Domů Profil prodejce mihulli
  • aktivní prodejce od r. 2010
    Reaguje na objednávky obvykle do 5 minut.
  • Sychrov, ČR
  • 2655 prodaných kusů
  • 100% kladných hodnocení
Hodnocení: (820) 100%
Nadšenci: 2916
Aktivita: aktivní
Prodáno: 2655
Registrace: 20.3.2010
Město: Sychrov
Stát: ČR
Důležitá informace: Milí moji, nastupuji nyní na svou třetí mateřskou dovolenou a těším se na třetího chlapečka do týmu. Chvilku to bude trvat, ale s kamínky snad zas brzy začnu. Krásné dny, Michaela.

mihulli

/ Prodávající
Novinky
1082831
22.11.2023 novinky tu...

...vítejte....tu, v mých malých světech...

trošku zas tu, ukradené chvíle, relax v dílně, sem tam vznikají nové kamínky.

nové povídání tu

...k nahlédnutí pan kovář, všichni tu, povídání, kde se kamínky zabydlují

Licence Creative Commons
Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Michaela Kárová-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko

2011-2020 Michaela Kárová

i takto...

kdyby Vás to lákalo zkusit....

 

Pokud zabloudíte do Turnova - srdce Českého ráje, můžete navštívit Střední umělecko-průmyslovou školu a Vyšší odbornou školu v Turnově, kromě oboru broušení a rytí drahých kamenů nabízí i další čtyři obory - zlatnictví a stříbrnictví, umělecké odlévání kovů, rytí kovů a umělecké kovářství.

Pro vážné zájemce tu

 k pokoukání...

 

stále se něco děje i v Muzeu Českého ráje v Turnově

Kromě současných českých značek (viz obrázek nahoře) jsou platné všechny puncovní značky, které platily v historii na území Československa a nevyjadřovaly nižší ryzost, než jsou nejnižší ryzosti pro jednotlivé drahé kovy uvedené puncovním zákonem (§3, odst. 2). Tedy značky rakousko-uherské, československé, protektorátní i značky Slovenského štátu. Příkladem je puncovní značka zvaná čejka, používaná do r. 1993 pro ryzost 585/1000, jejíž nákres uvidíte po kliknutí zde. Neplatí ovšem puncy, které byly v době 2. světové války zavedeny na československém území, obsazeném cizími státy (značky rakouské, polské a maďarské). Ostatní platné historické značky jsou publikovány v brožuře ing. Bouši "Seznam puncovních značek platných na území České republiky", poprvé vydané v r. 2008, doplněná reedice 2018. Ta je k dispozici na každém pracovišti PÚ a v elektronické podobě zde.

Na našem území také platí značky Úmluvy o kontrole a označování předmětů z drahých kovů (tzv. Vídeňské konvence), k níž ČR přistoupila 2. listopadu 1994, viz //www.hallmarkingconvention.org/. Vyobrazení českých konvenčních značek najdete zde, ostatní členské státy Konvence mají svoje konvenční značky obdobné.

Po vstupu ČR do EU byly postupně uznány také puncy některých členských států unie, ke dni aktualizace tohoto textu (6. 1. 2016) jsou to vybrané puncy Estonska, Finska, Chorvatska, Irska, Kypru, Litvy, Lotyšska, Maďarska, Malty, Polska, Portugalska, Slovenska, Slovinska a Velké Británie. Aktuální stav, podrobnější výklad a vyobrazení uznávaných punců naleznete po rozkliknutí tohoto nápisu: Uznávané zahraniční puncy.

V souvislosti se vznikem řady nových pracovišť Puncovního úřadu se ukázalo nezbytným provést rozlišení puncovních značek mezi jednotlivými pracovišti miniaturními písmeny: P-Praha, J-Jablonec nad Nisou, B-Brno, O-Ostrava, T-Turnov, R-Tábor, Z-Plzeň, L-Olomouc, H-Hradec Králové, K-Červený Kostelec. Tato písmena jsou situována v blízkosti čísla ryzosti a jsou orientována kolmo ke svislé ose značky, čímž jsou odlišeny značky vyrážené Puncovním úřadem Slovenské republiky, jehož jinak shodné značky obsahují miniaturní písmena orientovaná rovnoběžně se svislou osou puncovní značky. Toto rozlišení je zaváděno postupně, stávající značky jsou užívány do vyčerpání zásob. Zboží se považuje za řádně opuncované bez ohledu na pracoviště či úřad, který je označil, a nevyžaduje se další dodatečné přezkoušení či označení.

Způsob dopravy
Odesílám s Českou poštou do 500Kč doporučeně, nad 500Kč jako balík do ruky. S PPL a také zásilkovnou. Tištěné faktury Vám zašlu na požádání, pokud jich netřeba raději ušetřím naše lesy, jsou k dispozici na vytištění, prohlédnutí. Vše baleno dárkově.
Komentáře
Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Fler Boxy
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Zboží

Další zboží od mihulli

Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím
Menu
--