Metudka

Drátování je podivuhodná disciplína. Na první pohled nezajímavý a obyčejný materiál se v šikovných rukách během chvilky mění v roztodivné tvary, pletence či zákruty. Hanka alias Metudka o tom ví své... 

Řekněte nám na úvod něco o sobě.
Jeden Metud mě před 13 lety zavedl na malou dědinku, kde lišky dávaj dobrou noc, zajíci a srnky vám hopsají kolem oken - odtud ta přezdívka.
Jinak vás zdraví Hana Rajnošková, je mi 35 let, máme doma 3 holky, 2 morčata a jednoho chlupatého kocoura, přes den jsem mzdová účetní a v noci dráteník.
Znamením jsem střelec, ale jinak jsem naivní blázen, který je poslední dobou spíše kořistí, než lovcem.

Ze kterých materiálu nejraději tvoříte, případně jakou techniku máte nejraději?
MetudkaOdmala jsem člověk, který musí zkusit vše, to platí stále a nemám ráda slova - to nejde.
Vyzkoušela jsem mnoho technik – od pedigu, decoupage, plstění přes vrtání a malování vajec po šití, malůvky na textil a mnoho dalšího, ale mou největší stálou láskou se stal černý drát. Nejraději sedím u teploučka z kamen a motám.

Jaké materiály a techniky jsou pro vás naopak záhadou?
Přála bych si ještě zdolat kukuřičné šustí a paličkování - tahle řemesla jsou pro mne přímo posvátná a kdo je ovládá, má můj velký obdiv.

Jak jste se ocitla na Fleru a jaké tu máte plány?
Na Fler mě přivedla AndreaD., moje zlato, právě její úžasné lidové výšivky mě inspirovaly k tomu, abych si našla i svůj styl - já mu říkám lidunkový.
Zdolávat ten tvrdý drát v různé krucánečky a vidět potom výsledný oplet - to je pro mě pohlazení na duši.

Co se vám na Fleru nejvíce líbí a co byste vylepšila?
Přiznám se, že nestíhám tvořit blogy, a nějaká zlepšení zjistím až po dlouhé době. Podívám se na své oblíbené z dob začátků a velmi oceňuji funkci srdíčkování - tu využívám maximálně, neboť řadit všechny mezi oblíbené už prostě nejde. Žasnu, co všechno se snaží lidé vytvořit.
Takže návrhů na vylepšení se ode mě nedočkáte. Já bych spíše potřebovala pro sebe nějakou funkci stop, neboť mám vyhlídnuto spoustu krásných věcí, které bych ještě ráda zařadila mezi další poklady zde z Fleru.

Co zajímavého jste naposled četla / viděla / objevila na internetu, doporučte.
S četbou je to u mě horší, zákony v zaměstnání vedou, poté pohádky nejmladší dcerce a sem tam nějaký článeček v sobotním magazínu. Spíše sleduji internet. 
MetudkaA při svém nočním motání jsem aktivní televizní posluchač, pokud se mě ale zeptáte, jak vypadal hlavní hrdina filmu - nemohu sloužit.
Miluji Čechmor, Fleret, Docuku a housličky s cimbálem.

Jak propagujete svoji tvorbu?
Nejvíce propaguji svou tvorbu tady na Fleru, můžete mě občas potkat na nějaké výstavě či malém jarmarku, kvůli stavbě domu jsem musela tyhle aktivity chvíli pozastavit, ale letos začnu nanovo.
Jinak se snažím své zkušenosti předat i dál formou kurzů. Začínám tvořit své stránky, ale se svými – ehm, počítačovými antischopnostmi se třeba někdy dopracuji k tomu, že budou oku lahodící.
Velké díky patří i prodejcům zde na Fleru, kteří mé dráty zařadili k svému sortimentu, např. Dominok, Babouka, Bouquet garni, žabička...

Jak si představujete svůj život za deset let?
Svůj život za 10 let si nedovedu vůbec představit. Přála bych si, aby byl den aspoň jednou tak dlouhý, mít starosti jako mé děti, více úsměvu na tváři, více zdraví a aby nás kocour nebudil ve 4 hodiny ráno, že chce jít ven, ale aspoň o hodinu později. :)

Na co jsme se vás zapomněli zeptat? :)
Já myslím, že necháme prostor i jiným. Moc vám děkuji a přeji krásné sluníčkové dny. Hanka.

My taky děkujeme! :)