Profil uživatele
Střelkyně
Eva Vránová | prodávající
Kobeřice
Registrace: 25.3.2013

Dobrý den a vítejte ve sklenářské dílně u Střelkyně !

Už je to 17 let, co jednoho dne jen tak mimochodem a vlastně náhodou vstoupilo sklo do mého života. Vstoupilo - a hned se všemi drápky pevně zachytilo, zabydlelo a už nikdy nepustilo.  Stalo se nedílnou součástí každého dne, první myšlenkou po probuzení i tou poslední před usnutím. Dnes už je úplně jedno, co jsem vystudovala a čím se živila "před sklem". Důležité je to, že se v pravou chvíli přihodil zázrak, jak řekl kdosi moudrý : vítr z jedněch zavíraných dveří otevírá druhé..., a tak už od roku 2001 je sklo mým osudem, obživou a hlavně láskou.

Vlastně to vzniklo opravdu úplnou náhodou. Jedním obyčejným kurzem v prodejně výtvarných potřeb, o kterém bych nikdy nevěděla, jít tenkrát jinou ulicí.

Začínala jsem malbou - minimrňouskovými obrázky, které mě provázejí dodneška. Mým snem ale byly vitráže, takže další kurz. Ty první - no škoda mluvit, jak byly neumětelské. A těch pořezaných prstů... Ale jak tak roky běžely a mýma rukama procházela ne kila, ale jistě už metráky barevného skla, naučila jsem se mu rozumět. Postupem času jsou z nás už docela dobří parťáci. Vím, co potřebuje, a ono zas na oplátku trpělivě plní má přání a představy.

Je to takový až tajemný obřad. Nejdřív se prostě jenom kochám, beru do rukou tabule skla a prohlížím proti slunci, na stole rozkládám střepy a jsem okouzlena barevnými kombinacemi, z nichž ty nejkrásnější často vznikají zcela náhodou. Nejraději bych hned vzala do ruky řezák a pustila se do práce, ale zároveň je mi i líto takovou nádheru rozřezat. Ale pak zvítězí touha z té tabulky krásného skla vytvořit snad ještě krásnějšího anděla, ptáka, strom nebo krajinu, a čas přestává existovat...

Všechny vitráže vyrábím zásadně pouze podle vlastních autorských a originálních návrhů. Pokud Vás zaujalo něco z již prodaných výrobků a není to momentálně v nabídce, klidně napište. Většinou by neměl být problém to znovu - i když samozřejmě ne zcela identicky - vyrobit.

Od roku 2015 mají moje vitráže certifikát OPAVSKÉ SLEZSKO regionální produkt.  Více zde : www.regionalni-znacky.cz/opavske-slezsko/

Jsem členkou Výtvarné skupiny Petra Bezruče a Sdružení umělců Moravy a Slezska.

Další vitrážové drobnosti a legrácky si můžete prohlédnout i na druhém profilu Černá vrána.  Při současném nákupu z obou obchůdků samozřejmě platíte pouze jedno poštovné.

A tak si třeba uvařte kafe a v klidu poseďte. Přeju vám příjemné pokoukání a hezky vesele barevný den.

Eva

https://www.youtube.com/watch?v=EE7FHPPCCRA&index=10&list=RDNVkYJ77CafA

No a než se ráno pustím do práce, je třeba se trošku projít. Celkový počet nohou je 14, ale někteří je moc nepoužívají...

 

Ranní procházka

Tak tahle fotka už neplatí. Tygřice spí svůj věčný sen, ale než odešla, poslala za sebe náhradu - mladou Mikešku. A aby toho nebylo málo, tak za týden ještě mladou Tygřici. Ale ta už taky není...

A potom se tedy konečně pustím do práce. Popelka samozřejmě nesmí chybět a jak je vidět, práce se vůbec nebojí. Klidně si vedle ní i zdřímne.

https://www.youtube.com/watch?v=aPm4Fng6IpM

 jak vypadají vitráže v praxi ? Děkuji Petánkovi za skvělé foto :)

 A pokud si pak potřebuji odpočinout, vypadnout z všedních dní, dokonale vypnout a načerpat nové síly, jedu sem. Ale kde to je, to vám nepovím, jistě chápete proč !

Způsob dopravy
Většinou Česká pošta, ale lze se domluvit i jinak (PPL atd). Pro změnu dopravy a úpravu poštovného je třeba kontaktovat mne předem. Menší výrobky zasílám bezpečně zabalené v bublinkové obálce nebo ploché krabičce jako doporučený dopis, větší vitráže jako balík, případně křehký balík. Uvedená cena (60-65,-Kč)většinou odpovídá pouze jednomu kusu výrobku v ploché krabičce max. tloušťky 5 cm a do hodnoty cca 880,-Kč, pokud bude hodnota i rozměr zakoupeného zboží vyšší, budu muset poštovné upravit podle platného ceníku České pošty. POZOR - poštovné na Slovensko upravuji až při přijetí objednávky a je většinou u běžných balíčků v rozmezí od 150 - 300 Kč. Pokud potřebujete znát poštovné do SK dopředu, kontaktujte mne ještě před objednávkou.
Obchodní podmínky

Údaje zákazníka budou zpracovány výhradně za účelem vyřízení objednávky a dodání zboží.

Je mou povinností uveřejnit zde Obchodní podmínky, které nabyly platnost od 1.1.2014.

