Domů Profil prodejce Ray of light
  • aktivní prodejce od r. 2016
    Reaguje na objednávky obvykle do 7 hodin.
  • Milevsko, ČR
  • 21 prodaných kusů
  • 100% kladných hodnocení
Hodnocení: (2) 100%
Nadšenci: 14
Aktivita: aktivní
Prodáno: 21
Registrace: 25.11.2016
Město: Milevsko
Stát: ČR
Tento prodejce dočasně znemožnil nákup svého zboží až do 11.10.2023 00:00 z důvodu "Dočasné uzavření".
Děkuji za pochopení!

Ray of light

/ Prodávající
Novinky
1000961
24.3.2022 Zboží je nově baleno v ručně šitých flanelových ubrouscích ve světle modré barvě podkladu a s kvítky podobnými rozrazilu. Slouží nejen jako hezký obal a ochrana šperků při přepravě, ale především k jejich leštění.

 

 

Vítejte v koutku malých ozdobných radostí!

 

 

Měděné šperky mohou snadno a velmi působivě dotvářet osobitost a stylovost každého, kdo si je oblíbí. Nejde jen o přírodní a etno vzhled, ale je možné nosit i velmi "moderní" kousky, které si s jinými materiály nijak nezadají. Naopak je mohou i díky netradičnímu vzhledu dokonce předstihnout.

V současné době se měděné a ostatní ručně vyráběné šperky z drahých kovů, drahokamů a polodrahokamů stávají trendovou záležitostí a celosvětově zaznamenávají sertvalý vzestup. Každý takový kvalitní výrobek časem ještě více zhodnocuje svou cenu, někdy dokonce velmi výrazně. 

Už ve starověkém Egyptě byla měď jedním ze symbolů nepomíjivého života a označována stejným znakem jako ankh. V kombinaci s tyrkysy, které jí tolik sluší, dobývala svým půvabem už tehdejší Sinaj - jejich bohaté naleziště.

Měď může být nazývána jako věčně "živá" například nejen protože se beze ztráty kvality a vlastností dá stále dokola recyklovat a vrstvičkami patiny se stává odolnou vůči korozi - ale třeba i díky tomu, jak kouzelně dokáže odrážet světlo. To tvoří zvýšenou proměnlivost zejména patinovaných šperků - s jedním kouskem si jich tak vlastně kupujete několik. Zlato, stříbro, ocel - jsou skutečně velmi krásné. A jen se lesknou. Ale měď si současně se světlem doslova hraje. Poměnlivostí tónů svých odlesků je vlastně tak trochu čarodějkou - tak, jako každá žena - jednou je třeba laskavá máma a jindy zas vášnivá milenka  - obě mohou být svěží Jitřenkou či neodolatelnou Večernicí. Je kovem, díky kterému prostřednictvím legování vzniká mnoho dalších slitin, tak, jako i každá žena, je tedy současně nositelkou nového života s novými vlastnosti.

Tento kov je v harmonické frekvenci s lidským tělem a doporučuje se pro regeneraci - pro zachování vitality, zdraví, pohody dokonce i mládí. Je v souladu s planetou Venuší - a podpoří tedy vše, co s ní rezonuje (láska, krása, cit, umění, vyrovnanost atp.). Totéž platí o astrologických slunečních (ale i ostatních) znameních, kterým Venuše tak zvaně "vládne" - Býk, Váhy (anebo znamení, v němž máte Venuši ve svém nativním horoskopu). 

Vyzkoušíte ji?

 

...

 

 

Pokud v textu u zboží postrádáte informace anebo jsou pro Vás málo přehledné -  a také jestliže si přejete vytvořit něco speciálního  -  či se na něco chcete jen zeptat - neváhejte mne kontaktovat.

 

Každý měděný šperk má své osobité kouzlo a jedinečnost - a to i tehdy, když je "stejný" . I když se podaří vytořit takřka totožný tvar, odlesky jeho patiny se nepatrně různí a právě tím může vytvářet alespoň pocitově trochu odlišný dojem. Snažím se však nabízené patiny přesto ladit co nejidentičtěji. Pokud do objednávky připíšete, jaký dojem je pro Vás nejdůlležitější a třeba i další v pořadí, který je také hodně důležitý, tím přesněji každý objednaný kousek splní Vaše představy.

