Domů Profil prodejce mydulienka
 • aktivní prodejce od r. 2016
  Reaguje na objednávky obvykle do 15 minut.
 • Smržice, ČR
 • 13114 prodaných kusů
 • 100% kladných hodnocení
Hodnocení: (762) 100%
Nadšenci: 1309
Aktivita: aktivní
Prodáno: 13114
Registrace: 27.7.2016
Město: Smržice
Stát: ČR
Důležitá informace: "Příroda dala člověku rozum, aby se jí bránil a srdce, aby se ji neubránil..."

mydulienka

/ Prodávající
Novinky
1051495
15.3.2023 Čakrové nebo duhové svíčky? Čemu věříte vy? https://www.fler.cz/shop/...

"Pokud žiješ v souladu s přírodou, nikdy nebudeš chudý. Pokud žiješ podle mínění lidí, nikdy nebudeš bohatý" Seneca

  

"Dej každému dni příležitost, aby se stal nejkrásnějším dnem tvého života.." Mark Twain

Každý máme svoji cestu a žijeme tak, jak nejlépe umíme!

Něco více o mě ;-) 

mydulienka: Já jsem si mýdla nevybrala, ona si vybrala mě / Fler MAG

Faktury jsou v rámci šetření životního prostředí u každé objednávky v elektronické podobě, v případě potřeby vytištěné faktury mě prosím informujte, děkuji!

VŠECHNA MÝDLA SPLŇUJÍ ZÁKONEM STANOVENÉ PODMÍNKY A JSOU TESTOVÁNA STÁTNÍM ZDRAVOTNÍM ÚSTAVEM.

 

...S LÁSKOU VYRÁBĚNÁ MÝDLA PRO RADOST I UŽITEK...

Mýdlárna Mydulienka má své místečko v bývalém klášteře na valašsku a proto na bylinné výluhy do mýdel přidávám vodu z mariánského pramene. Pramen má krásné jméno - "Stračka" a pramení v Zašové :-)

S kvalitními oleji, esenciálními oleji, přírodními přísadami, kvalitním barvivem, nebo barveno jen přírodou:-) 

Mýdla vyrábím buď metodou za studena nebo z certifikované glycerínové mýdlové hmoty. 

Co jim prospívá a naopak: 

 • co se týká glycerínových mýdel, tak doporučuji suché, ne příliš teplé místo a už vůbec ne na slunci (mohlo by dojít k vyblednutí); v případě, že se k mýdlům dostane vlhkost, tak může dojít k rosení (případně mazlavosti) –  je to známka toho, že je zde vysoký obsah glycerinu, který váže vzdušnou vlhkost a tudíž se může rosit, v tomto případě stačí nechat uschnout na suchém místě - ideálně nějaké větratelné podložce
 • mýdla všeobecně mají rády mýdlenku - z mých vlastních zkušeností ideálně dřevěnou, aby měly dostatek vzduchu, nezůstávaly ve vlhku a tím i déle vydržely

Přírodní mýdla jsou balená v papíru nebo v pravém celofánu (je biologicky odbouratelný - jedná se o celulózní buničinu), pokud je použita parfemace esenciálními oleji, pak velmi jemná, aby zůstala v harmonii s přírodními oleji:-)

 • Glycerínová mýdla balím do celofánového sáčků nebo folie (BOPP) - a to z toho důvodu, aby nevysychala a vůně zůstala intenzivnější až do rozbalení. Tento materiál lze recyklovat a neuvolňují se z něj do půdy nebo do vody žádné škodlivé látky.

Palmový olej používám certifikovaný RPSO, který splňuje certifikace trvale udržitelného rozvoje a ochrany životního prostředí. Pochází tedy z plantáží, který byly znovuobnovené a nebyly kvůli nim káceny nové lesy. V mýdlech zajišťuje pevnost mýdla a jeho pěnivost, zkrátka má svoje opodstatnění. I přesto lze vybrat mýdla bez palmového oleje.