1. Úvodní ustanovení

1.1 Tyto obchodní podmínky platí pro nákup u prodejce Střelkyně. Podmínky blíže vymezují a upřesňují práva a povinnosti prodávajícího (provozovatele obchodu www.fler.cz/Střelkyně ) a kupujícího (zákazník). Podáním objednávky kupující uzavírá s prodávajícím kupní smlouvu a stvrzuje, že se seznámil s těmito obchodními podmínkami, s reklamačním řádem, a že s nimi souhlasí.

2. Objednávka a uzavření kupní smlouvy

2.1. Kupní smlouva vzniká v okamžiku odeslání objednávky kupujícím.

2.2. Potvrzení objednávky provede prodávající. Nakupující je o potvrzení informován vnitřní poštou nebo e-mailovou zprávou na adresu, kterou uvedl při nákupu.

2.3. Při požadavku změny charakteru objednaného zboží (barva, velikost) v doplňkové zprávě objednávky nemusí prodávající na tuto změnu brát ohled. V takovém případě může objednávku odmítnout. Změnu charakteru zboží je možné předem domluvit s prodávajícím vnitřní poštou a vyrobit zboží podle přání kupujícího.

2.4. O přijetí platby a následném odeslání zboží je kupující informován vnitřní poštou nebo e-mailovou zprávou na zadanou adresu.

2.5 Prodávající má právo ve vyjímečných případech objednávku odmítnout.

3. Odstoupení od smlouvy a vrácení zboží

3.1. Kupující má právo do 14 dnů od doručení zboží od smlouvy odstoupit a zboží vrátit (a to i bez udání důvodu).

3.2. Kupující nemůže odstoupit od smlouvy o dodávce zboží, které bylo upraveno podle přání spotřebitele nebo pro jeho osobu.

3.3. Kupující musí před vrácením zboží o tomto kroku informovat písemně prodávajícího (např. vnitřní poštou).

3.4. Zboží musí být vráceno nepoškozené, bez zjevných vad způsobených užíváním a ve vhodném obalu, který zabrání možnému poškození zboží při přepravě zpět prodejci. Zboží posílané zpět není možné zasílat na dobírku.

3.5. Částka za zakoupené zboží bude kupujícímu vrácena nejpozději do pěti pracovních dnů po navrácení zboží prodávajícímu, a to na účet ze kterého platba přišla (případně dle domluvy).

3.6. Náklady spojené s přepravou vráceného zboží od kupujícího k prodávajícímu hradí kupující.

4. Reklamace

4.1. Prodávající odpovídá za to, že dodané zboží nemá vady. Pokud se později ukáže, že zboží má nějakou vadu, má zákazník právo na výměnu nebo opravu. Není-li ani jedno z tohoto možné, lze odstoupit od smlouvy.

4.2.  Prodávající může nabídnout při výskytu vady slevu z kupní ceny.

4.3. Ke každé objednávce je kupujícímu řádně vystaven účetní doklad.

4.4. Záruka se nevztahuje na zboží, které je opotřebené jeho používáním, případně poničené nevhodným zacházením.

5. Dodací podmínky

5.1. Platbu za zboží a poštovné zašle kupující v českých korunách na bankovní účet prodávajícího (účet je vedený u ČSOB), zákazníci ze Slovenska v eurech (účet ve  FIO bance).  Prodávající odešle kupujícímu zboží nejpozději 5 dnů po obdržení platby, případně individuálně dle dodací lhůty, která je uvedena u každého zboží.

5.2. Zboží je odesíláno Českou poštou jako doporučený balíček, případně jako balík. Poštovné a balné je účtováno s ohledem na aktuální ceník České pošty.

5.3.Kupující je povinen uvést správnou a úplnou poštovní i fakturační adresu, na kterou má být objednané zboží odesláno.

5.4. Pokud si kupující přeje zaslat zboží jinou službou České pošty, jako je např. balík do ruky či balík na poštu, informuje o tom prodávajícího. Prodávající si vyhrazuje právo navýšit poštovné za tyto služby dle aktuálního ceníku České pošty.

5.5 Při odesílání balíku Českou poštou, je na podacím lístku uvedeno telefonní číslo zákazníka, aby Česká pošta mohla informovat zákazníka o termínu doručování. Pokud si zákazník nepřeje uvedení svého telefonního čísla, informuje prodejce o této skutečnosti před odesláním zboží. 

6. Ochrana osobních údajů

6.1. Prodávající prohlašuje, že veškeré osobní údaje nakupujícího považuje za důvěrné.  Tyto údaje  budou použity pouze pro interní potřebu, nebudou zveřejněny, poskytnuty třetí osobě, či jinak zneužity.

Platnost podmínek od 01. ledna 2014.

Dne 1.2.2016 vstoupila v platnost nová povinnost pro obchodníky - upozornění na možnost řešení sporů mimosoudní cestou.

Další prodejní profily
Komentáře
Vložení komentáře: Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Žádný záznam v blogu.
Fler Boxy
Žádný veřejný FlerBox.
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Top nominace
Fotogalerie
 
Novinky
757335
23.10.2018 Ať chceme nebo ještě nechceme, Vánoce se pomalu, ale jistě blíží a tak tu jsou další kapesní andílci.
Zboží
Oblíbení uživatelé
Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.