Je krásné vytvořit něco originálního ... děkuji, že mě nekopírujete :)
Profil uživatele
rePETe PBC
Petra Beran Cimbůrková | prodávající
Praha 4
Registrace: 22.1.2012

Podívejte se na reportáž o mně na TV Prima, odvysílaná byla 17. 4. 2015 v pořadu Prima hodinka.

Můj návod, který vyšel v časopise Korálki, je i ve Fler Magu :)

 

Recyklujme PETky stylově!

Ekologické a lehoučké šperky - nezatěžují životní prostředí ani Vaši hlavu, ruku, krk :)

Hra s barvami, průsvitností, čistota tvaru, precizní zpracování – tak by se dala shrnout moje produkce. Už od dětství jsem experimentovala s mnoha uměleckými a řemeslnými technikami a často je využívám na jiný materiál než je obvyklé. Mám ráda východní pojetí jednoduchosti tvaru a zároveň promyšlenou přesnost provedení. Stejnou měrou miluji strohý minimalismus i orientální bohatou zdobnost - je to vidět i na dvou liniích výrobků - geometrické na jedné straně a květinové na druhé.

Vždy mě trápilo, že by se tak skvělý materiál, jaký poskytují PET láhve, měl v lepším případě recyklovat a v horším vyhodit. A proto jsem nejprve vyrobila jen pár šperků pro sebe, které do nedávna zůstaly na dlouhou dobu osamocené.

Při výrobě obvykle pracuji jen se základní představou o výrobku, nejraději tvořím rovnou s materiálem a hledám jeho možnosti a limity. Zkoušela jsem například zpracovávat i obaly Tetra Pak a hliníkové plechovky, ale šperky z těchto materiálů nevydrží pěkné a funkční příliš dlouho a já osobně vyžaduji i od šperků nejen krásu, ale i kvalitu - mám ráda nadčasové a trvalejší věci. Navíc tento styl recy šperků, kdy se výrazně v materiálu přiznává původní produkt, mi není příliš blízký - PET beru jako nový materiál a lidé často nevěří, že šperky jsou vážně z PET láhví!

Přeji Vám spokojené vybírání a krásný den,

Petra Beran-Cimbůrková (rePETe PBC)

Je krásné vytvořit něco originálního ... děkuji, že mě nekopírujete :) Náramky řady Geometry jsou tvořeny obecně známou origami technikou "candy bag", ale v případě ostatních výrobků byla tato metoda dále autorsky rozvíjena a modifikována a spojení s materiálem z PET láhví je naprosto mou osobní invencí.

 

 

Díky za ochranu autorské práce:

Licence Creative Commons
Origami z PET láhví, jejímž autorem je Petra Beran Cimbůrková (rePETe), podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Unported .
Vytvořeno na základě tohoto díla: https://www.fler.cz/repete-pbc

 

Doporučuji profil mojí sestřičky s keramikou.

Můj druhý prodejní profil se šperky z jiného světa.

Způsob dopravy
Českou poštou, doporučeně v bublinkové obálce a v papírové krabičce z recyklovaného papíru, nebo decentní jednobarevné papírové dárkové krabičce, pokud je tak u zboží vyobrazeno. Při zakoupení více výrobků platíte jen jedno poštovné. Možné osobní předání v Praze bez poštovného. Zboží posílám okamžitě po obdržení platby.
Obchodní podmínky

Dle pravidel Fleru, se Vám zobrazí během objednávání, děkuji za pochopení.

Komentáře
Vložení komentáře: Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Fler Boxy
Fler kluby
rePETe
Top nominace
Fotogalerie
 
Novinky
616050
17.4.2017 Podesáté v TOP výběru! https://www.fler.cz/archi...
Zboží
Oblíbení uživatelé
Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.