Proč se účastníte soutěže?

Protože nejsem líná. Ale Pilná.
Protože jediné, co jsem kdy vyhrála, byla fůra hnoje. Navíc na školním plese..a dokonce tři roky po sobě. Ale vůbec mi to nevadilo, protože máme velkou zahradu. Akorát se o tom teda nemuselo tolik mluvit.
Protože je třeba dát o sobě vědět.
Protože mám tři tuny bavlněného materiálu, které dobrá reklama vyžene z regálů, abych mohla doplnit nové tuny!
A taky proto, že se do soutěže může přihlásit každý...tak jsem tady.

Jaký je váš tvůrčí sen?

Můj tvůrčí sen souvisí s mým profesním i rodinným životem. Jediné, co nám chybí je odvaha opustit jistotu zaměstnání, které nás s mužem živí a vrhnout se do rizika soběstačnosti. Chtěli bychom mít statek kousek za vesnicí, kde bychom měli i tkalcovnu. Maličké hospodářství s ovečkami a husami, které bych mezi tkaním popásala...a hlavně plnou dílnu kurzistů, se kterými bychom tkali a tkali a tkali a tkali...dejte mi chvilku, jen je vyženu ze záhonu. Husy jedny!

Představte krátce svou značku

Moje utkaná cesta
Dodnes mám v dílně židličku, kterou vyrobil můj děda stolař. Sedávaly jsme na ní se stařenkou Hovořákovou a čekaly, až vykyne těsto na vdolky. U nás se nikdy neříkalo frgále, u nás se pekly vždycky vdolky.
Stařenka mi všelicos z dřívějška vyprávěla. Mně se nejvíc líbilo povídání, jak mívala doma stroj na valašské bílé přízové podkolenky a nebo jak u strýčka v Johanovej (Janová u Vsetína) klapal tkalcovský stav. Odjakživa jsem měla poctivé řemeslo a mozolnaté ruce před očima.
I já mám jen dvě ruce a ty neumí odpočívat. Když nic nedělám, bolí mě. No ony mě vlastně bolí i od práce, ale je to lepší, než kdyby necítily nic. Už je mám taky mozolnaté.
Víte, to musí mít člověk v sobě – miluji vůni stodol, chlévů a starých chalup. Když do toho světa chcete vejít, musíte překročit vysoký práh – to je ta hranice do starodávných časů. Skloníte hlavu před nízkým dveřním trámem – to je poklona, projev úcty, pozdrav řemeslu, tradicím, našim předkům.
A tkaní do našeho života patří od pradávna.
Od těch starých dveří chalupy vedl koberec z hadříků až do kuchyně.
Do světničky. Domů.
Kobereček vede vaše kroky k cíli. A to je i má cesta.
Tak to cítím.

Fotografie - tvorba

« Zpět na přehled finalistů

Dostaň se na kreativní výsluní!

Soutěž, která pomáhá tvůrcům stát se profesionály. Každý se může přihlásit se svými výrobky a zkusit vyhrát mediální kampaň za statisíce.

O co soutěží tvůrci?

O ceny v hodnotě milion korun.

 • Profesionální mediální kampaň od focení až po grafiku
 • Inzerce v médiích v ceně
  víc než 700 000 Kč:
  • Instinkt
  • Týden
  • Exkluziv
  • Interview
  • Top Dívky
  • TV Barrandov
  • a mnoho dalších
 • Fler show na 1 měsíc
 • Cat show na 3 měsíce
 • Propagace na Facebooku Fler.cz
 • Propagace na Instagramu Fler.cz
 • Propagace v newsletterech Fler.cz
 • Propagace ve Fler Magazínu
 • A profesionální foťák s vybavením od největšího prodejce elektroniky Alza.cz

O co soutěží hlasující?

5 hlasujících vyhraje půlroční předplatné časopisu Instinkt.

Kolik je času?

Hlasování skončilo, známe vítěze!

Kdo vyhraje?

Výherce soutěže bude ten, kdo se umístí nejvýše v pořadí diváckého hlasování na Fler.cz a v časopise Instinkt a zároveň hlasování poroty. Tedy vítězem bude ten, jehož součet pořadí v hlasování poroty a hlasování diváků bude mít nejnižší číslo.

Porota

Je tvůrcem a provozovatelem kreativního světa s názvem Fler. Stará se o vedení týmu a stále hledá nové nápady, které by mohly Fler ještě více zatraktivnit, zpestřit a udělat z něj místo, které pomáhá kreativní realizaci.
Šéfredaktorka časopisu Instinkt.
Časopis Instinkt se kromě rozhovorů a reportáží věnuje i designu a umění. Moc ráda proto podpoří začínajícího českého umělce, kterému pomůže Instinkt prosadit se, představit jeho tvorbu a rozšířit povědomí o jeho značce.
Stromli — Fler star, která se už dávno textilní tvorbou živí a dokazuje, že kvalitu a originalitu umějí Češi ocenit.
Díky práci v marketingu se Klára denně stará o propagaci značek. K tomu ji baví umění a aktuální český design, a má tak oko na mediálně zajímavé tvůrce.