Domů Profil prodejce Umělecká dílna BK
 • aktivní prodejce od r. 2010
  Reaguje na objednávky obvykle do 12 hodin.
 • Brno, ČR
 • 111 prodaných kusů
 • 100% kladných hodnocení
Hodnocení: (36) 100%
Nadšenci: 333
Aktivita: aktivní
Prodáno: 111
Registrace: 23.11.2010
Město: Brno
Stát: ČR

Umělecká dílna BK

/ Prodávající
Novinky
1001936
31.3.2022 Na dílně mi zůstal jeden poslední opuštěný kousek diáře na rok 2022. Nabízím jej se slevou 30 %. Pro prvního zájemce je možné jej zakoupit na slevový kupon: VM9-K2Z-813

Milí návštěvníci,

vítejte v nabídce Umělecké dílny BK.

Umělecká dílna BK je soukromou dílnou, která funguje od roku 2012. Důvodem jejího založení bylo moje dokončení studia na FaVU VUT v Brně a touha rozvíjet dále knihařskou i uměleckou tvorbu. Mojí hlavní koncepcí je propojení umění a knižní vazby ve funkčním i estetickém díle. Náplní dílny je výroba kusových uměleckých vazeb, omezených sérií nebo zakázkových děl. Díla jsou vyráběna ručně a na starých knihařských ručních strojích.

Dílna okem kamery

Fotoalba

Fotoalba prezentovaná pod značkou Umělecké dílny BK nabízím jako autorské knižní vazby. Alba vyrábím výhradně ručně, klasickými knihařskými postupy z kvalitních grafických kartónů a exkluzivních potahových papírů. Specifický design každého fotoalba navrhuji a vytvářím za pomoci techniky ražby, výseku nebo intarzie konkrétního tématického motivu.

album Lípa

Rodinné kroniky a pamětní knihy

Kroniky a pamětní knihy vyrábím na zakázku v jedinečných exemplářích s ohledem  na jejich funkci a přání zákazníka – rodinná kronika s ražbou jména rodu, pamětní kniha s konkrétním motivem ap. Vzhledem k větší objemnosti a rozměrům vážu knihy na francouzský způsob. Francouzský typ vazby umožňuje lepší otevíratelnost knižního bloku a poskytuje celé knize dobrou pevnost díky šití knižního bloku na motouzy spojené s knižním deskami.

Celokožená Rodinná kronika Olivovník

Knižní vazby na míru

Chcete-li speciální nebo atypickou knižní vazbu, vyrobím vám knihu přímo na míru. Na základě individuální konzultace navrhuji možnosti realizace, typ vazby a varianty materiálu. Forma knihy a typ vazby se odvíjí od požadavků zákazníka s ohledem na použitý materiál a techniky jeho řemeslného zpracování.

Zakázková knižní vazba

Diáře a zápisníky

Diáře, deníky, adresáře a zápisníky nabízím jako autorské i exkluzivní knižní vazby. Tematické deníky a diáře designem i obsahově navrhuji pro komplexní poznámky ke konkrétnímu využití – Denní diář pro každodenní vužití od jakéhokoliv dne, Cestovní deník do kapsy pro cestovatele, Deník miminka pro maminky nebo Kuchařku pro vášnivé kuchaře. V autorském designu vytvářím také zápisníky a adresáře.

Denní diář Mravenci

 Svatební kolekce

Jako součást služeb Umělecké dílny BK nabízím zakázkovou ruční výrobu svatebních tiskovin, knižních vazeb i kompletních svatebních sad.

Svatební sada Tulipány

 Ručně gravírované mosazné a hliníkové raznice

hliníková raznice

 a další...

 

 

Hlavním zaměřením Umělecké dílny BK je autorská knižní vazba a originální zpracování tiskovin. Navrhuji a vyrábím fotoalba, diáře, zápisníky, kroniky, pouzdra a další díla podle přání zákazníka. Specializuji se na slepotisk (reliéfní ražbu) a intarzii, které uplatňuji v knihařské i tiskové výrobě při tvorbě přání, oznámení, poukazů a další zakázkové produkci.

