Domů Profil prodejce rePETe PBC
Petra Beran Cimbůrková
  • aktivní prodejce od r. 2012
    Reaguje na objednávky obvykle do 1 hodiny.
  • Praha 4, ČR
  • 155 prodaných kusů
  • 100% kladných hodnocení
Hodnocení: (43) 100%
Nadšenci: 387
Aktivita: aktivní
Prodáno: 155
Registrace: 22.1.2012
Město: Praha 4
Stát: ČR
Důležitá informace: Je krásné vytvořit něco originálního ... děkuji, že mě nekopírujete :)

rePETe PBC

/ Prodávající
Novinky
1047192
15.2.2023 Po 17. v TOP výběru:
https://www.fler.cz/topvy...

Podívejte se reportáž o mně na TV Prima, odvysílaná byla 17. 4. 2015 v pořadu Prima hodinka, od 25. minuty 

https://prima.iprima.cz/porady/prima-hodinka/417-epizoda

Můj návod, který vyšel v časopise Korálki, je i ve Fler Magu :)

 

Recyklujme PETky stylově!

Ekologické a lehoučké šperky - nezatěžují životní prostředí ani Vaši hlavu, ruku, krk :)

Hra s barvami, průsvitností, čistota tvaru, precizní zpracování – tak by se dala shrnout moje produkce. Už od dětství jsem experimentovala s mnoha uměleckými a řemeslnými technikami a často je využívám na jiný materiál než je obvyklé. Mám ráda východní pojetí jednoduchosti tvaru a zároveň promyšlenou přesnost provedení. Stejnou měrou miluji strohý minimalismus i orientální bohatou zdobnost - je to vidět i na dvou liniích výrobků - geometrické na jedné straně a květinové na druhé.

Vždy mě trápilo, že by se tak skvělý materiál, jaký poskytují PET láhve, měl v lepším případě recyklovat a v horším vyhodit. A proto jsem nejprve vyrobila jen pár šperků pro sebe, které do nedávna zůstaly na dlouhou dobu osamocené.

Při výrobě obvykle pracuji jen se základní představou o výrobku, nejraději tvořím rovnou s materiálem a hledám jeho možnosti a limity. Zkoušela jsem například zpracovávat i obaly Tetra Pak a hliníkové plechovky, ale šperky z těchto materiálů nevydrží pěkné a funkční příliš dlouho a já osobně vyžaduji i od šperků nejen krásu, ale i kvalitu - mám ráda nadčasové a trvalejší věci. Navíc tento styl recy šperků, kdy se výrazně v materiálu přiznává původní produkt, mi není příliš blízký - PET beru jako nový materiál a lidé často nevěří, že šperky jsou vážně z PET láhví!

Přeji Vám spokojené vybírání a krásný den,

Petra Beran-Cimbůrková (rePETe PBC)

Je krásné vytvořit něco originálního ... děkuji, že mě nekopírujete :) Náramky řady Geometry jsou tvořeny obecně známou origami technikou "candy bag", ale v případě ostatních výrobků byla tato metoda dále autorsky rozvíjena a modifikována a spojení s materiálem z PET láhví je naprosto mou osobní invencí.

 

 

Díky za ochranu autorské práce:

Licence Creative Commons
Origami z PET láhví, jejímž autorem je Petra Beran Cimbůrková (rePETe), podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Unported .
Vytvořeno na základě tohoto díla: https://www.fler.cz/repete-pbc

 

Doporučuji profil mojí sestřičky s keramikou.

Můj druhý prodejní profil se šperky z jiného světa.

Způsob dopravy
Českou poštou, doporučeně v bublinkové obálce a v papírové krabičce z recyklovaného papíru, nebo decentní jednobarevné papírové dárkové krabičce, pokud je tak u zboží vyobrazeno. Při zakoupení více výrobků platíte jen jedno poštovné. Možné osobní předání v Praze bez poštovného. Zboží posílám okamžitě po obdržení platby.
Další prodejní profily
Komentáře
Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Fler Boxy
Fler kluby
rePETe
Zboží

Další zboží od rePETe PBC

Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím
Menu
--