Domů Profil prodejce Samaritán
  • aktivní prodejce od r. 2011
    Reaguje na objednávky obvykle do 13 hodin.
  • Otrokovice, ČR
  • 97 prodaných kusů
  • 100% kladných hodnocení
Hodnocení: (15) 100%
Nadšenci: 16
Aktivita: aktivní
Prodáno: 97
Registrace: 31.3.2011
Město: Otrokovice
Stát: ČR

Samaritán

/ Prodávající
Novinky
Žádné aktuální informace.

Naše dílna při Azylovém domě Samaritán v Otrokovicích je přizpůsobena možnostem a schopnostem našich uživatelů, z nichž většina je určitým způsobem znevýhodněna. Jedná se o lidi nezaměstnané a někdy i nezaměstnatelné, kteří mají ztíženou šanci se na plnohodnotném pracovním trhu uplatnit, ať již ze zmíněných důvodů zdravotních nebo věkových. Někteří z uživatelů služby Azylového domu Samaritán jsou blízcí důchodovému věku a proto jsou na pracovním trhu znevýhodněni, jiné znevýhodňuje jejich již zmíněné zdravotní omezení, další zase nedostatečné sociální kompetence. Činnost v dílně a jiných aktivitách pro ně tak představuje jednak smysluplnější využití volného času, jednak možnost si přilepšit potravinovou pomocí. Určitou roli zde také hraje pocit důležitosti a užitečnosti při vyřizování zakázek. Jejich život dostává určitý smysl.

Mimo naše dočasně stálé uživatele služby jsou v programu dílny zapojeni i lidé, pro které tato činnost dočasně představuje významný zdroj potravinové pomoci. Jedná se o lidi, jež k nám přicházející přímo z ulice a čekají na vyřízení svých záležitostí. Mnohdy se stává, že vzhledem k náročnosti realizace celého procesu sociální podpory jsou i několik měsíců s neuvěřitelně nízkými příjmy a tak vítají každou možnost, jak si obstarat základní životní prostředky důstojným způsobem, tedy vlastní prací. Vzhledem k jejich zájmu o tuto pracovní aktivitu se přitom zcela evidentně nejedná o lidi, kteří by chtěli sociální systém zneužívat, rádi však přijmou podanou pomocnou ruku na své cestě k normálnímu běžnému životu. Každý Váš nákup je tedy zároveň i velkou pomocí jak našim uživatelům, tak naší dílně. Velice Vám za něj děkujeme.

Komentáře
Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Žádný záznam v blogu.
Fler Boxy
Žádný veřejný FlerBox.
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Top nominace
Uživatel nevytvořil žádnou Top nominaci.
Fotogalerie
Žádná fotografie ve Fler fotogalerii.
Zboží

Další zboží od Samaritán

Oblíbení uživatelé
Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím
Menu
--