Vazba knižního bloku

Nabízená knihařská díla a zakázky zpracovávám výhradně ručně a na starých manuálních knihařských strojích. Každá knižní vazba je originál, proto k procesu výroby přistupuji individuálně od zpracování grafického návrhu a řemeslného zpracování k finální realizaci. Pro výrobu používám kvalitní materiály jako je papír, kartón a knihařské plátno, materiály exkluzivní jako je pravá kůže nebo i atypické jako dřevo a kov. Jednotlivé knižní vazby vyrábím podle klasických knihařských metod nebo metody inovuji v závislosti na celkové koncepci a výsledném designu díla.

Příprava knihy v knihařském lisu

Ručně vyráběná svatební oznámení, narozeninová přání, dárkové poukazy a další tiskoviny vyhotovuji především na zakázku. Přání a tiskoviny vyrábím technikou slepotisku, výřezu nebo jejich kombinace. Podle požadavků a užité techniky vyrábím díla kusově nebo v sériích. Jako materiál používám grafické kartóny a papíry, případně jiný kreativní materiál jako jsou pauzovací papíry a speciálně povrchově upravené kartóny. Ke každému kusu přání vyhotovuji ručně vyrobenou obálku.

Příprava knihy na ruční řezačce

Součástí služeb dílny je zakázková ruční výroba svatebních tiskovin, knižních vazeb i kompletních svatebních sad. Svatební tiskoviny jako svatební oznámení, pozvánky nebo děkovné kartičky vyrábím vždy na objednávku v požadovaném počtu kusů. Svatební album a svatební knihu hostů vyhotovuji kusově jako samostatné knižní vazby nebo dohromady jako kolekci dvou vazeb. Svatební sada je tvořena volnou kombinací knižních vazeb a tiskovin podle individuálních přání a není omezena konkrétními požadavky.

Každé dílo vytvářím podle přání zákazníka tak, aby ladilo se svatebním dnem a podtrhlo významnost svatební události. Vzhledem k tomu, že každý kus je ručně vyrobený originál, je jeho cena určována kvalitou vybraného materiálu, náročností vypracování designu a způsobu řemeslného zpracování. Součástí cenové kalkulace je také velikost zakázky. U vyššího počtu kusů oznámení, pozvánek, přání apod. jsou počítány množstevní ceny.

Svatební sada může zahrnovat:

 • svatební oznámení
 • pozvání na hostinu
 • program svatebního dne
 • jmenovky
 • děkovné kartičky
 • knihu hostů
 • svatební album
 • a další

Svatební kolekce Tulipány

Výroba knižních vazeb na zakázku je nedílnou součástí služeb Umělecké dílny BK. Chcete-li speciální nebo atypickou knižní vazbu, vyrobím vám knihu přímo na míru. Na základě individuální konzultace navrhuji možnosti realizace, typ vazby a varianty materiálu. Forma knihy a typ vazby se odvíjí od požadavků zákazníka s ohledem na použitý materiál a techniky jeho řemeslného zpracování.

Kniha na míru může být s ohledem na materiál vázána typem vazby: šitá vazba v pevných deskách (V8), šitá vazba v měkkých deskách (V4), koptská vazba, vazba na japonský způsob, vazba na francouzký způsob apod. Do knižních desek ze dřeva nebo kovu na přání vyfrézuji iniciály nebo stylizovaný motiv.

Zpěvník koženýDřevěná Rodová kniha – francouzský způsob vazby

dřevěné fotoalbumDřevěné fotoalbum – koptská vazba

Způsob dopravy
Objednaná díla jsou vždy pečlivě zabalena a posílána doporučeně v bublinkové obálce, pokud není požadováno jinak. Zboží posílám nejpozději do tří pracovních dnů po obdržení platby. Při objednání více kusů je účtováno jen jedno poštovné. Osobní odběr v Brně je taktéž možný.
Komentáře
Pro přístup k této funkci se prosím přihlaste nebo se nejprve zaregistrujte.
Blog
Žádný záznam v blogu.
Fler Boxy
Žádný veřejný FlerBox.
Fler kluby
Uživatel nevlastní žádný Fler klub.
Fotogalerie
Žádná fotografie ve Fler fotogalerii.
Zboží

Další zboží od Umělecká dílna BK

Oznámit porušení pravidel tímto uživatelem.
Provozovatel jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací. Souhlasím
Menu
--