Profil uživatele
Slovana
Prodávající
České Budějovice
Registrace: 11.11.2018

Vyrábím lněné oblečení s výšivkou. Tvořím z čistého 100 % lnu. Pro výšivky využívám původní Slovanské symboly nebo květinové přírodní motivy.

Slovanské symboly - Oberegy (znamená ochranný, obranný symbol) a Svastiky - znamená Energie přicházející z Nebes. Sva je nebe, vše, svatý; tikat je pohyb. Svastika je Nebeský kruhový pohyb (tvar naší galaxie zeshora), napojení na stoupající nebeskou energii.

Obecně: ochraňují bioenergetické pole člověka, zvláště při nošení na těle se jejich energie zesílí, zvýší svou kapacitu a účinnost. Doslova bytostně jsou spojeny se svým nositelem a doplňují tak energetickou ochranu jeho neviditelných těl před vnějším nebezpečím, podporují ho ve svém poslání a propojují s inspirací a vedením našich Bohů a Předků.

Všechny slovanské symboly mají pozitivní vyzařování

Malá ukázka z mnoha slovanských symbolů:

 

Vybrat si můžete jakoukoliv výšivku, druh lnu, umístění výšivek, jejich počet nebo barvu z jiných vystavených modelů. Podle toho, který Obereg Vás nejvíce osloví.

Vybrané oblečení Vám mohu zhotovit do 14 dnů dle zaslaných rozměrů, viz velikostní tabulka.

 

Halenka Ladinec


Žlutá halenka vyšívaná

 Lněné Å¡aty Lilie

imageLněná košile se šněrováním dětská/pánská

Lněná košile se slovanskou výšivkouDětská/pánská lněná košile s kapucíLněná halenka žlutá s výšivkou pampeliškyLněné šaty s výšivkou jarní pampeliškyLněná halenka bílá s výšivkou zvonků

 

Len a jeho vlastnosti

Len je výjimečná tkanina. Díky vlastnosti stahovat vlhkost z těla zabraňuje vzniku plísňových onemocnění, kožních lézí a zánětů. Pokud se lněné vlákno dostane do rány, tělo jej postupně vstřebá. Proto se dříve využíval jako obvazový materiál. Navíc působí protizánětlivě, protože brání množení bakterií. Je také vhodný pro alergiky, astmatiky a lidi s kožními potížemi.

Lněná tkanina má dlouhou životnost. Málo se opotřebovává, méně se špiní a snadno se pere. Čím více se pere, tím je měkčí. Dobře vstřebává vlhkost a rychle schne, snáší vysoké teploty při praní i žehlení. Jeho typickou vlastností je mačkavost, kterou ale můžeme pokládat za přednost a důkaz kvality materiálu. Je velmi oblíbený v horkém letním počasí, kdy příjemně chladí, je vzdušný a také výborně absorbuje vlhkost. Omezuje pocení a na oblečení nezůstávají fleky. Je proto vhodný nejen k nošení po celý den přímo na těle ale i pro ložní prádlo na spaní.

Zdá se, že len je tu proto, aby nás chránil nejenom před zimou, ale i před nepříznivými vlivy z okolí, jakými jsou negativní emoce, agresivita a také různé typy záření. Dvojité lněné vlákno oslabuje gama záření, chrání před slunečním zářením a má schopnost pohltit i škodlivé elektromagnetické záření z televizních a počítačových obrazovek. Nevytváří statickou elektřinu, ale naopak ji z těla stahuje. Lidem pracujícím v psychicky nebo fyzicky náročném prostředí se doporučuje nosit oděv ze lnu, neboť chrání jeho energetické pole a nervový systém.

Len je výjimečná tkanina. Má velmi silnou a čistou energii. Člověk se ve lněném oděvu po psychické stránce cítí spokojen, neboť se dostává do souladu tělo, mysl i duše. V člověku se probudí pocit vnitřního klidu, soustředěnost a vyzrálá rozvážnost. Má schopnost chránit před nervovými a psychickými poruchami, depresemi a stavy sklíčenosti.

Tato krásná tkanina má velmi silnou a čistou energii. Člověk nosící lněný oděv několik dnů, dokáže snadno pocítit jeho výjimečné vlastnosti a blahodárný vliv na celý organismus.

Ve starověku bylo kvalitní lněné plátno ceněno více než zlato.

 

Len je vysoce mačkavý materiál. Doporučuji neždímat na příliš vysoké obrátky, žehlit ještě za vlhka nebo párou na nejvyšší teplotu.

Barvený len prát obrácený naruby za nižší teploty 40 C°. Bělidla v pracích prášcích totiž vybělí sklady po ždímání.

Nebarvený len naopak snese i 95C° (ale pozor na srážlivost za vyšších teplot) Doplňuji, že stejnou teplotu snese i výšivka na lněném oděvu z polyesteru nebo viskózy.

Po vyprání co nejdříve vytáhněte na vzduch, je dobré prádlo hned protřepat a pěkně vyrovnané pověsit. Rychleji schne, snáší vysoké teploty žehlení. Pro změkčení materiálu je možné sušit i v sušičce, ale jen za nízkých teplot pro šetrné sušení. U barvených lnů se sušička moc nedoporučuje.

 

  • Velikost střihu na šaty, halenky a košile se vybírá podle horního obvodu.
  • Měří se vždy přes nejširší místo obvodu.
  • Ke zvolené konfekční velikosti mi, prosím, zašlete i všechny Vámi naměřené rozměry, ať oblečení lépe sedí:-)
  • Při určování velikosti nezapomeňte, že len je nepružný materiál! Raději proto přidejte o jednu konfekční velikost navíc, ať se cítíte pohodlně a vzdušně.
  • Velikostní tabulka

Způsob dopravy
Česká pošta - Doporučený balík 79 Kč
Komentáře
Vložení komentáře: Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Žádný záznam v blogu.
Fler Boxy
Žádný veřejný FlerBox.
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Top nominace
Fotogalerie
Žádná fotografie ve Fler fotogalerii.
 
Novinky
772498
12.12.2018 Všechny modely lze vyrobit ve variantách dostupných materiálů vyobrazených na jiných mých modelech. Můžete si zvolit umístění, velikost i počet vystavených výšivek na Vámi zvolený typ lnu.
Zboží
Oblíbení uživatelé
Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím