Domů Profil prodejce switch42
 • aktivní prodejce od r. 2010
  Reaguje na objednávky obvykle do 5 minut.
 • Tachov, ČR
 • 27 prodaných kusů
 • 100% kladných hodnocení
Hodnocení: (9) 100%
Nadšenci: 76
Aktivita: aktivní
Prodáno: 27
Registrace: 5.10.2010
Město: Tachov
Stát: ČR

switch42

/ Prodávající
Novinky
Žádné aktuální informace.

Vítejte v mém korálkovém a barevném světě :)

 

 

Jmenuji se Lenka a tvořením se zabývám už od chvíle, kdy jsem udržela v ruce tužku, nůžky, háček, lepidlo... prostě vše možné (ale i nemožné), vhodné k tvoření a přetvoření. Pokud byste rádi poznali více mou osobu, mé myšlenky nebo stihomamy, zde je menší slohová práce, za jejíž přečtení byste jistě zasloužili minimálně diplom za trpělivost :) Tvoření je mou vášní, mou životní náplní a údělem zároveň a nejvíce je mým osobním a soukromým terapeutem. V mnoha těžkých životních chvílích mi bylo obrovskou a také i jedinou zachranou bójí. Za každým z nás je nějaký osobní příběh, nebo také bubák... o tom mém si můžete také přečíst na stránce Něco málo o mě.

Rukama, srdcem i okem mi prošly mnohé techniky i materiály: fimo, smalt za studena, ketlování, šitý šperk, drátování, fusing, háčkování, vyšívání atd. Mám různá období a podle nich střídám i své favority v kreativním vybouření svého já.   V tuto chvíli mne nejvíce baví a obohacuje háčkování s korálky, korálková výšivka a fimo.

 

Inspirací je mi každodenní život, velmi často mé momentální rozpoložení mysli a psyché, nálady mé i mého okolí, zvířata, příběhy lidí a příroda. Mám velmi blízko k IT a snažím se recyklovat vše vysloužilé, někdy i ještě funkční - plotny z HDD, drátky, tištěné spoje apod.

 

Velice mne potěší pokud se Vám u mne zalíbí, koupíte si něco pro radost a přijdete opět na návštěvu. V případě zájmu o jiné barevné kombinace se na mne obraťte a já Vám vyjdu maximálně vstříc.

 • Používám klasické bižuterní komponenty, na přání lze vyměnit za chirurgickou ocel.
 • Zboží zasílám Českou poštou, řádně zabalené a chráněné, v bublinkové obálce, případně v krabičce.

 

Ráda bych Vás také pozvala na svůj druhý profil, zaměřený na materiál ke korálkovému tvoření, naleznete zde kaplíky, zapínání (americké, hadí hlava), kabošony a další komponenty.

 

 Pokud se Vám u mě bude líbit a zanecháte mi vzkaz nebo i srdíčko, věřte, že mi to vykouzlí úsměv na tváři a projasní den :)

 

 

Co o sobě napsat? Nechci být "další" anonymní osobou na přeplněném internetu, ale na druhou stranu na sebe nechci napráskat úplně vše, na to jsem zase moc paranoidní :) Ať tak či tak, ráda bych se představila blíže všem těm, kteří mají zájem zjistit co se skrývá za mou přezdívkou a co vše vedlo ke vzniku mých a možná i vašich budoucích šperků.

Kromě korálků jsou mým denním chlebem neodmyslitelně počítače a vše kolem nich. Vyrostla jsem u PC a už jsem je neopustila, mezi dívkami jsem vždy vyčnívala, jako jediná jsem maturovala z IT, přičichla jsem ke grafice, webům, stavění PC apod., povahově jsem spíše kluk... Nemusím nakupování, nejraději nakupuji s bratrem a nejlépe v pozdních hodinách, kdy je prázdno a jdeme opravdu jen pro to, co potřebujeme :) 

Závislačím na různých hrách, v posledních letech bylo mou vášní WOWko Zahraju si cokoliv, střílečku jako je CS, AA PUBG apod., klasiky ke kterým se neustále vracím: Heroes, Fallout, AOE apod., až po obyčejný Mahjong či Minecraft.

Ujíždím na tvrdé muzice, jak to nerve ušní bubínky, tak mé srdce neplesá blahem, takže Sepultura, Metallica, Iron Maiden, Nirvana, RATM, Downset apod. to jistí, ale poslechnu si ráda i folk: Nohavica, Plíhal, Kryl a další. Jsem ze staré školy, nynější cool imba rádoby rockové kapely mě nemají čím zaujmout a mnohdy je mi i smutno nad tím, co v rádiích slyším.

Do každého svého šperku vlkádám velkou část sebe, svých aktuálních pocitů a myšlenek a ač jsem spíše životní negativista, do svých výtvorů se snažím vkládat jen a jen pozitivní energii, aby svým novým majitelkám přinášely jen štěstí a radost. 

Jsem prostě jiná a nevadí mi to, vadilo by mi být "normálně všedně nudná".

Mé osobní krédo je: "Je lepší shořet, než vyhasnout - K. Cobain"

 

 

PÉČE O ŠPERKY

Aby Vám šperky vydržely co nejdéle a mohly jste s nimi dělat velkou parádu, je třeba se o ně řádně starat.

