Domů Profil prodejce rag wag
  • aktivní prodejce od r. 2021
    Reaguje na objednávky obvykle do 3 hodin.
  • Praha, ČR
  • 9 prodaných kusů
  • 100% kladných hodnocení
Hodnocení: (4) 100%
Nadšenci: 59
Aktivita: aktivní
Prodáno: 9
Registrace: 2.4.2021
Město: Praha
Stát: ČR

rag wag

/ Prodávající
Novinky
Žádné aktuální informace.

Ahoj a dobrý den všem,

budu se snažit soustředit sem najednou vše, co by vás o tomto profilu mohlo zajímat. Odpusťte mi teda dlouhý proslov, ale u jednotlivých výrobků budou jen základní informace a odkaz na tento textÚsměv.

K založení (v názvu se odráží něco jako "čtverácký hadr") mě vedl docela rozsáhlý fundus, který mi nedopřává klidu už ani ve snu. Množství darovaných nebo promyšleně či zbrkle nakoupených látek, oblečení, galanterních a bižuterních ozdob, textilních a kožených doplňků, věcí bez zubu času nebo s určitou vadou, z butiku, frcu, ze starožitnictví i od současnějších výrobců. Mám zkrátka hromadu zajímavých dámských a pánských komplementů od 19. po 21. století, což je pro mě ideální startovní čára k jejich rukodělné proměně. Tady se rovněž míním zaměřit spíš na art déco styl, tu šmrncnutý kapkou viktoriánské éry, tam zas punkem, retro a současnou módou. Nejsme však v Londýně ani Paříži, výstřednost se tu moc nenosí, většina z nás prostě ráda plyne s davem. Sama jsem v oblékání spíš střízlivým konzumentem módy, a moje nátura by nesnesla přitahovat pozornost, bohužel. Právě proto je pro mě osvěžující až blahodárné, když tady potkám zajímavě oblečeného člověka, obzvlášť v rámci udržitelné módy. Ještěže jsou mezi námi i holky nekonformní, odvážné. A nejen holky.

Člověk se zdobí od dalekého pravěku přes staré kultury až po dnešek. V současnosti se už leckde prolne třeba sportovní styl s večerní toaletou včetně šperků. Ale pokud máte povědomí třeba o afrických "krvavých diamantech", víte, jak drsné pozadí stojí za jejich těžbou –⁠ otrocká práce dětí v dolech, sponzoring tamních partyzánských armád, devastace životního prostředí. Slovy Jamese Bonda jsou diamanty věčné, romantické představy o jejich drahocenné jedinečnosti v nás přetrvávají, ale už ne každý ví, že se takový drobný klenot za desítky tisíc může zlomit, klidně shořet, a třeba na druhém konci světa nemá hodnotu vyšší než 200 korun. Pokud se tedy chceme blýsknout i něčím zářivým, proč ne rovnou kouskem štrasu? Za tímto mimořádným objevem imitace drahokamů najdeme muže jménem Georges Frédéric Strass, jehož výrobky byly velice populární u dvora Ludvíka XV. I proto se tento nenápadný genius mohl chlubit titulem "Klenotník francouzského krále". No tak mon dieu! Jestliže mohla právě štrasem demonstrovat svůj královský status smetánka 18. století, proč ne my? Nejsme snad všechny královny? A ještě k tomu ohleduplné a progresivníÚsměv?

Vždy mě okouzlovala tvorba nebo pouhý styl žen, jako je Westwoodová, Rhodesová, Grossiová, Piaggiová, z mužů třeba Galliano a Lismore. Jsou to ikony vzrušujícího umění, které svou extravaganci nabízí skoro vždy potenciál výtvarných kostýmů z oblasti filmu a divadla. A to já rádaÚsměvPodle mě by byl svět bez kreativity těchto lidí chudší a mnohem nudnější. Ovšem nejen špičkoví couturieři nebo fashion stylisté, i laik umí zakročit proti suchopárné šedi, a svou ideu si naštěstí nenechává pro sebe. Internetové tutoriály a různé DIY pořady jsou plné důmyslných nápadů, jak ze starších kousků upcyklovat nové. Tak jen dál, jen víc! Šikovní si podle předlohy poradí sami, a kdo není zrovna obratný, obrátí se jinamÚsměv.

I já jsem člověk, kterého svědí prsty pokaždé, kdy má vyjít vniveč něco, co tu už zanechalo uhlíkovou stopu. Nebo stopu jinou, citovou, ale takových se většinou nezbavujeme. Mým prvním impulzem byl už před lety babiččin krásný japonský župan. Pocházel z dob, kdy jsem ještě byla kdesi na houbách a začalo být trendy art déco. Časem zteřelá látka hrozila, že se zanedlouho rozpadne, chopila jsem se teda jehly s nití a zachránila aspoň ruční výšivku. Aplikovala jsem ji na dlouhou vestu. Dnes je díky této vzácnosti právě ona pýchou mého slavnostního šatníku. Podobně bych chtěla leccos upravit a předělávat dál, nejspíš asi jen v podobě šitých ozdobných prvků. To se však teprve ukážeÚsměv.

Pokud nebude uvedeno jinak, věci lze díky dřevu, kůži, peří, sklíčkům atd. podrobit výhradně suchému čištění. Ceny stanovím z hodnoty materiálu, práce a některých svých inovací. Ne z nápadu určit například pánské kravatě nový směr. Ten bohužel není můj. Každý excentrický doplněk bude ale k dispozici pouze v jednom exempláři, a vždy z co nejkvalitnějších součástí. Opět bych však ráda zdůraznila, že z úcty k planetě půjde hlavně o kombinace nového se starým, teda s materiálem někdy někým použitým, což by mohlo představovat i běžné nedostatky.

Představ, inspirace a výchozích surovin mám teda suma sumárum přehršle. Kvůli chybějícímu vzoru, odstínu nebo struktuře budu možná muset něco vyrobit, obarvit, nějaké drobnosti asi i dokoupit, ale teprve až to všechno rozpárám, ustřihnu, přešiju, našiju, obšiju a vytvořím uvidíme, jestli vám něco z výstřednějších kousků přijde vhodÚsměv

A pro ty, kdo nejprve natrefí na tento profil, mám ještě odkaz, že je propojen s původním účtem Amato.

 

                              

  

  Julia Hetta je moje oblíbená fotografka. Plakát, který jsem si koupila v ND,                    se stal základem pro většinu fotomontáží tohoto profilu.

                            

 

                Krásné Vánoce a šťastný nový rok všem lidem dobré vůle

                                                        

Způsob dopravy
Zásilkovna, Česká pošta
Další prodejní profily
Komentáře
Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Žádný záznam v blogu.
Fler Boxy
Žádný veřejný FlerBox.
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Fotogalerie
Žádná fotografie ve Fler fotogalerii.
Zboží

Další zboží od rag wag

Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím
Menu
--