Naši slovenští zákazníci mohou provádět bezplatné platby na slovenský účet ve Fio Bance, a.s. v Eurech. A poštovné neplatí již od nákupu nad 70,- EUR.
Profil uživatele
Saffron
Prodávající
Bušovice
Registrace: 7.12.2008
Saffron - Sperkove-kameny
Jakékoliv šperkové kameny pro Vaši tvorbu
Vítejte v našem rodinném obchůdku,
již od dětských let se věnujeme  krásným  kamínkům a postupně do tohoto koníčku zapojujeme i širší rodin a už i kamarády. Protože se nám nasbírané kameny nevešly do bytu, sklepa a chaty, tak jsme si pořídili stroje a brousíme pro Vás tradičně i netradičně zpracované kamínky do šperků, léčitelství a pro radost. Při výběru drahých kamenů do tohoto obchůdku se řídíme spíše estetickým hlediskem a možnostmi využití ve špercích. Důležitá je pro nás kvalita zpracování, šikovný tvar a rozumná velikost. Když to jde brousíme a tromlujeme české minerály z vlastních sběrů, nebo sběrů kamarádů. Ze zahraničí si vybíráme vše krásné a zajímavé co potkáme, snažíme se i o vzácné a netradiční kousky. Samozřejmě některé druhy minerálů jsou v surovině nesehnatelné a tak vlastní výrobu doplňujeme o hotové vybrané kusy z celého světa. Protože máme za sebou řádně ukončené studium geologie a gemologie na Universitě Karlově, (Honza) tak se kromě všeho uvedeného snažíme také používat správné názvy kamenů a tak trochu tím i vzdělávat naše zákazníky.  A doufáme, že to, že víme co prodáváme,  a že sami vyrábíme v čechách, oceníte.
V současné době zpracováváme kameny zejména formou ručního broušení (kabošony) nebo vyrábíme tromlované kameny (valounky). Strojů máme nepočítaně, a stále je to málo. Věnujeme se spíše specialitkám a malosériím, velkoprodukci zajišťují čínské a indické továrny, kterým se rozhodně nesnažíme konkurovat :-)
Na zakázku brousíme jen výjimečně, neboť naše malé ratolesti, nám to zkrátka nedovolí.  Více o výrobě kamínků naleznete na našich blozích (blogu o tamblování, blogu o vrtání a v blogu o sbírání kamenů atd).
Cena kamenů se odvíjí povětšinou od jejich hmotnosti a u kabošonů i velikostí brusu a kvality suroviny,protože je vyrábíme, nemáme většinou unifikovanou velikost.   Proto se cena  kus od kusu liší, dražší, na fotografii podobně vypadající kousky jsou prostě ve skutečnosti jen kvalitnější či těžší. U dražších drahokamů cena zásadně závisí na kvalitě suroviny.
 
K vybraným druhů kamenů a též jejich imitacím  sem tam připravujeme lidsky psané články, protože věříme, že nudné učebnice si může opatřit každý sám, a netřeba je opisovat.
Doufám, že si v naší nabídce vyberete, ať již  kamínek pro vaši vlastní tvorbu, nebo pro radost. Kamínek u nás zakoupený Vám můžeme na přání provrtat, nebo navrtat za 10-20,- Kč,  nebo případně nějak přibrousitm rozříznout, seříznout atd.
V případě, že byste měli zájem o zpracování – tromlování vlastních  nalezených kamínků, kontaktujte nás kvůli kapacitě strojů. Minimální množství kamenů ke zpracování jsou 3kg jednoho druhu kamene.  Cena je závislá na množství a druhu materiálu (orientační cena je cca 280,- Kč za kilo, bez předřezávání). V jedné várce kamení zpracujeme většinou 8-25 kg minerálů.
A pozor sháníte-li jakýkoliv speciální kámen, a nevidíte ho v obchůdku, napište nám, je dosti možné, že ho máme a jen není aktuálně nafocen.

 

 
Přejeme Vám  zábavné nakupování a mnoho radosti při objevování světa kamenů!
Způsob dopravy
Po připsání kupní ceny na účet, bude zásilka odeslána doporučeně Českou poštou do tří dnů. Nejobvyklejší forma je bublinková obálka. Při objednávce nad 1200,- Kč, neplatíte poštovné. (Objednávky i slučujeme). pro zásilky posílané na Slovensko je poštovné zdarma nad 1750 Kč (cca 70 Eur)
Další prodejní profily
Komentáře
Vložení komentáře: Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Fler Boxy
Fler kluby
Top nominace
Fotogalerie
Žádná fotografie ve Fler fotogalerii.
 
Novinky
737003
22.7.2018 v pondělí 23.7 aŽ úterý 24.7 - MINI DOVOLENÁ, jsme mimo internet, takže vše vyřídíme hned po návratu :-)
Zboží
Oblíbení uživatelé
Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.