Například, že chcete spíše chladný tón celkového barevného vyznění šperku nebo že nechcete, aby bylo znát, že se jedná o měď (samozřejmě ne všude to jde, ale například u tmavých barev anebo naopak u žlutých tónů je to do určité míry možné). Nebo že si přejete, aby patina byla tak nějak kombinovaná,  aby prosvítaly některé tóny a jiný aby zas převládal a další aby tam vůbec nebyl...pokud to nebude možné splnit, domluvíme se na tom, co by se Vám také líbilo a je reálné to udělat.

Raw měď - tedy surový kov, který neprošel žádným způsobem oxidace - je dočasně bez patiny. Dočasně proto, že za čas se na něm zákonitě začne přirozená patina tvořit automaticky (to ovšem nebývají pěkné a už vůbec ne lesklé tóny). Stačí ale vycídit jej, vyleštit a hned je jako nový.

Leštění patinovaných výrobků je ale třeba provádět jen suchou hrubší látkou bez použití chemikálií, včetně těch nejrůznější domácích "nálevů" k cídění. Jinak o patinu snadno přijdete!

Všechny měděné šperky k Vám přicházejí už vyleštěny a ošetřeny neviditelnou ochrannou vrstvou, takže než je budete muset leštit znovu, uběhne delší čas. Jinak obvykle stačí se jim při denním nošení vědovat minutku týdně - a mohou to být docela pěkné chvilky - při povídání, u televize anebo v příjemném klidu a tichu, kdy si nekomplikovaně užíváte svou vlastní přítomnost.

Obecně pak žádné tyto měděné kousky nepatří do mokra, lépe ani přílišného vlhka a už vůbec ne tam, kde se používají čistící, kosmetické a podobné přípravky (prostě chemikálie, byť velmi ředěné a jinak neškodné) - takže například koupelna a kuchyně, bazény, koupaliště, některá pracoviště atp. - by jim v plném provozu určitě neprospěly - především těm patinovaným, protože surovou měď si jinak velmi snadno dáte do původního stavu sami.

Může se to zdát příliš složité - ale není. Obvykle - kdo si pořídí první měděný šperk,  který jej potěší - dokáže si péči o tento kov vlastně i užít a dalších měděných ozdob už se "nebojí" :)

 

 

Všechny šperky a ozdobné dronosti, které tu najdete, jsou vyrobeny výhradně ručně - pouze s použitím mechanického nářadí a nejrůznějších "udělátek". Elektrické ani bateriové nástroje z mnoha důvodů nepoužívám - jen řemeslnickou a velmi často také spíše poněkud alternativní retro klasiku na pomezí nástrojů "z dob" Homo sapiens neanderthalensis :) 

Materiál je většinou "recyklovaný" (je to v uvozovkách, protože mnohé směrnice EU jsou v tomto smyslu mírně řečeno poněkud přehnaně a místy bohužel i zcela nesmyslně náročné) - snažím se prostě převážně z mědi využít vše kvalitní, co se mi dostane do rukou. Navíc měď sama o sobě tím, jak ji lze stále dokola znovuzpracovávat, je k přírodě milosrdná. Patina je také z přírodních zdrojů a materiálů - tedy v rámci eko a samozřejmě udržitelnosti, chcete-li to takto nazývat.

Totéž se týká balení šperků - pokud není v zásilce vše čistě natural, zcela jistě je to "recyklované". 

Země je náš největší klenot ... měděné ozdoby nám to svým souladem s ní dennodenně připomínají.

 

Způsob dopravy
Česká pošta - bublinková obálka.
Další prodejní profily
Komentáře
Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Žádný záznam v blogu.
Fler Boxy
Žádný veřejný FlerBox.
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Top nominace
Uživatel nevytvořil žádnou Top nominaci.
Fotogalerie
Žádná fotografie ve Fler fotogalerii.
Zboží

Další zboží od Ray of light

Oblíbení uživatelé
Zobrazování oblíbených uživatelů není majitelem účtu povoleno.
Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím
Menu
--