Domů Profil prodejce Staré pohlednice a fotografie
  • aktivní prodejce od r. 2020
    Reaguje na objednávky obvykle do 30 minut.
  • Praha, ČR
  • 168 prodaných kusů
  • 100% kladných hodnocení
Hodnocení: (8) 100%
Nadšenci: 6
Aktivita: aktivní
Prodáno: 168
Registrace: 18.9.2020
Město: Praha
Stát: ČR

Staré pohlednice a fotografie

/ Prodávající
Novinky
Žádné aktuální informace.

Sběratelé jsou šťastní lidé.
Johann Wolfgang von Goethe

Pokud Vás očarovalo kouzlo starých pohlednic a fotografií, přijměte pozvání a pojďte nahlédnout na tato malá umělecká díla a obrázky dokumentující dobu minulou.

Pohlednice - srdečné přání

Sbírání pohlednic (též filokartie) začalo nejspíš s počátkem jejich vydávání. Kdy vznikla první pohlednice je velmi kontroverzní téma. Za první pohlednici, jak uvádí L' Almanach de la Petite Poste de Paris, bývá označován kus vytvořený rytcem Desmainsons z Francie. Ten měl první pohlednici vytvořit v roce 1777. V roce 1840 (v tomto roce začalo v Anglii vydávání poštovních známek) vytvořil ručně malovanou pohlednici spisovatel Theodore Hook.

Pohlednice - kytice - D. H. Berger

V období od roku 1870 do roku 1874 začalo vydávání poštovních zásilek velké množství zemí. Na mnoha z těchto poštovních zásilek byly malé obrázky na stejné straně jako poštovné. Pohlednice se začaly mezinárodně zasílat po prvním kongresu Všeobecné poštovní unie, která se sešla v Bernu ve Švýcarsku v říjnu 1874. Bernská smlouva byla ratifikována ve Spojených státech v roce 1875.

Pár na lavičce a fotograf

Zlatým věkem sbírání pohledů byl přelom 19. a 20. století. Šílenství nákupu a shromažďování pohlednic, často označované jako „postcarditis”, vedlo k tomu, že až polovina pohlednic byla zakoupena sběrateli. Sběratelské kluby (například The Jolly Jokers, The Society for the Promulgation of Post Cards a the Post Card Union), které v té době vznikaly, měli tisíce členů a usnadňovali výměnu pohlednic. Alba pohlednic měla významné místo v mnoha domácnostech střední a vyšší třídy.

Le Havre - terminál trajektů a vnější přístav

Sběratelství pohlednic je stále rozšířeným a oblíbeným koníčkem. Hodnotu pohlednice určuje hlavně obrázek. Velmi důležitý je samozřejmě i stav pohlednice. Pohlednice může být zajímavá i pro filatelisty, pokud je na ní nalepena zajímavá známka. Zajímavým odvětvím spojující filokartii a filatelii jsou Cartes Maximum. (fr: cartes maximum, ang.: maximum cards, česky: analogické pohlednice). Vzniknou tak, že na obrazové straně je nalepena poštovní známka, která je následně orazítkovaná poštovním razítkem. Cílem je, aby námět pohlednice, známka i razítko byly v maximálním souladu.

Pohlednice - Mrkací holčička

Způsob dopravy
Pohledy a fotografie zabalíme pečlivě, aby nedošlo k jejich poškození během přepravy. Dopravu zajišťujeme prostřednictvím Zásilkovny nebo České pošty, lze dohodnout i osobní předání v centru Prahy. S ohledem na zavedení EET je možná pouze platba na účet a to i v případě osobní předání. Na dobírku nezasíláme.
Další prodejní profily
Komentáře
Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Žádný záznam v blogu.
Fler Boxy
Žádný veřejný FlerBox.
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Top nominace
Uživatel nevytvořil žádnou Top nominaci.
Fotogalerie
Žádná fotografie ve Fler fotogalerii.
Zboží

Další zboží od Staré pohlednice a fotografie

Oblíbení uživatelé
Žádní oblíbení uživatelé.
Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím
Menu
--