Každé mýdlo, které je darované nebo používaná s láskou, je prostě úžasné! :-) 

 

 

Světlo svíček v nás probouzí pozitivní energii, rozlévá teplo a klid do našich duší, do našich domovů (pokud je tedy používáme podle pokynů a nemusíme volat hasiče;-))

A aby bylo vše doma v pořádku, tak je nutné dodržet i pár bezpečnostních opatření:

 • Nikdy nenechávejte svíčku hořet bez dozoru
 • Uchovávejte mimo dosah dětí a domácích zvířat
 • Používejte ve větraných místnostech bez průvanu
 • Svíčku umístěte rovně do stabilní polohy
 • Nechávejte hořet jen na nehořlavých podložkách
 • Nestavte svíčky těsně vedle sebe
 • Knot před každým zapálením ustřihněte na délku zhruba 0,5 cm, aby nedocházelo k příliš velkému plameni a vytékání vosku, nebo očazování skleničky
 • Se zapálenou svíčkou nehýbejte
 • Nejen u menších svíček doporučuji vložení do skleničky (svícnu), doba hoření se tím prodlouží až o polovinu (i když se vosk může do skleničky roztopit)

Čištění vosku doporučuji pomocí fénu (kde to jde, tak žehličky přes savý papír) a setření papírovými ubrousky. Nebo pomáhá i mráz - nějakou dobu dát do mrazničky a vosk potom jen lehce oddělat. U palmového vosku často stačí nechat vosk pouze zaschnout - velmi lehce se potom sloupne. Sójový vosk obvykle stačí vytřít papírovým ubrouskem. 

A jak je to s palmovým voskem? Palmový vosk, který používám pochází z Malajsie od společnosti, která je členem RSPO,  což je uskupení, jehož cílem je vytvoření podmínek pro udržitelnou výrobu palmového oleje při zachování stávajících území bez dalšího rozšiřování plantáží a splňuje přísná kritérie na ochranu životního prostředí. 

Dřevěný knot v sójových svíčkách - to je kapitola sama pro sebe. Tak jako se každému nemusí podařit napoprvé zapálit oheň (někdo se to nenaučí celý život ;-)), tak je to i s dřevěným knotem - chce to trpělivost a trošku cviku. Já třeba zapaluji na 5 sirek (samozřejmě napřed jednu, potom druhou, třetí...) - svíčky zapalovačem nezapaluji, protože je pro mě zapalování svíček rituál, ale výkonným zapalovačem by to šlo dobře :-) Je potřeba knot rozhořet po celé délce, svíčku sfouknout až když vosk vytvoří hladinku, jinak se může stát, že se knot "utopí". Pokud se knot dusí, tak někdy stačí maličko zatočit se skleničkou, aby se knot mohl nadechnout (případně malou kapičku vosku odlít), nebo máte příliš dlouhý knot. Před každým novým zapálením odlomit odhořelou část knotu - jde to lehce. Dbát na to, aby vosk zůstal bez nečistot. Sójový vosk během hoření mění barvu - to je normální (viz. foto). Během hoření knot "praská" - je to ale jen malé dřevíčko, počítejte s tím, že  je to slabé praskání, těžko nahradí hromádku dřeva v krbu :-D Kdo se ale umí ztišit (bez televize, rádia, rušících zvuků), ten si praskání opravdu užije.

No a dát mu šanci! Potom opravdu hoří tak, jak má:-)

 • zkracování knotu

 • fáze hoření s dřevěným knotem

Každá svíčka má své jedinečné vlastnosti a své pro a proti, výběr je jen na vás...

Přeji krásné chvíle plné lásky!

Mýdlárna je pod tou nejlepší ochranou...

Bylinky jsou darem, takto se u nás suší...

 Když se chodí pro vodu...

Způsob dopravy
Zboží balím do papírové krabice, v případě, že je třeba, tak s bublinkovou fólií, ale ráda na přání zabalím bez folie. Balíčky odesílám přes zásilkovnu. Pokud potřebujete jiný způsob balení, tak mě prosím informujte.
Další prodejní profily
Komentáře
Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Žádný záznam v blogu.
Fler Boxy
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Fotogalerie
Žádná fotografie ve Fler fotogalerii.
Zboží

Další zboží od mydulienka

Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím
Menu
--