Domů Profil prodejce Podbrdská keramika
  • aktivní prodejce od r. 2011
    Reaguje na objednávky obvykle do 2 dnů.
  • Praha 4, ČR
  • 36 prodaných kusů
  • 100% kladných hodnocení
Hodnocení: (8) 100%
Nadšenci: 231
Aktivita: aktivní
Prodáno: 36
Registrace: 18.8.2011
Město: Praha 4
Stát: ČR

Podbrdská keramika

/ Prodávající
Novinky
357185
10.2.2015 Poslední kusy roku 2014 v prodeji, ještě jich tady pár pribyde - lahve a vázy. Další výpal bude na konci března.
Na konci roku 2010 jsme vykročily na cestu obnovy Podbrdské keramiky z Klínce u Mníšku pod Brdy. A hle, jako Fénix z popela povstává zapomenutá tradice jedné malé zaniklé hrnčířské dílny. Vracíme se nejenom k původním vzorům této unikátní malované kameniny, ale i k původním technologiím - pálení v peci na dřevo.

 

A jak to všechno začalo?
Poslyšte náš příběh...

 

"Milá paní Brožová,

váš úžasný článek o naší rodině mě bez nadsázky dojal. Sama mám doma několik kousků keramiky z klínecké dílny, mé zamilované "rodinné stříbro", ovšem netušila jsem, jak nádherné kousky tam vznikaly. Ohromil mě váš zájem a fundovanost a nabízím pomocnou ruku..."

 

"Dobrý den paní Švarcová,

to mě opravdu moc těší! Keramika která vznikala v Klínci je nadčasová a je nutné udělat vše pro to, aby se na ní nezapomnělo..."

 

... a pak jsme se potkaly a zjistily, že jsme uplácané ze stejné hlíny, a možná i vypálené ve stejné peci. Přešly jsme od slov k činům a začaly vytvářet originální malovanou keramiku, inspirovanou mistrovskými kousky pocházejícími z dílny rodiny Šimůnků z Klínce, malovanými Ak. mal. Zdislavem Hercíkem a Zdeňkem Hrubým. Aby se nezapomnělo.

Posuďte sami, jak se nám to daří...

 

Magda Brožová

Magda Brožová                                       Ivana Švarcová

 

Josef Šimůnek Zdeněk Hrubý

Josef Šimůnek                                         Zdeněk Hrubý

 

... 16.5.2017

Naši milí zákazníci, díky vašemu obrovskému zájmu a složité technologii, která neumožňuje vyrábět ve větším množství (to ani nechceme), se naše zboží prodá na trzích a akcích u nás v dílně rychleji, než je stačíme vyfotit a vystavit tady na Fleru. Přesto se budeme slnažit alespoň jednou za čas nabídnout něco málo z naší produkce.

Děkujeme vám za přízeň, Ivana a Magdaléna.

S naší současnou další malířkou Helenou Pecháčkovou

 

Více o dílně se dozvíte v Blogu

Způsob dopravy
Česká pošta - balík do ruky, pečlivě zabalené do bublinkové fólie, cena podle ceníku pošty. Při nákupu více kusů se poštovné navyšuje podle váhy. Možnost i osobního předání buď v Praze, nebo okolí Mníšku pod Brdy a Uštěka. Možnost objednání Fler dopravy - přes dopravce, cena 120 kč za zásilku.
Komentáře
Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Fler Boxy
Žádný veřejný FlerBox.
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Top nominace
Uživatel nevytvořil žádnou Top nominaci.
Zboží

Další zboží od Podbrdská keramika

Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Menu
--