Menu
--
Domů Profil prodejce Pikaso666
  • Prodejce od r. 2011
  • Kutná Hora, ČR
Hodnocení: nehodnocen
Nadšenci: 2
Aktivita: -
Registrace: 14.1.2011
Město: Kutná Hora
Stát: ČR

Pikaso666

/ Prodávající
Novinky
Žádné aktuální informace.

Jan Skorka - ٭ 1966

Narodil jsem se uprostřed žhavého léta 1966, poslední den ve znamení raka na Slovensko Maďarském pomezí ve městečku Levice. Malbě, kresbě a všemu co spojeno jest s uměním se věnuji od patnácti let. Dle očitých svědků a již nedoložitelných důkazů, však již krátce po uzření hmotného světa, jal jsem se sápati po tužce, štětci, i po všem, co stopu na papíře zanechávalo. Též jsem se záhy naučil tajně opouštět postýlku do blízkého okolí, kde bílé plochy byly pro mne magnetem a výzvou k nelibosti všech. Láska k umělecké tvorbě a vrozený optimismus mi pomáhala překonat nemálo dramatických okamžiků v životě. Vůně barev, terpentýnu, bílého plátna, to byli a jsou pilíře mého žití. Všeho toho jsem si užil dostatečně, a byť na tachometru života mám natočeno mnoho let zkušeností, přesto vždy rád hledám a ještě raději nacházím. Jsem hedonik, filosof a milovník krásy a neobyčejnosti – důkazem jest nádherná žena, jenž mi poskytla čest být její manželem, a která mi hlubokým zdrojem inspirace a chuti k životu je.

Mojí tvorbu lze dost obtížně definovat, neboť nemá pevné mantinely. Každé životní období si žádalo svůj výrazový prostředek, což do mé práce vneslo jistou nesourodost a nejednotnost ve formě, stylu i obsahu. Stmelujícím prvkem je žánrový motiv – jakési zrcadla života s notnou dávkou satiry a špetkou ironie. V samotném stylu a předmětu panuje v obrazech záměrná dualita – část tvorby překypuje dynamikou, výrazným koloritem a bohatou fantazii. Osobitou kapitolou je portrétní a figurální tvorba – zde záměrem mým není nic menšího, než složit poklonu klasickému, poctivému uměleckému řemeslu a takzvané staré škole, ke které se při vší skromnosti hodlám řadit také, byť od virtuozity stylu velkých mistrů mne dělí žel nepřekonatelná a bezedná propast.

Věnuji se olejomalbě, malbě akrylem, kresbě, grafice a částečně sochařině. Svoji uměleckou stopu jsem prostřednictvím obrazů zanechal na mnoha místech a byla li hluboká, to ponechám soudu konzumentů. Snad každý vždy našel v tom kterém mém díle jakýsi kousek příběhu . . .

Výstavy, které stojí za zmínku:

* 1988 Obrazy, plastiky, reliéf. Levice (SK)

* 1996 Akty, figurální motivy. Rychnov nad Kněžnou

* 1999 Malované povídky. Galerie Ikaros, Slaný

* 2000 Salon současného výtvarného umění, Veletržní palác, Praha

* 2000 Výstava třech…společně s Adolfem Bornem a Emou Srncovou, Slaný

* 2000 Malované povídky, N-galerie, Blansko

* 2001 Retro, The Prague gallery, Praha

* 2003 Retro, Mount Saint Michael, Normandie, Francie

* 2008 Malované povídky, Sankturinovský dům, Kutná Hora

* 2009 Salon kolínských výtvarníků, Kolín

* 2012 Hotel „ U kata“ , Kutná Hora

Způsob dopravy
česká pošta, doporučeně, obchodní balík,Ochranná folie,
Komentáře
Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Fler Boxy
Žádný veřejný FlerBox.
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Top nominace
Uživatel nevytvořil žádnou Top nominaci.
Fotogalerie
Žádná fotografie ve Fler fotogalerii.
Zboží

Další zboží od Pikaso666

Oblíbení uživatelé
Žádní oblíbení uživatelé.
Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím