním, sportem, fyzicky náročnou prací, návštěvou lázní.

- Šperk chraňte před mechanickým poškozením, extrémním tahem a tlakem, skladujte mimo dosah malých dětí a aktivnějších domácích mazlíčků.

 

jsem členkou Klubu šitého šperku

Blog
Žádný záznam v blogu.
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Menu
--