 • chraňte šperky před mechanickým poškozením (uchování v krabičce, v pytlíčku) a nárazy, před kontaktem s tvrdými a ostrými předměty - předejdete tím poškrábání či odření, zaprášení, namočení atd.
 • šperky noste jen k určeným účelům: oslavy, slavnostní příležitosti apod. Nenoste je při vykonávání hrubé práce, vaření, sportování, lázeňské procedury apod.
 • zamezte styku šperku s tekutinami, chemikáliemi, parfémy, make-upem atd.
 • vyhněte se hrubé manipulaci se šperkem, netahejte za něj, nezavěšujte na něj příliš velké množství přívěsků, které svou vahou zapříčiní přetržení, natažení, uvolnění.
 • nedávjte své šperky na hraní malým dětem, chraňtě je před svými mazlíčky.
 • neuchovávejte své šperky ve vlhkém prostředí, jako je koupelna nebo kuchyně - bižuterní komponenty a některé korálky podléhají rezavění, změně barvy či povrchu.
 • šperk si připínejte jako poslední, na konec po nanesení make-upu, tužila a jiných přípravků na vlasy a parfému.
 • šperk pravidelne otírejte od prachu, mastnot a jiných nečistot, např. kosmetickými tampónky, utěrkami na brýle.
 • Při oblékání je šperk na řadě jako poslední, při svlékání jako první.
 • Není vhodné s bižuterií spát,protože se komponenty můžou zdeformovat. Nejlépe je uložit bižuterii do šperkovnice,kde bude chráněna proti všem nepříznivým vlivům.
 • Bižuterie a šperky s kombinací bižuterních prvků jsou určeny k příležitostnému nošení.

Důležité upozornění:

Bižuterie/šperky je vyráběna z bižuternícj komponentů. Oxidace neboli černání (jiné zbarvení) materiálů není výrobní vada. Jde o přirozenou chemickou reakci způsobenou výskytem různých chemických látek v ovzduší. Ve větší míře k oxidaci přispívá zejména obsah sloučenin síry v daném prostředí, nebo užívání léků, některé kosmetické přípravky, ale i prašné prostředí. 

U některých osob s velmi agresivním potem,u osob potících se v nemoci nebo osob,které používají některé druhy léků,může dojít k narušení a změně vzhledu povrchové úpravy kovových dílů bižuterie.

 

 

Čím lépe se budete o svůj šperk starat, tím déle Vám bude dělat radost. Vady na špercích způsobené v důsledku výše popsaných zásad ochrany, nebudou brány v potaz při reklamacích.

Háčkované dutinky s korálky - Beaded crochet rope

V současnosti, velmi populární, háčkované dutinky jsou pro mne opravdu úžasný a mocný nástroj relaxace.

Tato technika je poměrně časově náročná. Již samotná příprava začíná kreslením vzoru, těch je samozřejmě plný internet, ale pokud se inspiruju již hotovým vzorem, vždy jej překresluji. Samozřejmě si je také navrhuji a vymýšlím sama. Když je vzor hotový, následuje navlékání rokajlu na přízi. Rokajlové korálky jsou opravdu drobné, je zapotřebí bystré oko a hbitá ruka :) Pokud je vzor složitější, je i navlékání časově náročnějsí. Hotový návlek na dutinku je cca 8 - 10 metrů.  

A konečně háčkování, u kafíčka nebo u pěkného filmu či seriálu. Často u toho sleduji i pohádky, jsem stále malá dívenka, přestože jsem načala třicátý rok. Když je dutinka uháčkovaná, zbývá ještě připevnit bižuterní komponenty, zapínání, poslední úpravy a v poslední řadě focení.

Je to poměrně dlouhý proces, za jednou uháčkovanou dutinkou jsou desítky hodin práce. Ještě před několika lety nebyly moc k vidění. Je to 100% ruční práce, řemeslo, v dutinkách se skrývá velký kus mého já. Jako když básník skládá verše, já beru korálek po korálku a pomalu a pečlivě je skládám v úžasný celek. V dokonalé dílo - samozřejmě dokonalé pro mé oko :)

 

 Informace k dutinkám, jejich kvalitě a ceně:

Momentálně je k vidění, v shopech, mnoho dutinek v různých cenových relacích. Pečlivě vybírejte, každý si nemůže dovolit "drahou" dutinku, ale věřte, že drahé nejsou. Kupujete si šperk na celý život a možná i pro další generace - dcery, vnučky apod. Tady, více než jinde, platí, že kvalita jde ruku v ruce s cenou a nevyplácí se šetřit. Jak říká můj brat: "Nejsem tak bohatý,  abych si mohl kupovat levné věci." Opravdu pečlivě prohlížejte, co kupujete, provedení většinou odpovídá ceně. Výroba dutinky trvá desítky hodin a i při nejnižší cenně za hodinu práce, jsou nízké ceny nereálné a tedy podezřelé. Poukazují na nekvalitní práci, materiál druhé a horší jakkosti a v neposlední řade to vypovídá i hodně o výrobci. Pokud někdo chrlí desítky dutinek, těžko dokáže všem věnovat náležitou péči a pozornost.

Způsob dopravy
Česká pošta
Další prodejní profily
Komentáře
Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Zboží

Další zboží od switch42

Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím
Menu
--